LITERATŪRA………………………………………………………………..…….22
ĮVADAS
Ugdymo procesui būtina suteikti emociškai vaikui patrauklių ir prieinamų formų, paliekant erdvės jo kūrybiškumui. Manoma, kad pati optimaliausia ir priimtiniausia šiame amžiuje yra žaidybinio pobūdžio veikla.
Žaidimas sudaro galimybių paties vaiko kūrybai, atradimams, pajusti pergalės džiaugsmą, formuoja pasitikėjimą savimi, vaiko dvasiškumą. Vaiko mąstymo ir emocijų lygmuo priklauso nuo to, kokį grįžtamąjį ryšį iš aplinkos jis patiria. Svarbu sukurti skatinančią aplinką, kuri palankiai veiktų vaiko smegenų vystymąsi.
Vaikutis turi būti lavinamas nuo pat gimimo, bet žaismingai. Konkrečių vaiko sugebėjimų ugdymui pakaks kasdien paskirti po 10-20 minučių.
Muzika mažam žmogučiui padeda išreikšti save. Spalvų ir formų skyrimo, skaičiavimo išmokstama tam tikrų pratimų ir žaidimų pagalba. Iškalbingumas, kurį mažylis įgyja atpažindamas ir įvardindamas daiktus, palengvina mokymąsi skaityti ir rašyti, tad ūgtelėjusiam vaikui lengviau seksis mokykloje.
Jei vaikas pajus, kad mokymasis teikia malonumo, vadinasi tėvai sugebėjo tinkamai vaiką ugdyti ir lavinti.
Objektas –žaidimai nuo vienerių iki trijų metų amžiaus vaikų gyvenime.
Darbo tikslas – paanalizuoti, kokią vietą vienerių trejų metų amžiaus vaikų gyvenime užima žaidimai.
Uždaviniai:
1. Studijuoti metodinę, pedagoginę, psichologinę literatūrą apie žaidimų, žaislų rūšis ir žaislus.
2. Išsiaiškinti nuo vienerių iki trijų metų amžiaus vaikų požiūrį į žaidimus.
3. Patyrinėti pedagogų požiūrį, nuomonę apie žaidimus, jų reikšmę vaiko gyvenime.
4. Surasti kuo daugiau žaidimų pavyzdžių šio amžiaus tarpsnio vaikams.
I. Vaikystės samprata
Vaikystė yra gražiausias ir dažnai geriausias žmogaus gyvenimo laikotarpis. Ji kupina emocijų, ieškojimu ir atradimu, neužmirštamu minučių ir įspūdžiu. Vaikystė prabėga kaip trumpa akimirka, bet palieka ryškų pėdsaką žmogaus gyvenime. Mažylis mokosi žengti pirmuosius žingsnius, tarti pirmuosius žodžius, suprasti aplinkinį pasaulį jame vykstančius reiškinius, save, žmones.
Vaikystė (1-7m.) yra gana ilgas vaiko gyvenimo tarpsnis. Tai vaiko asmenybės tapsmo periodas, kuriam būdingas emocinis savęs vertinimas ir jį atitinkantis elgesio formų bei jų padarinių suvokimas. Šiame amžiuje atsiranda elgesio motyvacija, formuojasi savimonė. Taip pat pabrėžiama žaidimų įtaka natūraliam vaikų vystimuisi, reiškiamas tikėjimas vaiko laisve, kuri leidžia tobulinti visus jo asmenybės bruožus: fizinius, socialinius, kultūrinius, emocinius bei...
Šį darbą sudaro 5341 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!