Referatai

Vorsklos mūšis

9.4   (2 atsiliepimai)
Vorsklos mūšis 1 puslapis
Vorsklos mūšis 2 puslapis
Vorsklos mūšis 3 puslapis
Vorsklos mūšis 4 puslapis
Vorsklos mūšis 5 puslapis
Vorsklos mūšis 6 puslapis
Vorsklos mūšis 7 puslapis
Vorsklos mūšis 8 puslapis
Vorsklos mūšis 9 puslapis
Vorsklos mūšis 10 puslapis
Vorsklos mūšis 11 puslapis
Vorsklos mūšis 12 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Retas eilinis žmogus paklaustas ką žino apie Vytautą Didįjį paminės Vorsklos mūšį. Nežinia dėl ko, gal dėl to, kad tas mūšis nėra itin svarbus, nors aš taip nemanau, gal dėl to, kad Lietuvių istorikai nenori perdaug ryškinti Lietuvos istorijos dėmių savo darbuose. Lengva rasti daug informacijos ir rašyti darbą apie Saulės ar Žalgirio mūšius, kurie istoriografine prasme yra išsemti ir turbūt iš to nieko naujo jau nebeišsemsi. Bet štai Vorsklos mūšis tikras iššūkis man, kaip besivystančiam istorikui. Turbūt todėl ir nepabėgau nuo šios temos.
Pasigirsta net kaltinimų, kad jei mes esam dabar tik trijų milijonų tautelė, tai dėl to taip pat galima kaltinti Vorsklos mūšį, kuris sutrukdė Vytautui tęsti planus tiek rytuose tiek vakaruose. Pabandysiu tai išsiaiškinti, t. y. kokios buvo pasekmės. Tačiau prieš tai eis ne ką mažiau vertos dėmesio dalys: mūšio priešistorė, kodėl žygis sulaukė tokio didelio vakarų valstybių pritarimo ir parėmimo; mūšio eiga, kur nušviesiu Vytauto klaidas ir totorių taktines gudrybes.
Mano tikslas kuo plačiau supažindinti su taip gyliai „užkastu“ istoriniu faktu. O kaip uždavinius galėčiau įvardyti: kariuomenių tautybių paletės aprašymą, žygio tikslų nustatymą, padarytų klaidų ir pergalingų manevrų įtakos mūšiui aptarimas, bei žinoma mūšio pasekmių apžvalga.
Kaip minėjau medžiagos nėra daug, šis mūšis minimas kiekvienoje knygoje, kur tik kalbama apie to laikotarpio Lietuvos istoriją, tačiau dažniausiai tam skiriama iki dviejų puslapių. Todėl mano literatūros sąrašas bus ilgas ir įvairus, rėmiausi dideliu skaičiumi autorių ir jų darbų. Todėl tikiuos nušviesti mūšį netik juoda ir balta spalvom, bet ir pažiūrėti pro kitokias prizmes.
Vytautas, Lietuvos ir jos visuomenės reikalų ginėjas, po ilgų ir sunkių kovų, nebe svetimos pagalbos, iškovojo iš Jogailos ne tik Lietuvą, bet ir jai priklausančias rusų žemes.
Tačiau vidaus kovų metu, kai Jogailai rūpėjo apginti vakarines sienas nuo maištaujančio Vytauto, daug Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės rytinių žemių sukilo ir atsiskyrė nuo LDK, pateko Maskvos įtakon. Pirmas sukilo Sieversko-Naugardo kunigaikštis Dimitras Kaributas....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2465 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • Įvadas 3
 • I. RYTAI IKI VORSKLOS KAUTYNIŲ 4
 • Situacija rytuose iki karo su totoriais 4
 • Karo priežastys, siekiai, ideologinis pagrindimas ir žygiai iki Vorsklos kautynių 5
 • II. Žygis ir mūšis 7
 • Kariuomenė ir žygis 7
 • Mūšis 8
 • III. Pasekmės 11
 • Išvados 12
 • Literatūros sąrašas 13

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
13 psl., (2465 ž.)
Darbo duomenys
 • Lietuvų istorijos referatas
 • 13 psl., (2465 ž.)
 • Word failas 86 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt