Dažnai kalbant apie viešąjį interesą, manoma, kad omenyje turimas valstybės interesas. Tačiau ši nuomonė nėra visiškai teisinga. Dabartiniame lietuvių kalbos žodyne (2000) žodis „viešas“ aiškinamas kaip visiems skirtas, visuomenės naudojamas, atviras, neslaptas; žodis „interesas“ apibūdinamas kaip svarbus, rūpimas dalykas, reikalas ar nauda. Taigi viešojo intereso sąvoką galima aiškinti kaip visiems skirtą ar rūpimą dalyką, reikalą, kurio gynimu suinteresuota visuomenė. Viešasis interesas- tai visų pirma visuomenės interesas, kurį valstybė savo įstatymais privalo ginti ir atstovauti.
Galimybė ginti viešąjį interesą, bei atstovauti valstybės ar visuomenės interesus suteikta prokurorui, bei valstybės ir savivaldybių institucijoms, ar atskiriems pareigūnams.
TEMOS AKTUALUMAS: Nagrinėjant kiekvieną ginčą teisme neabejotinai egzistuoja viešasis - visuomenės interesas. Viešojo intereso bylinėjimasis teisinei sistemai daro didžiulę įtaką: tai skatina interpretuoti įstatymus, aiškinti konstitucijoje, statutuose įtvirtintas teises ir laisves, kurios yra pažeidžiamos. Viešasis interesas yra susijęs su būtinybe apsaugoti ir apginti silpnesniosios ginčo šalies teises, teisėtus interesus bei teisėtus lūkesčius. Su viešuoju interesu susiduriama kasdien, tačiau viešasis interesas nėra plačiai išanalizuotas. Išsamiai viešojo intereso gynimo problemas civiliniame procese išnagrinėjo E. Krivka (2006), taip pat viešąjį interesą ir jo esminius gynimo principus nagrinėjo V. Mikelėnas (1997).
DARBO PROBLEMA: kas yra viešasis interesas, kas turi teisę ginti viešąjį interesą, kokiais būdais ginamas viešasis interesas.
TYRIMO OBJEKTAS: viešojo intereso gynimo ypatybės.
TYRIMO TIKSLAS- išanalizuoti viešojo intereso gynimo ypatybes civiliniame procese, taip pat išsiaiškinti kokiais būdais Lietuvoje ginamas viešasis interesas.
TYRIMO UŽDAVINIAI:
1. Apibūdinti viešojo intereso sampratą civiliniame procese.
2. Išanalizuoti kas ir kokiais būdais gali ginti viešąjį interesą.
3. Išanalizuoti praktinius viešojo intereso gynimo aspektus teismų praktikoje.
4. Išnagrinėti statistinius duomenis, susijusius su viešojo intereso gynimu.
METODAI: mokslinės ir publicistinės literatūros analizė, teisinių aktų analizė bei kontent analizė.
Darbo struktūra: pirmame skyriuje nagrinėjama ir viešojo intereso sąvoka ir samprata taip pat analizuojama viešojo intereso gynimo sistema, subjektų, turinčių įgalinimus ginti viešąjį interesą kompetencija, teisės ir pareigos. Darbe aptariamas prokuratūros – kaip pagrindinės institucijos, atsakingos už viešojo intereso gynimą –...
Šį darbą sudaro 8937 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!