Kadangi civilinė teisė remiasi šalių lygybės, sutarčių laisvės bei dispozityvumo principais, tampa visiškai aišku, kad civilinių teisinių santykių subjektai yra: lygūs tarpusavyje, yra laisvi sudaryti sutartis ir bendro kompromiso keliu gali nustatyti savo teises ir pareigas, kurios neprieštarauja teisės normoms, viešiesiems interesams bei gerai moralei.
Deja, ne visada civilinių teisinių santykių dalyviai elgiasi sąžiningai ir teisėtai vieni kitų atžvilgiu. Kai viena šalis supranta, jog jos teisėti interesai pažeisti ir susitarti geruoju nepavyks - tuomet jai ir kyla poreikis ginti savo teises teismine tvarka.
Civilinis procesas – tai vienas iš subjektyvių teisių ir interesų gynimo būdų, mat asmenys, kurie mano, jog jų teisės ir teisėti interesai, kylantis i materialiosios civilinės teisės, yra pažeisti gali kreiptis į teismą su ieškiniu, prašydami atstatyti jų pažeistas teises. Kaip jau minėta, tai tik vienas iš būdų apginti savo teises, nes gynimas teismo keliu – tai paskutinė galimybė atstatyti pažeistas teises ir įvykdyti teisingumą, jeigu šalims nepavyksta susitarti taikiai, neįtraukiant į ginčą trečiosios šalies – teismo.
Civilinis procesas vadovaujasi daugeli principų, kuri tarpusavy susiję ir ne vienas jų negali būti įgyvendinamas smarkiai pažeidžiant kitus, jie visi sudaro visumą, sistemą, kuri yra nepertraukiama ir vieninga. Tačiau principai gali turėti didesnės ar mažesnės įtakos proceso metu. Vienas pagrindinių civilinio proceso principų yra dispozityvumo principas. Jis yra analogiškas dispozityvumo principui civilinėje teisėje. Tačiau, jis nėra absoliutus. Dispozityvumo principo ribojimai reikalingi tam kad būtų užtikrintos abiejų šalių teisės – kad nei viena šalis negalėtų piktnaudžiauti savo teisėmis, kad būtų apsaugoti ir viešieji interesai – visuomenės interesai, bei būtų atsižvelgta į geros moralės principus.
Šio kursinio darbo tikslas – nustatyti, apibrėžti ir išaiškinti dispozityvumo principo ribas. Šiam tikslui pasiekti keliami tokie uždaviniai: išanalizuoti atskiras civilinio proceso normas, kuriose yra numatomos dispozityvumo principo ribojimai, palyginti Lietuvos civilinio proceso ribojimus su to paties principo ribojimais užsienio šalių civiliniame procese, panagrinėti Lietuvos teismų praktiką dispozityvumo principo ribojimų klausimais...
Šį darbą sudaro 6863 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!