Uždaviniai

Daiktinių savininko teisių gynimo būdai

10   (1 atsiliepimai)
Daiktinių savininko teisių gynimo būdai 1 puslapis
Daiktinių savininko teisių gynimo būdai 2 puslapis
Daiktinių savininko teisių gynimo būdai 3 puslapis
Daiktinių savininko teisių gynimo būdai 4 puslapis
Daiktinių savininko teisių gynimo būdai 5 puslapis
Daiktinių savininko teisių gynimo būdai 6 puslapis
Daiktinių savininko teisių gynimo būdai 7 puslapis
Daiktinių savininko teisių gynimo būdai 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Ieškovas nurodė, kad iš jo 1998 m. lapkričio 11 d buvo pavogtas automobilis "VW-Caravelle”. Dėl šio fakto buvo iškelta baudžiamoji byla, kuri vėliau, nesuradus automobilio ir nenustačius kaltų dėl vagystės asmenų, buvo sustabdyta. 2003 m. sausio 23 d. policijos pareigūnai, įtarę kėbulo numerio klastotę, sulaikė automobilį "VW-Caravelle“, registruotą atsakovo vardu. Tyrimo metu pasitvirtino, kad sulaikyto automobilio kėbulo numeris suklastotas (paskutiniai numerio skaitmenys perkalti), o originalus kėbulo numeris yra būtent toks, koks buvo pavogtojo automobilio kėbulo numeris. Baudžiamoji byla buvo atnaujinta.
Ieškovas 2003 m. kovo 20 d. kreipėsi į teismą, prašydamas išreikalauti iš neteisėto atsakovo valdymo automobilį ir grąžinti jį teisėtam savininkui - ieškovui.
Atsakovas su ieškiniu nesutiko, nurodė kad automobilį pirko Kauno automobilių turguje, yra sąžiningas įgijėjas ir išreikalauti automobilio iš jo negalima. Be to, ieškovas praleido ieškinio senaties terminą.
Išspręskite ginčą.
Juos apibūdinkite.
Vadovaujantis CK 4.96 straipsnio 1 dalimi, kurioje nustatyta, kad jeigu kilnojamasis daiktas ( šiuo atveju automobilis "VW-Caravelle“) yra atlygintinai įgytas iš asmens, kuris neturėjo teisės jo perleisti nuosavybėn, ir įgijėjas to nežinojo ir neturėjo žinoti (sąžiningas įgijėjas), tai savininkas turi teisę išreikalauti šį daiktą iš įgijėjo tik tuo atveju, kai daiktas yra savininko ar asmens, kuriam savininkas buvo perdavęs jį valdyti, pamestas, arba iš kurio nors iš jų pagrobtas, arba kitaip be jų valios nustojo būti jų valdomas. Iš pateikto sąlygos matome, kad mašina buvo pavogta, todėl ieškovui pakanka įrodyti, kad mašina iš jo buvo pavogta, ir tuo pagrindu jis turi teisę pavogtą automobilį išreikalauti ir iš sąžiningo įgijėjo, pareikšdamas vindikacinį ieškinį.Tačiau CK 4.96 straipsnyje yra nustatytas trijų metų terminas norint pareikšti vindikacinį ieškinį. Tas terminas pradedamas skaičiuoti nuo daikto praradimo momento.
Kadangi ieškinio senaties termino eiga prasidėjo 2001 m. liepos 1 d., o ieškovas 2003 m. kovo 20 d. kreipėsi į teismą, prašydamas išreikalauti iš neteisėto atsakovo valdymo automobilį ir grąžinti jį teisėtam savininkui – ieškovui, todėl galime daryti išvadą, kad...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2224 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (2224 ž.)
Darbo duomenys
  • Civilinės teisės uždavinys
  • 8 psl., (2224 ž.)
  • Word failas 69 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį uždavinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt