Studijų knygelės Nr.
Žmogaus teisės yra visuomeninės vertybės – laisvės, imunitetai ir privilegijos, kurių gali reikalauti žmogus “kaip savo teisės” kiekvienoje visuomenėje, kurioje jis gyvena.
Pirmoji tarptautinė sutartis, kurioje buvo kodifikuotos žmogaus teisės buvo Europos žmogaus teisių konvencija (žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija).
1990 metų kovo 11 d. Nepriklausomybės atkūrimo aktu Lietuva užsibrėžė tikslą tapti demokratine ir teisine valstybe. Lietuvos Respublikos Konstitucijos preambulėje taip pat suformuotas “atviros, darnios pilietinės visuomenės ir teisinės valstybės” siekis. Nereikia, matyt, įrodinėti, kad pagrindinis demokratinės ir teisinės valstybės sampratos komponentas yra efektyvi Konstitucijoje ir įstatymuose įtvirtintų žmogaus teisių ir laisvių apsauga. Ši nuostata, kaip ir idėja, jog šios žmogaus teisės ir laisvės turi būti realiai garantuojamos per nacionalines institucijas, yra tapusi savotiška aksioma politologijoje ir teisėje.
Šioje srityje ypatingi nuopelnai tenka Europos Tarybai, kurios narėmis dabar yra 40 valstybių. Jos iniciatyva ir jėgomis 1950 metais priimta Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija, vėliau – jos papildomi Protokolai ir, kad ypač svarbu, sukurtas ir sėkmingai veikia šiuose teisiniuose dokumentuose suformuluotų nuostatų laikymosi kontrolės mechanizmas (Europos Tarybos Ministrų Komitetas, Europos Žmogaus teisių Komisija, Europos Žmogaus Teisių Teismas), sugebėjęs europinę sistemą padaryti pačią veiksmingiausią, iš kada nors egzistavusių, regioninę žmogaus teisių tarptautinės apsaugos sistemą. Jos reikšmė dar labiau padidėjo, kai demokratinių ir teisinių valstybių kūrimo keliu pasuko totalitarizmo atsikračiusios naujosios Rytų ir Centrinės Europos valstybės Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją. Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją ir jos papildomus Ketvirtąjį (1963 m.), Septintąjį (1984 m.) bei Vienuoliktąjį (1994 m.) protokolus, o 1995 m. balandžio 27 d. juos ratifikavo. Ratifikaciniai raštai Europos Taryboje buvo deponuoti 1995 m. birželio 20 d. Pirmąjį (1952 m.) Protokolą Lietuvos Respublikos Seimas ratifikavo 1995 m. gruodžio 7 d., ratifikaciniai raštai Europos Taryboje buvo deponuoti 1996 m. gegužės 24 d. Devintasis (1990 m.) Protokolas, kurį Lietuvos pasirašė 1995 m. liepos...
Šį darbą sudaro 5085 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!