Vertina : lekt.V.Vileikienė.
KAUNAS, 2006.
Lietuvos ratifikuotų Tarptautinės Darbo Organizacijos konvencijų perkėlimas į nacionalinę
darbo teisę………………………………………………………………………………………6
Tarptautinės Darbo Organizacijos pagalba šalims narėms…………………………………………7
Išvados………………………………………………………………………………………10
Literatūra…………………………………………………………………………………….11
Įvadas
Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) tikslas - siekti vienodo darbo santykių teisinio sureguliavimo pasauliniu mastu ir visų pirma ginant pagrindines žmogaus teises, įtvirtinant ir puoselėjant socialinį teisingumą ir taiką.
Lietuvos Respublika dalyvauja tarptautinėse organizacijose, jeigu tai neprieštarauja Valstybės interesams ir jos nepriklausomybei (Konstitucijos 136 str.). Tarptautinė darbo organizacija (TDO) yra specializuota Jungtinių Tautų organizacija. TDO narės yra 175 pasaulio valstybės. Nuo 1921 metų jos narė yra ir Lietuva. Narystė šioje organizacijoje atnaujinta nuo 1991 m. spalio 4 dienos. Iki 1940 metų Lietuva mažai prisidėjo nustatant tarptautinių darbo konvencijų turinį. Atnaujinus narystę, Lietuvos delegacijos ne tik vyksta į TDO konferencijas ir dalyvauja jos rengiamose sesijose, bet ir reiškia savo nuomonę dėl konvencijų priėmimo tikslingumo, svarsto Darbo biuro parengtus konvencijų projektus, pateikia pastabų bei pasiūlymų.
Lietuva yra ratifikavusi 34 TDO konvencijas, iš jų 7 pagrindines konvencijas. Lietuva būdama TDO nare įsipareigoja laikytis principų, suformuluotų TDO Pagrindinių teisių ir principų darbe deklaracijoje.
ŽMOGAUS IR PILIEČIO TEISIŲ DEKLARACIJA, KURIĄ PRIĖMĖ PRANCŪZIJOS NACIONALINĖ ASAMBLĖJA
Susibūrę į NACIONALINĘ ASAMBLĖJĄ PRANCŪZIJOS liaudies atstovai, motyvuodami tuo, kad visiškas žmogaus teisių nepaisymas, pamiršimas ar niekinimas yra vienintelės visuomenes nelaimių ir vyriausybės ydingumo priežastys, nusprendė iškilmingoje deklaracijoje išdėstyti šias prigimtines, neatimamas ir nenusavinamas žmogaus teises tam, kad būdama prieinama visiems visuomenės nariams tokia deklaracija nuolat primintų jiems jų teises ir pareigas, kad įstatymų leidžiamosios ir vykdomosios valdžios veiksmus bet kada būtų galima palyginti su kiekvienos politinės institucijos siekiais ir kad dėl to jie būtų labiau gerbiami, taip pat kad piliečių reikalavimai, nurodyti remiantis paprastais ir neginčijantis principais, visų labui būtų remiami Konstitucijos.
Todėl NACIONALINĖ ASAMBLĖJA pripažįsta ir skelbia šias žmogaus ir piliečio teises:
• Visi žmonės gimsta ir yra laisvi ir lygūs savo teisėmis. Todėl socialiniai skirtumai gali būti grindžiami tik bendra gerove.
• Kiekvienos politinės sąjungos tikslas yra užtikrinti prigimti...
Šį darbą sudaro 2368 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!