Vilnius, 2007
Įžanga
Šio darbo tikslas yra apžvelgti šeimos teisinių santykių reguliavimą pagal LDK statutus. Statutai yra tiesioginis šaltinis padedantis tyrinėti to meto LDK socialinių, politinių, kultūrinių santykių sferas. Todėl šie teisės rinkiniai pradedant XVI amžiumi sudarė pagrindinę teisinės sistemos dalį valstybėje atspindėdami to meto šeimos santykius (santuokos sudarymo sąlygas, vaikų statusą, turtinių santykių reguliavimą). Šeimos santykius atskleidė ne tik tiesiogiai šeimos teisiniams santykiams reguliuoti skirtos normos, bet ir baudžiamosios, kitų šakų teisės normos, įtvirtintos statutuose. Be to, reikia pabrėžti, kad besiformuojanti luominė visuomenė atitinkamai veikė šeimos vidinę organizaciją. Bajorijos luomui priklausanti šeima turėjo stiprų ryšį su visuomene ir valstybe. Todėl Lietuvos statutuose dominavo teisės normos, reguliavusios tik bajorų luomo šeimos teisinius santykius.
Šio darbo uždaviniai yra:
1) Išnagrinėti pagrindinius šeimos teisinius institutus susijusius su šeimos santuokos, turtinių santykių reguliavimu, vaikų statusu pagal LDK statutus.
2) Apibūdinti pagrindinius šeimos teisinių santykių bruožus to meto LDK visuomenėje.
3) Palyginti tam tikrą reguliavimą ir normas pagal Pirmąjį, Antrąjį ir Trečiąjį Lietuvos Statutus.
Rašydama šį darbą pirmiausia naudosiu istorinį metodą, kurio pagalba pateiksiu istorinius faktus, statutų nuostatas, sąlygas, kurios lėmė tokio reguliavimo statutuose atsiradimą. Taip pat naudosiu lyginamąjį metodą. Lyginsiu 1529 metų, 1566 metų ir1588 metų statutų kai kurias nuostatas ir reguliavimo skirtumus. Taip pat pateiksiu skirtingas istorikų nuomones dėl tam tikrų klausimų, kurie yra diskutuotini ir skirtingai traktuojami istorijos darbuose.
Šiame darbe remsiuosi V. Andriulio darbais, t.y. straipsniais publikuotais leidiniuose ,,Teisė‘‘, ,,Socialistinė teisė‘‘ ir monografija ,,Lietuvos Statutų (1529, 1566, 1588 m.) šeimos teisė‘‘. Ši monografija yra mano darbo autoritetas. Taip pat remsiuosi knyga ,,Pirmasis Lietuvos Statutas (1529 m.), kurios autoriai I. Valikonytė, S. Lazutka, E. Gudavičius, Respublikinės mokslinės konferencijos medžiaga, skirta Antrojo Lietuvos Statuto 425-osioms metinėms pažymėti, bei I. Valikonytės straipsniu ,,Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bajorų teisė laisvai ištekėti: realybė ar fikcija? ‘‘
Darbo struktūra susideda iš potemių, kurios atskleidžia pagrindines ir svarbiausias šeimos santykių reguliavimo sritis. Joms šiame darbe ir bus...
Šį darbą sudaro 11488 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!