Referatai

Viešoji politika ir analizė

9.0   (3 atsiliepimai)
Viešoji politika ir analizė 1 puslapis
Viešoji politika ir analizė 2 puslapis
Viešoji politika ir analizė 3 puslapis
Viešoji politika ir analizė 4 puslapis
Viešoji politika ir analizė 5 puslapis
Viešoji politika ir analizė 6 puslapis
Viešoji politika ir analizė 7 puslapis
Viešoji politika ir analizė 8 puslapis
Viešoji politika ir analizė 9 puslapis
Viešoji politika ir analizė 10 puslapis
Viešoji politika ir analizė 11 puslapis
Viešoji politika ir analizė 12 puslapis
Viešoji politika ir analizė 13 puslapis
Viešoji politika ir analizė 14 puslapis
Viešoji politika ir analizė 15 puslapis
Viešoji politika ir analizė 16 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1. Apibūdinti viešąją politiką, viešosios politikos rūšių tipologiją, elementus, politinę analizę.
2. Nagrinėti politinės analizės procedūras, politinės analizės prognozavimo metodus, politinio rekomendavimo galimybes ir vertinimą.
Viešoji politika apibūdinama kaip valstybės valios išraiška, valdžios veikla ir tos veiklos priežastys, sprendimų priėmimo ir jų įgyvendinimo motyvacija. Terminas viešoji politika dažniausiai vartojamas apibūdinant valdžios institucijų, oficialių asmenų elgseną, veiksmus, veiklos kurso pasirinkimą ir praktinį jo įgyvendinimą politikos procese [3;11]. Etimologiškai terminas „politika“ateina iš senosios graikų ir lotynų kalbos. Graikiškai „polis“ ( miestas- valstybė) evoliucionavo į „politea“, kuri buvo tapatinama su piliečiais ir miesto valstybės valdymo struktūra bei funkcijomis. Anglų kalboje viešosios politikos sąvokos kilmė siejama su definicijomis „policy“ ir „politics“. Kitos šiuolaikinės kalbos (rusų, vokiečių) turi tik vieną terminą (politik, politika), reiškiantį iš esmės tą patį, ką anglų kalboje [4;33-34]. Tai rodo, kad viešoji politika kaip definicija ir kaip praktika turi ilgą bei turtingą istorinę praeitį: nuo seno ji dažniausiai siejama su administracinės valdžios vadovavimu viešiesiems reikalams. Viešosios politikos sampratos raida visada buvo siejama su civilizacijos plėtra, kadangi istoriniai pokyčiai reikalavo sistemingų, racionalesnių valstybės valdymo, komercinės veiklos ir gamybos organizavimo, planavimo, koordinavimo ir biurokratinės kontrolės būdų [2; 30–31].
Politikos analizė suprantama kaip tam tikrų žinių apie politikos procesą suma. Svarbiausi politikos požymiai yra: tikslinga elgsena, veiklos pasirinkimas ir įgyvendinimas, politinių problemų sprendimas.
Viešąją politiką rengia ir vykdo valdžios institucijos bei asmenys , dirbantys šiose institucijose, ne valdžios struktūros irgi veikia viešosios politikos procesus ir atsakingi už tam tikrą veiklą. Modernioje visuomenėje viešoji politika kartais atsiranda staiga ir įgauna atsitiktinės elgsenos ir netikėtų sprendimų bruožų. Todėl viešoji politika privalo turėti strateginę, pagrindinę veiklos kryptį, įgyvendinimo programą, kadangi politinė aplinka reikalauja lanksčių politinės strategijos įgyvendinimo formų ir metodų įvairovės. Viešoji politika- tai tarsi atsakas į piliečių reikalavimus, interesus, skundus, prašymus, susijusius su valdžios institucijų, jų biurokratinio personalo veikla.
Analizuojant viešąją politiką, dėmesys dažniau koncentruojamas ne į pačią politiką, bet į...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 4428 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
16 psl., (4428 ž.)
Darbo duomenys
  • Viešasio administravimo referatas
  • 16 psl., (4428 ž.)
  • Word failas 142 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt