Referatai

Viduramžių rankraštinių knygų gamyba

9.2   (2 atsiliepimai)
Viduramžių rankraštinių knygų gamyba 1 puslapis
Viduramžių rankraštinių knygų gamyba 2 puslapis
Viduramžių rankraštinių knygų gamyba 3 puslapis
Viduramžių rankraštinių knygų gamyba 4 puslapis
Viduramžių rankraštinių knygų gamyba 5 puslapis
Viduramžių rankraštinių knygų gamyba 6 puslapis
Viduramžių rankraštinių knygų gamyba 7 puslapis
Viduramžių rankraštinių knygų gamyba 8 puslapis
Viduramžių rankraštinių knygų gamyba 9 puslapis
Viduramžių rankraštinių knygų gamyba 10 puslapis
Viduramžių rankraštinių knygų gamyba 11 puslapis
Viduramžių rankraštinių knygų gamyba 12 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vakarų Europos knygų gamybos centrais buvo vienuolynai. Knygų perrašinėjimas prasidėjo nuo Vivariumo vienuolyno Italijoje (jo įsteigėjas Kasiodoras antikinės buvo kultūros atstovas). Kasiodoras diegė vienuoliams pagrindinį tikslą – puoselėti mokslą, jis ragino ne tik melstis, bet kartu ir mokytis, knygų nurašinėjimą manė esant tinkamiausią darbą jų rankoms. Jis parašė veikalą „Pamokymai“, kuriame gyrė knygų nurašinėtojus. Knygų nurašinėjimo dirbtuvės (skriptoriumai) ir bibliotekos Vakarų Europoje tapo neatsiejamos kiekvieno vienuolyno dalys. VII – X a. atsiranda daug vienuolynų, kuriuose nurašinėjamos knygos. Šiuose vienuolynų skriptoriumuose dirbo patyrę kaligrafai, knygų apipavidalinimo meistrai, čia sukurta nemaža knygos meno paminklų. Vienuolynas, vykdydamas tokią veiklą viduramžiais tapo savotišku kultūro ir švietimo centru Vakarų Europoje. Vienuolynų nurašinėjimo dirbtuvėse dirbdavo ne tik jauni vienuoliai, bet ir garbingiausi vienuolyno broliai, netgi abatai. XII a dėl katalikų bažnyčios ir dvasininkijos moralinio nuosmukio tokių skriptoriumų klestėjimas baigasi. Daugelis dvasininkijos ir vienuolių tuomet į vienuolynų skriptoriumus ima žiūrėti kaip į pelno šaltinį ir siekia iš to pasipelnyti. Dažnai vienuoliai ima nebekreipti dėmesio į darbo kokybę, knygas nurašinėti paskubomis, prastai, nekokybiškai apipavidalinti. Sparčiai išpopuliarėjus knygų nurašinėjimui, vienuolynuose dažnai pradeda trūkti brangaus pergamento ir dažnai seni pergamento lapai būdavo nuplaunami ir tame pergamente rašomos tuomet populiarios knygelės. Šie faktai parodo vienuolynų, kaip skriptoriumų, visišką nuosmukį. Viduriamžių laikotarpiu Vakarų Europoje knygų gamybai didžiulę įtaką turėjo ne tik vienuolynai, bet ir pasaulitinė valdžia. Pavyzdžiui, Karolingų dinastijos atstovas Karolis Didysis būrė žymiausius to meto mokslininkus raštų taisymui ir redagavimui, vadovėlių ir mokslinių traktatų kūrimui. Knygomis taip pat rūpinosi ir anglosaksų karalius Alfredas Didysis, jis į savo rūmus kvietė mokslininkus, rėmė knygininkus, organizavo metraščių rašymą. Mirus Karoliui Didžiajam, knygų perrašinėjimą į savo rankas perėmė katalikų bažnyčia Tačiau vis augančios knygų paklausos negalėjo patenkinti smunkantys vienuolynų ir bažnyčių skriptoriumai, dėl šios pagrindinės priežastie knygų gamybos ir platinimo centrai persikelia į miestus. Nurašinėtoją vienuolį pakeičia skriptorius pasaulietis, kuris nurašinėja knygą rinkai. Bažnayčia, nenorėdama...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3404 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
12 psl., (3404 ž.)
Darbo duomenys
  • Visuotinės istorijos referatas
  • 12 psl., (3404 ž.)
  • Word failas 82 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt