Referatai

Viduramžių rankraštinė knyga

9.6   (2 atsiliepimai)
Viduramžių rankraštinė knyga 1 puslapis
Viduramžių rankraštinė knyga 2 puslapis
Viduramžių rankraštinė knyga 3 puslapis
Viduramžių rankraštinė knyga 4 puslapis
Viduramžių rankraštinė knyga 5 puslapis
Viduramžių rankraštinė knyga 6 puslapis
Viduramžių rankraštinė knyga 7 puslapis
Viduramžių rankraštinė knyga 8 puslapis
Viduramžių rankraštinė knyga 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Knygų gamybos centrai
Antikinės knygos plitimą nutraukė Vakarų Romos imperijos žlugimas, kuris įvyko V – VI a. Visa Viduramžių kultūra įgijo bažnytinį atspalvį. Antikos filosofiją pakeitė katalikų teologija. Skaitoma ir rašoma buvo lotynų kalba, tai buvo sunku, nes ne visi ją suprasdavo. Ten, kur klestėjo knyga, raštas, filosofija, po imperijos žlugimo dauguma bibliotekų, knygų kolekcijų buvo sunaikintos. Net ir to meto vyskupai neturėdavo kitokių knygų nei mišiola. Bažnyčia labai cenzūruodavo to meto knygas ir stebėdavo, kad nė viena ereziška ar stabmeldiška knyga nepatektų visuomenei į rankas. Todėl atsirado draudžiamųjų knygų sąrašai „index librorum prohibitorum“, jų oficiali išleidimo data yra IV a. Bažnyčia varžė, net religines knygas visuomenei suprantama kalba. Tačiau bažnyčia nebuvo tokia pajėgi visiškai uždrausti knygų gaminimą, knyga vis tiek rasdavo kelią prasiskverbti į visuomenę.
Knygų gamybos centrais viduriniais amžiais tapo vienuolynai. Pradininkas buvo Vivariumo vienuolynas Italijoje. Buvo ir Užkaukazėje Gelačio vienuolynas (XII a.), garsėjęs kaip antrieji Atėnai, ten buvo mokomasi filosofijos, matematikos, kitų mokslų, rašomi filosofijos, astronomijos, matematikos, teisės darbai. Vivariumo vienuolyno įkūrėjas Kasiodoras norėjo, kad vienuoliai nenutoltų nuo visuomenės, tad skatino vienuolius siekti mokslo aukštumų. Taip pat jis siekė, kad vienuoliai perrašinėtų knygas. Kasiodoras ne tik rinko knygas, jas perrašinėjo, bet ir įsteigė biblioteką. Joje buvo sukaupta daugybė tuometinės literatūros, taip pat antikinės, mokslo ir filosofijos knygų. Tačiau smukus bažnyčios, visuomenės ir vienuolių moralei perrašinėjimo menas, kitaip dar vadinamu skriptoriumu, taip pat žlugo ir jau XIII a. retas vienuolis bemokėjo rašyti. Anksčiau vienuoliai perrašinėjimą laikę apaštalavimu dabar jie rašydavo paskubomis, su klaidomis ir net pradėjo imti už tai pinigus, todėl tai rodo tikrų tikriausią vienuolių ir vienuolynų smukimą. Šioks toks pakilimas buvo Karolio Didžiojo valdymo metu. Jis vystė mokslą, švietimą ir kunigystę. Tačiau kai Karolis Didysis mirė viskas taip ir nutrūko. Ir vėl buvo uždrausta lankyti vienuolynų ir bažnyčių mokyklas, vienuoliams nurašinėti antikines knygas.
Tačiau šalia bažnytinės kultūros buvo ir...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1881 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • 3-4p. Knygų gamybos centrai.
 • 4p. Rašomosios medžiagos.
 • 5p. Knygų turinys ir kalba. Žymesnieji rašytiniai Viduramžių literatūros paminklai.
 • 6p. Knygos gamybos technologija.
 • 7p. Rankraštinės knygos apipavidalinimo menas.
 • 8p. Išvada
 • 9p. Literatūros sąrašas

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (1881 ž.)
Darbo duomenys
 • Visuotinės istorijos referatas
 • 9 psl., (1881 ž.)
 • Word failas 58 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt