Referatai

Viduramžių rankraštinė knyga ir knygų gamybos centrai

9.0   (2 atsiliepimai)
Viduramžių rankraštinė knyga ir knygų gamybos centrai 1 puslapis
Viduramžių rankraštinė knyga ir knygų gamybos centrai 2 puslapis
Viduramžių rankraštinė knyga ir knygų gamybos centrai 3 puslapis
Viduramžių rankraštinė knyga ir knygų gamybos centrai 4 puslapis
Viduramžių rankraštinė knyga ir knygų gamybos centrai 5 puslapis
Viduramžių rankraštinė knyga ir knygų gamybos centrai 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Knygų kultūros centrais ankstyvaisiais viduramžiais tapo vienuolynai. Šiuo atžvilgiu pirmtakas buvo garsusis Vivariumo vienuolynas Italijoje. Jo įsteigėjas Kasiodoras (apie 485 – apie 580 m.), Italijoje viešpatavusio ostgotų karaliaus Teodoriko patarėjas, buvo išauklėtas antikine dvasia Romos patricijus ir senatorius. Steigdamas vienuolyną, Kasiodoras turėjo tikslą paveikti vienuolius, kad jie neatsiskirtų nuo pasaulio ir visiškai nepaskęstų maldose ir bažnytiniuose interesuose. Jis iškėlė vienuoliams gyvenimo idealą ir pagrindinį tikslą – puoselėti mokslą. Prie vienuolyno jis organizavo dvasinę akademiją ir išaiškino vienuoliams, kad mokymosi pagrindas yra knyga ir knygų rinkinys – biblioteka.
Dar ankstyvaisiais viduramžiais knygų leidimo iniciatyva ne visada priklausė bažnyčiai. Nemažą įtaką turėjo ir pasaulietinė valdžia. Kadangi valstybės valdymui buvo reikalingos žinios įvairiose srityse. Šių žinių nebuvo viduramžiųteologiniuose traktaruose, jų reikėjo semtis iš antikos mokslo autoritetų.
Mokykloms organizuoti, taip pat literatūrai rengti, redaguoti ir rinkti reikėjo mokslinių darbuotojų. Karolis Didysis kvietėsi garsius to meto įvairiuų sričių mokslininkus. Šių mokslininkų ratelis , dėstė įkurtoje prie karaliaus rūnų mokykloje, taip pat redagavo ir taisė raštus, ruošė vadovėlius, organizavo įvairius moksliniu posėdžius, kuriuose galėjo dalyvauti imperatorius, jo artimieji bei rūmininkai.
Be knygų bažnytinėmis temomis, skriptoriumuose buvo pradėta nurašinėti ir įvairi antikinė literatūra.
Tuo laikotarpiu knygų reiikėjo tiek daug, kad tiek jų negalėjo parengti smunkantys vienuolynų ir bažnyčių skriptoriumai. Todėl knygų gamybos ir platinimo centrais tampa ir miestai. Vienuolį nurašinėjantį knygas pakeičia paprastas pasaulietis skriptorius. Tokie skriptoriai nurašinėjo knygas rinkai. Tai padėjo išsivaduoti žmogaus intelektualiniam gyvenimui iš bažnyčios įtakos.
Tačiau šalia bažnytinės kultūros buvo ir liaudies kultūra. Liaudis kūrė epus. Vystantis feodalizmui ji stiprėjo. Taip didėjant miestams, visuomenės poreikiams, prekybai ir pramonei atsirado ir poreikis išsilavinusių žmonių. Todėl palaipsniui pradėjo kurtis miestai – mokyklos, kurios buvo visiškai laisvos nuo bažnyčios ir nepanašios į ankstesnes mokyklas. Buvo žinomas spartus universitetų ir mokyklų plitimas tai skatino atsirasti kitus knygos gamybos centrus. Todėl knygų centrai atsiranda miestuose. Na, o popieriaus gamybos centras buvo Samarkandas.
Knygų nurašinėjimo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1549 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1549 ž.)
Darbo duomenys
  • Visuotinės istorijos referatas
  • 6 psl., (1549 ž.)
  • Word failas 50 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt