Referatai

Vestuvės Lietuvoje

9.4   (3 atsiliepimai)
Vestuvės Lietuvoje 1 puslapis
Vestuvės Lietuvoje 2 puslapis
Vestuvės Lietuvoje 3 puslapis
Vestuvės Lietuvoje 4 puslapis
Vestuvės Lietuvoje 5 puslapis
Vestuvės Lietuvoje 6 puslapis
Vestuvės Lietuvoje 7 puslapis
Vestuvės Lietuvoje 8 puslapis
Vestuvės Lietuvoje 9 puslapis
Vestuvės Lietuvoje 10 puslapis
Vestuvės Lietuvoje 11 puslapis
Vestuvės Lietuvoje 12 puslapis
Vestuvės Lietuvoje 13 puslapis
Vestuvės Lietuvoje 14 puslapis
Vestuvės Lietuvoje 15 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Papročiai – svarbi žmogaus ir visos tautos dvasinio gyvenimo dalis, - be jų išnyktų tauta. Papročiai vienaip ar kitaip liečia visus žmones, jungia, formuoja bendras veiklos kryptis. Tokia veiklos sritis yra labai svarbi bet kokiai žmonių grupei. Jie viena iš nacionalinės savimonės palaikymo priemonių – ugdo žmogaus kultūrą. Tai atlieka per įvairias liaudies kūrybos šakas – žodinę, vaizdinę, muzikinę. Tautos per šimtmečius yra susikūrusios savo gyvenimo būdą ir aplinką atitinkančius papročius, tautodailę, dainas.
Tradicijas ugdo ir išsaugo šeima. Be tradicijų negalėtų būti gražių, tvirtų, dorų šeimų. Šeima laikosi tradicijų, kaip konkretizuoto, į tam tikrus formų rūbus įvilkto gyvenimo būdo. Taip šeimos sukuria vienalytę dvasią, vienalytę ugdomąją kryptį ir lengviau išauklėja vienalytį žmogų. Tokių žmonių visuma sudaro tautą.
Šeimos tradicijų vardu vadinama visuma tų papročių, kurie lydi svarbiausius žmogaus gyvenimo įvykius – santuoką, kūdikio gimimą ir vardo jam suteikimą, mirusiųjų laidotuves ir jų atminimo pagerbimą. Šeimos, kaip ir kiti papročiai, yra glaudžiai susiję su liaudies ūkine veikla, atspindi jos pobūdį. Jie taip pat atspindi konkrečias tautos istorinio gyvenimo raidos sąlygas. Papročiai yra liaudies psichinio pasaulėvaizdžio išraiška. Liaudies tradicijos yra sankaupa tų savybių, kurios padeda apibrėžti tautos savitumą kitų tautų tarpe. Tai pat atsispindi ir visuotinės kultūros bruožai. Nagrinėdami lietuvių liaudies tradicijas, šalia vien mūsų tautai būdingų bruožų randame jose daug bendro su kitų, ypač kaimyninių tautų papročiais.
Vestuvės – tai viena svarbiausių ir spalvingiausių šeimos švenčių. Pagal papročių ir tradicijų gausumą galima spręsti, kad į vedybas lietuviai visuomet žiūrėjo labai rimtai. Tai pats svarbiausias gyvenimo žingsnis. Vedybų ryšys nesuardomas – jį galėjo nutraukti tik mirtis. Tačiau tai nereiškia, kad visų vedusiųjų gyvenimas buvo toks laimingas, kaip pasakose. Tą liudiją ir daugybė dainų apie ištekėjusios moters vargus. Tą liudija ir visos jaunosios raudos bei ašaros, paliekant tėvų namus. Tačiau kito pasirinkimo nebuvo: vedybos neišardomos.
Lietuvių apeigos ir papročiai sudaro kompleksą religinių, maginių, simbolinių, taip pat teisinių...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 6304 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
15 psl., (6304 ž.)
Darbo duomenys
  • Etninės kultūros referatas
  • 15 psl., (6304 ž.)
  • Word failas 131 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt