Žmogaus modelis, kaip ir kitų aukštesniųjų organizmų, sukurtas lytinėse ląstelėse. Struktūra išaiškėja embriono būsenoje, kurioje organizmas įgyja savo rūšiai būdingą formą, nervinių struktūrų santykius ir individo požymius. Tą modelį organizmas paveldi iš savo tėvų. Be paveldėjimo veiksnių, vaiko fizinei ir psichinei raidai daro įtakos ir sąlygos, kuriomis jis bręsta motinos organizme iki gimimo. Kai gamtiniai pradmenys nenormalūs, kūdikio psichinė ir fizinė raida susiduria su sunkiomis kliūtimis. Bet ir tokiomis sąlygomis, jei vaikas lavinamas, galima daug pasiekti. Palikus jį likimo valiai, būtų neatskleisti kad ir riboti gamtiniai pradmenys. Todėl vaikų higieninius įgūdžius ir įpročius reikia ugdyti nuo pirmųjų gyvenimo metų šeimoje, ikimokyklinėse įstaigose ir mokyklose. Sveikatos ugdymu turi rūpintis visi – šeima, visuomenė, mokytojai, bendrosios praktikos gydytojai bei pediatrai. Požiūrį ir reikalavimus visada reikia derinti, nuolat tobulinti ir vertinti. Mokykloje sveikata gali būti ugdoma formaliai ir neformaliai. Formaliai sveikata ugdoma per pamokas, neformaliai – per tarpusavio santykius mokykloje, mokyklos aplinką, mokyklos santykius su moksleivių tėvais ir visuomene.
Nuo pat gimimo iki mirties žmogaus organizmas kinta. Augimo ir brendimo atskirais laikotarpiais būna skirtingi augimo tempai, skirtingas atskirų organų bei audinių vystymasis ir fiziologinio subrendimo laipsnis, matomi įvairūs biocheminiai, endokrininiai bei imunologiniai, vienokie ar kitokie motorikos, psichikos pakitimai. Suaugusiam žmogui ir senatvėje kinta atskiri organai bei audiniai.
Fizinis vaiko išsivystymas – tai jo organizmo struktūrinė bei funkcinė būklė, morfologinių ir fiziologinių savybių kompleksas, kuris rodo, kaip organizmas subrendęs, ar harmoningai vystosi, taip pat tai vienas pagrindinių vaiko sveikatos rodiklių. Pagal fizinį išsivystymą sprendžiama apie vaikų gyvenimo ir auklėjimo sąlygas. Vaiko fizinį išsivystymą lemia genetiniai, socialiniai, ekonominiai, buitiniai, ekologiniai ir kiti veiksniai bei persirgtos ligos.
Vertinant vaiko fizinį išsivystymą, reikia žinoti jo ūgį, kūno masę (svorį), galvos ir krūtinės apimtį. Šiam tikslui taikomi įvairūs fizinio išsivystymo tyrimo metodai. Pagrindiniai jų yra antroposkopija ir antropometrija. Jais dažniausiai apsiribojama vertinant kūdikių ir ikimokyklinio amžiaus vaikų augimą. Vyresnių vaikų fiziniam...
Šį darbą sudaro 2903 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!