Mes dar šiandien mokomės į neįgalų vaiką žiūrėti kaip į dvasingą būtybę, o ne vien kaip į biologinę masę. Reikėtų ir mūsų visuomenei pažvelgti į tokį žmogų taip, kaip žvelgiame į save pačius. Suprasti, kad mes visi vienodi ir jau rytoj galime atsidurti šalia tų, kuriuos šiandien paniekiname kaip nevisaverčius vien dėl to, kad jie yra neįgalūs. Jie yra tokie kaip mes, o kai kurie net geresni už mus.
Žymaus anglų psichiatras Rolandas Laingas bandė apmąstyti, kas yra neįgalieji ir kas esame mes, sveikieji. Jo darbai buvo pagrindas teorijos, kuri teigė, kad neįgaliųjų apskritai nėra. Žmonijos suskirstymas į sveikuosius ir sergančius įvyksta daugumos valia. Mes, kurių yra daugiau, esame nutarę, kad mūsų mąstymas yra teisingas ir sveikas. O tie, kuriuos vadiname sergančiais, mąsto kitaip nei mes. Todėl būdami stipresni, mes (nes mūsų daugiau) sutarėme, kad jie yra ligoniai – nenormalios psichikos žmonės. Įdomu yra tai, kad ligšiol išlikęs psichiatrijos terminas „neteisingas mąstymas“.
Temos aktualumas. Šiuo metu itin dažnai kalbama apie vieną iš labiausiai paplitusių chromosominių sutrikimų- Dauno sindromą, kurio tyrinėjimas keičia visuomeninį požiūrį į neįgaliuosius. Atliekami tyrimai, kurie, tikimasi, sustabdys taip smarkiai augantį mūsų visuomenėje šių surtikimų skaičių. Patys naujausi tyrimai šia problema metė iššūkį įprastoms paveldimumo teorijoms – mokslininkai surado, kad prieskoninis augalas pipirnė (Arabidopsis) gali pakeisti savo genų kodą, gautą iš tėvų, ir pakeisti jį tokiu, kokį turėjo ankstesnės kartos – seneliai ar proseneliai. Robert Pruitt iš Purdue universiteto su kolegomis šią savaitę išspausdino straipsnį, aprašantį naujai atrastą procesą, kuomet augalas tarsi sugebėjo ištaisyti savo atsitiktinę mutaciją. Nors jau buvo žinoma, kad gyvi organizmai tą gali daryti, naujai surastas procesas yra labai mįslingas. Kadangi DNR sudaro dviguba spiralė, organizmai gali ištaisyti savo mutacijas, pasinaudoję vienos spiralės informacija kaip šablonu kitos spiralės pataisymui, bet naujasis tyrimas parodė, kad Arabidopsis dažnai ištaiso genų kodą abiejose DNR spiralėse. Jie aptiko, kad iš augalai,...
Šį darbą sudaro 4883 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!