Nėra valios - nėra žmogaus.
Žmogaus charakteris – asmenybės bruožai, pastovios savybės, sąlygojančios jo elgesį. Valia sudaro charakterio branduolį, tvirtumo pamatą. Neatsitiktinai silpnavališkumas laikomas silpno charakterio požymiu, neigiamu asmenybės bruožu. Silpnavalis žmogus, susidūręs su tam tikrais sunkumais ar kliūtimis, nesugeba įgyvendinti savo tikslų, nepajėgia savęs valdyti. Jis niekada nesugebės pasiekti aukštų rezultatų, nors turėtų nemenkus gabumus. Neneigdami žmogaus sugebėjimų, žymūs meno ir mokslo atstovai visada pabrėžia vienintelę sėkmės sąlygą – stiprią valią, mokėjimą atkakliai dirbti. Tik valia ir atkaklus darbas padės pasiekti kur kas geresnių rezultatų, Jeigu gabus ir talentingas žmogus neįprato dirbti sistemingai ir atkakliai, jis tampa niekam nereikalingas. Žymus mokslininkas Tomas Edisonas, kuris pats atlikdavo tūkstančius eksperimentų, kad pasiektų tam tikrų rezultatų, mėgdavo juokauti, kad genijus – 1% įkvėpimo ir 99% prakaito.
Jaunuoliai kartais galvoja, kad valia reikalinga tik ypatingais atvejais, o kasdieniniame gyvenime ji neturi didesnės reikšmės. Tačiau iš tikrųjų ar taip yra? Apsižvalgykite aplink ir įsitikinsite, kad valia reikalinga kiekviename žingsnyje. Nė vienoje veiklos srityje – ar tai mokslinėje, ar net visuomeninėje – nepasieksite gerų rezultatų be valios pastangų, be atkaklumo.
Kasdienybėje dar pasitaiko jaunuolių, kurie bijo mažiausių sunkumų ar net ir lengvo darbo. Anot jų, sunkiai dirbti gali tik „arklys“, o žmogus turi gyventi patogiai. Tokie jaunuoliai dažniausiai rūpinasi tik savo egoistiniais tikslais, nors kartais mėgsta (dažniausiai neteisingai) įrodinėti savo valios stiprumą. Jeigu žmogaus valios pastangos, jo interesai ir tikslai, yra tik egoistiniai, jų negalima laikyti teigiamais bruožais. Nusikaltėlio ar karštakošio karjeristo atkaklumas, ryžtingumas, drąsumas ir kitos valios savybės gali turėti asocialų pobūdį ir todėl jų tokiais atvejais negalima laikyti teigiamomis savybėmis. Tikrai valinga asmenybe galima vadinti tik tokį žmogų, kurio veiklos tikslai derinasi su visuomenės tikslais. Valingas žmogus – tai gilaus proto , ryškios kūrybinės vaizduotės, tvirtų įsitikinimų, aukštų dorovinių jausmų, idėjiška ir aktyvi asmenybė. Valingos asmenybės svarbiausias požymis- jos veiklumas, sugebėjimas visada sąmoningai įgyvendinti principinius sprendimus,...
Šį darbą sudaro 1909 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!