Vadyba, jos ištakos, vadybos raidos etapai, senovės valstybių organizavimas, vadybos raida Lietuvoje.
5.Bendrosios sistemų teorijos idėjos (L. Bertalanfi).
1937 m jaunas biologas l. Bertalanfi suformulavo bendrosios sistemų teorijos idėją. Tyrinėdamas gyvąją gamtą jis nustatė daugybę dėsningumų, kurie jo manymu vyksta ir kitokio pobūdžio objektuose (negyvosios gamtos, socialiniuose, gamybiniuose). Jis pareiškė, kad sistemų teorija neapsiriboja fizikos, biologijos, technikos ir kitais gamtos objektais, ji tyrinėja taip pat ir socialines, ekonomines, gamybines sistemas. Todėl kibernetika, kaip valdymo teorija, besiremianti informacijos judėjimo ir grįžtamojo ryšio principais, yra tik bendrosios sistemų teorijos dalis,ypatingas atvejis, nagrinėjanti tik sistemas kurios reguliuoja pačios save.
6.Kibernetikos mokslo vieta bendrojoje sistemų teorijoje (V. Vineris).
Ešbi savo knygoje ,,Įvadas į kibernetiką“ konstatavo, kad kibernetika-mokslas apie bendruosius informacijos gavimo, saugojimo, perdavimo dėsningumus sudėtingose valdomose sistemose. Kibernetikos teoretikai informacines problemas nagrinėja sisteminiuose objektuose, tuo pačiu apibūdindami visą eilę šių objektų savybių ir charakteristikų.Todėl kibernetiką visiškai teisėtai kai kurie tyrinėtojai taip pat vadina sistemų mokslu. Bertalanfi pareiškė, kad sistemų teorija neapsiriboja fizikos, biologijos, technikos ir kitais gamtos objektais, ji tyrinėja taip pat ir socialines, ekonomines, gamybines sistemas. Todėl kibernetika, kaip valdymo teorija, besiremianti informacijos judėjimo ir grįžtamojo ryšio principais, yra tik bendrosios sistemų teorijos dalis, ypatingas atvejis, nagrinėjanti tik sistemas kurios reguliuoja pačios save.
Vyneris teigė, kad didėjant sistemos elementų skaičiui keičiasi jos kokybė.
7.Bendroji sistemų klasifikacija (K. Boldingas).
1. Statinės sistemos. Tokios, kuriose sąlyginai nevyksta joks judėjimas, pvz griuvėsiai.,sistemos iš visiškai nejudančių ,, kietai“ sujungtų elementų.
2.nesudėtingos dinaminės. Tokios sistemos, kuriose elementai juda nesudėtingom ribotom trajektorijom., pvz stūmokliai, vožtuvai, laikrodžio mechanizmas.Sistemos, kuriose elementai turi ribotas trajektorijas, tačiau savo vietos vienas kito atžvilgiu nekeičia.
3.Nesudėtingos kibernetinės. Reaguoja į aplinką, pvz barometras, termostatas. Sistemos, kurios reguliuojasi, įvykus pokyčiams jų viduje ar išorėje.
4.Prisitaikančios(gyvos), atviros pvz ląstelė. Gyvosios gamtos užuomazgos objektai.
5.Augmenija. didelis ląstelių kiekis,reaguoja į aplinką,pvz saulėgrąža, pienė
6.Gyvūnija. Tai sistema, kuri turi nervų sistemą ir labai gerai reaguoja per receptorių sistema į aplinkos pokyčius, pvz gyvatė.
7.Žmogus. sudėtinga sistema, kuris turi protą, atsimena praeitį, įvertina ddabartį ir prognozuoja...
Šį darbą sudaro 3082 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!