1.Vadybos samprata ir jos genezė.
Vadybos praktika ir samprata taikytos ir nagrinėtos ant tiek seniai, kiek funkcionavo žmonių istorinės organizacinės struktūros(pirmykštė bendruomenė,vergovinė, feodalinė, kapitaslistinė, socialistinė ir socialinės rinkos struktūros.
3)Būtini reikalavimai vadybos apibrėžimui. Jis turi apibūdinti pagrindines vadybos puses.
Dabartinė vadyba išsiplečia į šeimos santykius. Šeimos santykių vadyba pradedama nagrinėti ir jau nebebūtina traktuoti kaip vyras turi žinoti kaip uždirti pinigus, o žmona kaip juos išleisti. Norint užtikrinti laimingą gyvenimą šeimoje, svarbu ne kas vadovauja šeimai, bet kur kas svarbiau palaikyti teigiamą emocinį klimatą šeimininiame gyvenime.
2.Vadybos objektų charakteristika.
Vadybos kaip mokslo ir kaip praktikos objektas yra organizacija. Organizacija – tai dviejų ar daugiau žmonių sutelkta gyvuojanti grupė, dirbanti kartu tam tikroje struktūroje, kad pasiektų užbrėžtą tikslą ar tam tikrų tikslų visumą.
Bet kutri organizacija turi savo specialiąją paskirtį, kuri apibūdinama kaip organizacijos misija, vizija ir veiklos filosofija. Organizacijos misija susijusi su dabartine organizacijos veikla, tenkinant produkcijos ar paslaugos vartotojų poreikius. Misija apima 4 komponentus:
1)Organizacijos egzistavoimo paskirtį ir tikslą.2)Numatoma veiklos sritis pagal rinkos dalyvius ir konkurentus.3)Organizacinės elgsenos reikalaivimai ir vertybių sistema. 4)Veiklos prasmingumas išskirtinumas bei unikalumas
Organizacijos vizija – tai sukonkretinta nuostata dėl organizacijos paskirties ir tikslų ateityje. Organizacijos vizijos kūrimas vykdomas atsakant į 4 klausimus:
1)Koks idealus organizacijos modelis, išorinis ir vidinis vaizdas?;2)Kaip turėtų atrodyti organizacija ateityje?;3)Kokius vaizdus apie organizacijos veiklą susikuriate iš pateiktos vizijos?;4)Kaip paprasčiau ir glausčiau pateikti organizacijos viziją ir jos reikšmę?
Organizacijos veiklos filosofija – tai organizacijos funkcionavimo būdas, tai bendravimo su pavaldiniais ir veiksmai siekiant įgvendinti kuo efektyvesniu būdu organizacijos misiją ir viziją.
Organizacijos pagal jų veiklos pobūdį skirstomos į tris pagrindines grupes:1)Pelno siekiančios organizacijos.2)Ne pelno organizacijos.3)Politiniai ir visuomeniniai judėjimai
Organizacijos pagal nuosavybės forma skirstomos:1)Privačios,2)Mišrias,3)Valstibynes
Organizacijos pagal dydį skirstomos:Smulkias,Multi nacionalinės įmonės
Įmonės pagal užimamą poziciją ir elgseną rinkoje skirstomos:1)Įmonės - lyderės,2)Įmonės - siekiančios lyderystės,3)Įmonės - specialistės,4)Įmonės - įmitatorės.
Pagal įstatymą įmonės grupuojamos į 7 grupes:1)Individuoalios įmonės,2)Tikrosios ūkines bendrijos,3)Komandinės tikinės bendrijos,4)AB,5)Valstybinės įmonės,6)Kitos įmonių rūšys
Specifinės verslo formos(technopoliai, inkubatoriai, verlas pagal verslo...
Šį darbą sudaro 9610 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!