1.1. Temos aktualumas ir problematika. Nepilnamečių teisės pažeidimai yra specifinė bendrojo nusikalstamumo dalis. Nusikalstamumo statistika ir kriminologijos teorija liudija, kad kas trečias recidyvistas pirmą nusikaltimą yra padaręs dar paauglystėje. Kuo jaunesnis yra žmogus, pirmą kartą padaręs nusikaltimą, tuo didesnė tikimybė, kad ateityje jis vėl nusikals. Kuo ankstesniame amžiuje bus užkirstas kelias nepilnamečių teisės pažeidimams, tuo didesnė galimybė sumažinti nusikalstamumą ateityje.
Nepilnamečių nusikalstamumas labai sudėtinga ir aktuali problema. Paauglių dorovės irimas, alkoholizmo, narkomanijos, nusikalstamumo plitimas nieko gero visuomenei nežada. Todėl bet kokios nepilnamečių antisocialinio elgesio apraiškos yra ypač pavojingos visuomenės ateičiai (Kriminologija, 1994).
Nepilnamečių nusikalstamumo atmainos įgyja vis kitas formas ir didėja skaičius atskirų nusikaltimų rūšių. Remiantis policijos pateiktais duomenimis Lietuvoje beveik 15 proc. padaugėjo vaikų padarytų sunkių nusikaltimų (nužudymų, sunkių kūno sužalojimų) skaičius. Taip pat šiek tiek daugiau nei dešimtadaliu padidėjo nepilnamečių, apsvaigusių nuo narkotikų, padarytų nusikaltimų (Kriminologinė statistika, 2004 ).
mažinti tolimesnį nusikalstamumo plitimą. Yra žymiai lengviau užkirsti kelią problemai, nei vėliau kovoti su jos keliamais padariniais ir tikėtis, kad nusikalstamumas mažės, jei bus taikomos bausmės ar ribojama asmens laisvė (Socialinės grupės: raiška ir ypatumai, 1998).
problemos sprendimą.
aiškus savo kompetencijos ir funkcijų supratimas ir viso konteksto, kuriame yra teikiama pagalba, suvokimas.
Nepilnamečių nusikalstamumą nagrinėjo daug Lietuvos ir užsienio autorių – G. Babachinaitė, C. Bortollas, A.Čepas, A. Dapšys, A. Drakšienė, J. Galinaitytė, S. Gečėnienė, V. Justickis, P.C. ir L.D. Kratcoski, E. Melnikova, I. Michailovič, V. Pavilonis, R. Trojanowicz, M. Morash ir kiti autoriai (Nepilnamečių nusikalstamumo prevencijos bruožai, 1986; Kriminologija, 1994). Jie nusikalstamumo prevencijos sąvoką apibrėžia įvairiai, tačiau visi pagrindiniu prevencijos bruožu įvardina tai, kad prevencija turi būti vykdoma kaip galima anksčiau.
1.2. Tyrimo problema. Nusikaltimo sampratos analizė parodo šios sąvokos atsiradimą sąlygojusius veiksnius, atskleidžia jų tolesnio plitimo priežastis. Kriminologinės nepilnamečių nusikalstamumo charakteristikos pateikimui pasirinkta Utenos apskritis. Nepilnamečių nusikalstamumo prevencijos atskiruose Utenos apskrities miestuose analizė išryškina efektyvias ir ne tokias veiksmingas priemones, nukreiptas į šių nusikaltimų mažinimą....
Šį darbą sudaro 3761 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!