Šiuo darbu siekiama išsiaiškinti nepilnamečių nusikalstamumo skaičiaus kitimą, apskaičiuoti įvairius statistinius rodiklius bei juos interpretuoti. Duomenys imami iš Lietuvos statistikos departamento prie LRV svetainės. Skaičiavimai atliekami pagal paskaitose išmoktas formules.
Tyrimo tikslas - apskaičiuoti ir interpretuoti statistinius rodiklius apie nepilnamečių nusikalstamumo skaičiaus kitimą pagal lytį.
1. Apskaičiuoti pagrindinius Lietuvos nepilnamečių nusikalstamumo skaičiaus statistinius bei santykinius rodiklius.
2. Prognozuoti Lietuvos nepilnamečių nusikalstamumo skaičių tolimesniems trims metams.
3. Atlikti Lietuvos nepilnamečių ir pilnamečių nusikalstamumo tarpusavio ryšių analizę.
NEPILNAMEČIŲ NUSIKALSTAMUMO SKAIČIAUS TYRIMAS PAGAL LYTĮ
1.1. Pagrindinių statistinių rodiklių apskaičiavimas
Tiriant Lietuvos nepilnamečių nusikaltimo skaičių nuo 2004 iki 2008 metų, galima teigti, kad nuo 2004 iki 2006 metų buvo labai ryškus nepilnamečių nusikaltimų skaičiaus sumažėjimas, o nuo 2006 iki 2008 metų nepilnamečių nusikaltimo skaičius pradėjo augti. Iš 1 pav. matome, kad laikotarpiu nuo 2006 iki 2008 metų Lietuvos nepilnamečių skaičius ženkliai padidėjo, t.y. išaugo 29 nusikaltimais.
1 pav. Bendras nepilnamečių nusikaltimų skaičius Lietuvoje
Lyginant nepilnamečių nusikaltimų skaičių pagal lytį (2 pav.) matome, jog vyrų skaičius žymiai viršija moterų skaičių: kasmet moterų nusikaltimų skaičius būdavo ~ 117 mažiau nei vyrų ir tas skirtumas vis auga toliau, nes paskutiniaisiais metais (2008), moterų skaičius nukrito iki 3 nusikaltimų.
2 pav. Nepilnamečių vyrų ir moterų nusikalstamumo skaičius Lietuvoje (2004-2008 m.)
Iš 2 pav. taip pat pastebima tendencija, jog kasmet vyrų, skaičius žymiai augo daugiau nei moterų. Žemiau pateiktoje lentelėje apskaičiuoti pagrindiniai nepilnamečių nusikaltimų skaičiaus statistiniai rodikliai: maksimumas, minimumas, nusikaltimų imties plotis, vidurkis, dispersija ir standartinis nuokrypis. Maksimumas ir minimumas parodo didžiausią ir mažiausią nepilnamečių nusikalstamumo skaičių nagrinėjamu laikotarpiu. Didžiausias moterų nusikaltimų skaičius buvo 7, o vyrų – 197. Atitinkamai moterų nusikaltimų skaičiaus nebuvo, o vyrų - 164. Imties plotis parodo skirtumą tarp didžiausio ir mažiausio nepilnamečių nusikalstamumo skaičiaus, t.y. parodo, kaip plačiai duomenys yra pasiskirstę nagrinėjamu laikotarpiu. Lyginant vyrų ir moterų imties pločius, matome, jog vis tik vyrų nusikaltimų skaičius labiau varijavo nagrinėjamu laikotarpiu, nei moterų.
1 lentelė. Pagrindiniai statistikos...
Šį darbą sudaro 1618 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!