Nepilnamečiai, remiantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 13 straipsniu, yra asmenys nuo 14 iki 18 metų. Būtent apie šią visuomenės dalį šiame darbe ir bus kalbama, tik deja ne iš pozityviosios pusės.
Į nusikalstamą veiklą įsitraukia vis daugiau jaunų žmonių, dažniausiai tai nesimokantis ir nedirbantis jaunimas, nepilnamečiai, vaikai.
„Kur nusirito šiuolaikinis jaunimas“ – frazė, kurią Lietuvoje girdime vis dažniau ir dažniau. Nepilnamečių nusikalstamumas – viena aktualiausių nūdienos problemų. Vos ne kiekvieną dieną, žinių metu, tenka išgirsti apie įvairius nusikaltimus, padarytą žalą visuomenei. Laikraščių ar internetinių dienraščių antraštės skelbia apie vis jaunesnių asmenų dalyvavimą muštynėse, plėšimuose. Daugelis autorių akcentuoja tokių nepilnamečių interesų siaurumą, kultūrinio gyvenimo ribotumą, prioriteto teikimą pasyviam gyvenimo būdui ir negatyvioms jo formoms, intereso mokytis praradimą, atsakomybės jausmo netekimą ir pan. Jiems būdingas nuolatinis visuotinai priimtų elgesio normų nesilaikymo demonstravimas, girtuokliavimas, polinkis vartoti narkotikus, dalyvavimas azartiniuose lošimuose, valkatavimas, bėgimas iš namų, mokymosi ir auklėjimo įstaigų.
Vienas iš svarbiausių vaiko ar paauglio pavyzdžių į tolimesnį gyvenimą yra šeima. Daugelis tai traktuoja kaip pirminį pavyzdį, nuo kurio prasideda kelias į gyvenimą. Vaiko socializacijoje, ypač ankstyvojoje jos stadijoje, bene svarbiausias vaidmuo ir tenka šeimai. Šeimoje pradeda formuotis ištisas komplekas veiksnių, vėliau darysiančių įtaką visam tolesniam individo gyvenimui: vaiko asmenybė, jo savęs suvokimas, vertybių sistemos užuomazgos, charakterio bei elgesio ypatumai, bendravimo su aplinkiniais patirtis ir kt. Todėl labai svarbu, kokia yra aplinka, kurioje mažasis žmogus ateina į pasaulį ir pradeda jį pažinti. (Sakalauskas, 2000).
Visko, kas yra gerai, taip pat kas yra blogai, nuo pat pirmų dienų yra mokomasi šeimoje. Todėl ypač svarbu tėvams yra auklėti vaiką taip, kad vėliau netektų jo vadinti nusikaltėliu. Deja, tai padaryti nėra taip paprasta. Visi žmonės yra skirtingų nuostatų, skirtingų vertybių. Vieniems yra svarbiau vieni dalykai, o kitiems tai gali būti visiškai nereikšminga. Labai liūdna, jei šeimoje nėra skiepijamos tokios vertybės kaip meilė savo artimam žmogui, pagalba kitam, tolerancija. Nesusiformavus tokioms...
Šį darbą sudaro 2471 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!