ŽINIASKLAIDA IR NUSIKALTIMAI:
Nepilnamečių nusikalstamumo aspektas
Dalyko rašto darbas
Vilnius, 2006 m. kovo 29 d.
Įvadas
Žiniasklaida yra ne tik institucija, kuria turbūt labiausiai pasitiki gyventojai visame pasaulyje, bet ir vienas svarbiausių informacijos apie socialines, ekonomines ir politines problemas šaltinis. Nors informavimas apie opiausias visuomenines problemas ir yra viena svarbiausių žiniasklaidos funkcijų demokratinėje visuomenėje, jos poveikis visuomenei neapsiriboja vien tuo. Idealioje demokratijoje piliečiai yra informuojami atidžios ir nepriklausomos žiniasklaidos, todėl gali naudotis šia informacija balsuodami, paklusdami politiniams sprendimams ar tiesiog norėdami susidaryti nuomonę apie vieną ar kitą reiškinį, be to, žiniasklaida yra viena iš priemonių, galinčių skatinti piliečių pasitikėjimą valdžia.
Tačiau turbūt nereikia kvestionuoti teiginio, jog tokia žiniasklaida būna tik idealios demokratijos sąlygomis, o tai suponuoja, jog visiškai objektyvi ir nepriklausoma žiniasklaida neegzistuoja. Informavimo priemonės puikiai demaskuoja politinės korupcijos skandalus, įstatymų pažeidimus ar piktnaudžiavimą valdžia. Visgi, pasak G.Sartori, informuota visuomenė ne visuomet sugeba priimti protingą sprendimą, nes televizijos vizualiniai pranešimai ir žinių laidos tik simuliuoja informacijos esmę, o ne ją atskleidžia1. Pastaruoju metu ypač susirūpinta žiniasklaidos įtaka nepilnamečiams ir jų poelgiams, ypač kriminologinėje plotmėje, - vykdomi įvairūs tyrimai, ruošiami mokslo darbai, organizuojamos konferencijos. Ši tema neabejotinai aktuali, nes nepilnamečiai, kad ir kaip banaliai tai skambėtų, yra bet kurios valstybės ateitis.
Šio rašto darbo tikslas – išsiaiškinti, kaip žiniasklaida gali lemti jauno žmogaus poelgius ir suvokimą. Norint rasti atsakymą į šį klausimą, pirmiausia reikia suprasti, kokios aplinkybės apskritai lemia nepilnamečio asmenybės formavimąsi, bei kokią vietą šių aplinkybių hierarchijoje užima žiniasklaida. Darbe remiamasi įvairių pasaulio šalių statistika, moksliniais tyrimais ir kriminologinėmis bei sociologinėmis analizėmis, be to, siekiama kvestionuoti faktą, jog žiniasklaidos informacija apie nusikaltimus visuomet atitinka realius duomenis, yra objektyvi ir neiškraipyta. Tikimės, šis rašto darbas padės išsiaiškinti, ar vyraujanti nuomonė, jog nepilnamečių nusikaltimai yra viena didžiausių visuomenės nerimą keliančių problemų, atitinka šių dienų pasaulio realijas ir kiek prie to prisideda pati žiniasklaida.
1. Žiniasklaidos įtaka ir vieta kriminaliniame kontekste
Walter...
Šį darbą sudaro 2969 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!