I. Įvadas
Nusikaltimų formos įvairios, jos skiriasi savo pobūdžiu, objektais, pavojingumo lygiu, pasekmėmis. Tarp jų nepilnamečių nusikaltimai, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo ne tokie pavojingi kaip suaugusiųjų. Remiantis Lietuvos statistika nepilnamečiai, kurie yra kaltinami padarius nusikaltimus, sudaro 13 – 15 procentų visų kaltinamų asmenų. Nors tai gali pasirodyt nedidelis lyginamasis svoris tarp kitų nusikaltėlių, suprantama jog iš nepilnamečių gali užaugti ateityje pavojingi nusikaltėliai. Be to, tokie nusižengimai atspindi visuomenėje slypinčias problemas.
Lietuvoje žiniasklaida yra ne tik institucija, kuria labiausiai pasitiki gyventojai, bet ir vienas svarbiausių informacijos apie socialines problemas šaltinis. Absoliuti dauguma respondentų kriminalinio pobūdžio informaciją gauna iš žiniasklaidos.1 Tačiau informacijos pateikimas nėra vienintelė žiniasklaidos funkcija, demokratinėje visuomenėje žiniasklaida dažnai žmones orientuoja į tai kaip tą informaciją reikėtų suprasti. Organizuojant nusikaltimų kontrolę ir prevenciją, ypač daug dėmesio turi būti skiriama informacijai apie kriminogeninę situaciją šalyje ir jos regionuose.2 Pastaruoju metu pastebima, kad žiniasklaida perima vaidmenį, anksčiau priklausiusį šeimoms ir mokykloms. Svarbu suprasti, kad žiniasklaida akcentuodama smurtinio pobūdžio informaciją gali daryti neigiamą įtaką nepilnamečiams, formuoti neigiamus elgesio modelius. Dažnai yra pamirštami nusikaltimus lemiantys veiksniai, oakcentuojamas tik pats faktas ir jo mastai. Nepilnametis teisės pažeidėjas žiniasklaidoje dažnai pristatomas kaip asocialus personažas. Žiniasklaida taip pat pateikia nusikalstamų veiklų padarymo modelius ir jų tobulinimo kryptis.
Šiame darbe mes, remdamiesi 1999 metais Lietuvos žmogaus teisių centro inicijuotu sociologiniu tyrimu, pabandysime atskleisti kaip žiniasklaidžia atskleidžia nepilnamečių justicijos problemas ir kaip tai vertina visuomenė bei patys žurnalistai.
II. Nepilnamečių kriminalinės justicijos įvaizdis Lietuvos žiniasklaidoje
Televizija. Siekiant išanalizuoti, kaip nepilnamečių nusikaltimai pristatomi žiniasklaidoje, svarbiausia sužinoti, kokią vietą informacija apie nepilnamečių justicijos problemas užima informacinėse laidose bei kokiu mastu transliuojama smurtinio pobūdžio informacija, kuri gali neigiamai veikti nepilnamečius, paskatinti jų neteisėtą veiklą. Kaip parodė keturių nacionalinių lietuvos televizijos kanalų monitoringas, atliktas 19992000 metais, visos televizijos mūsų šalyje televizijos naujienose skiria daug dėmesio nusikaltimams, bet ryškiausi lyderiai buvo TV3 ir LNK. Šios televizijos rodė...
Šį darbą sudaro 2044 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!