1) Teisminio nagrinėjimo stadijos esmė ir prasmė.
• Visapusiškai ir objektyviai ištrti visus byloje surinktus įrodymus, siekiant nustatyti reikšmingas nagrinėjamai bylai aplinkybes (CPK 250 straipsnis).
• Suteikti byloje dalyvaujantiems asmenims galimybę remiantis teismo ištirtais įrodymais išsakyti savo nuomonę dėl ginčo teisinių santykių ir pasiūlyti savo šio ginčo išsprendimo variantą (CPK 252-254 straipsniai).
• Įvertinti byloje surinktus ir teismo posėdyje ištirtus įrodymus teismo sprendimų priėmimo kambaryje (CPK 185 straipsnio 1 dalis).
• Priimti teismo sprendimą (CPK 257-259 straipsniai).
Teisminio nagrinėjimo stadijos prasmė – tai yra laikytina pagrindine civilinio proceso stadija, nes teisėtu ir pagrįstu teismo sprendimu, kuriuo tinkamai pritaikomi įstatymai, išsprendžiamas šalių teisių ir pareigų klausimas, apginamos pažeistos ar ginčijamos asmenų teisės ir teisėti interesai, atkuriama teisinė šalių taika, taigi yra įgyvendinami pagrindiniai civilinio proceso tikslai, numatyti CPK 2 straipsnyje.
2) Teisminio nagrinėjimo stadijos eiga laike: pradžios ir pabaigos momentai.
Teisminio nagrinėjimo stadija prasideda nuo pasirengiamosios teismo posėdžio dalies, o pasibaigia teismo sprendimo priėmimu ir paskelbimu.
3) Teisminio nagrinėjimo stadijos palyginimas su pasirengimo nagrinėti bylą stadija: panašumai ir skirtumai.
Teisminio bylos nagrinėjimo sąvoka yra platesnė, nes teisminis nagrinėjimas yra tęstinė civilinio proceso stadija, o pasirengimas nagrinėti bylai yra tik viena iš šios stadijos dalių.
4) Teisminio nagrinėjimo stadijoje atliekami procesiniai veiksmai, terminai.
-
5) Žodinis ir rašytinis procesas teisminio nagrinėjimo stadijoje – pranašumai ir trūkumai.
Žodinė teisminio nagrinėjimo forma suteikia dalyvaujantiems byloje asmenims platesnių procesinių teisių įgyvendinimo galimybių.
Žodinė teisminio nagrinėjimo forma padeda bylos aplinkybes išspręsti išsamiau.
Rašytinė teisminio nagrinėjimo forma padeda siekti proceso koncentruotumo.
6) Rašytinis procesas pirmosios instancijos teisme – atvejai.
Rašytiniame procese byla nagrinėjama ir teismo sprendimas priimamas byloje surinktos rašytinės medžiagos pagrindu. Nagrinėjant bylą rašytinio proceso tvarka teismo posėdis nėra viešas. Rašytinio proceso tvarka bylos nagrinėjamas tik įstatyme numatytais atvejais (CPK 153 straipsnio 2 dalis).
Rašytinis procesas galimas tik esant šalių sutikimui (CPK 235 straipsnio 4 ir 5 dalys). Šalių sutikimas gali būti pareikštas žodžiu arba raštu. Pavyzdžiui, jeigu šalių sutikimas duodamas parengiamajame teismo posėdyje,...
Šį darbą sudaro 4379 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!