Referatai

ADMINISTRACINIŲ GINČŲ IKITEISMINIO NAGRINĖJIMO TVARKOS PROBLEMOS

10   (1 atsiliepimai)
ADMINISTRACINIŲ GINČŲ IKITEISMINIO NAGRINĖJIMO TVARKOS PROBLEMOS 1 puslapis
ADMINISTRACINIŲ GINČŲ IKITEISMINIO NAGRINĖJIMO TVARKOS PROBLEMOS 2 puslapis
ADMINISTRACINIŲ GINČŲ IKITEISMINIO NAGRINĖJIMO TVARKOS PROBLEMOS 3 puslapis
ADMINISTRACINIŲ GINČŲ IKITEISMINIO NAGRINĖJIMO TVARKOS PROBLEMOS 4 puslapis
ADMINISTRACINIŲ GINČŲ IKITEISMINIO NAGRINĖJIMO TVARKOS PROBLEMOS 5 puslapis
ADMINISTRACINIŲ GINČŲ IKITEISMINIO NAGRINĖJIMO TVARKOS PROBLEMOS 6 puslapis
ADMINISTRACINIŲ GINČŲ IKITEISMINIO NAGRINĖJIMO TVARKOS PROBLEMOS 7 puslapis
ADMINISTRACINIŲ GINČŲ IKITEISMINIO NAGRINĖJIMO TVARKOS PROBLEMOS 8 puslapis
ADMINISTRACINIŲ GINČŲ IKITEISMINIO NAGRINĖJIMO TVARKOS PROBLEMOS 9 puslapis
ADMINISTRACINIŲ GINČŲ IKITEISMINIO NAGRINĖJIMO TVARKOS PROBLEMOS 10 puslapis
ADMINISTRACINIŲ GINČŲ IKITEISMINIO NAGRINĖJIMO TVARKOS PROBLEMOS 11 puslapis
ADMINISTRACINIŲ GINČŲ IKITEISMINIO NAGRINĖJIMO TVARKOS PROBLEMOS 12 puslapis
ADMINISTRACINIŲ GINČŲ IKITEISMINIO NAGRINĖJIMO TVARKOS PROBLEMOS 13 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Įžanga: Temos problematikos atskleidimui padės tai, jog išsiaiškinsime, kas yra administracinis ginčas ir kokios yra administracinio ginčo ikiteisminio nagrinėjimo ribos? Atsakyti į pirmąją klausimo dalį nesudėtinga, nes Administracinių bylų teisenos įstatyme pateikta oficiali apibrėžtis, jog administraciniai ginčai – asmenų konfliktai su viešojo administravimo subjektais arba konfliktai tarp nepavaldžių vienas kitam viešojo administravimo subjektų. Prie administracinių ginčų priskiriami ir tarnautojų ginčai su administracija, taip pat rinkimų ginčai. Šioje įstatyminėje apibrėžtyje administracinio ginčo esmė atskleista nurodant subjektus, tarp kurių kilęs ginčas vadinamas administraciniu.

Ištrauka

Temos problematikos atskleidimui padės tai, jog išsiaiškinsime, kas yra administracinis ginčas ir kokios yra administracinio ginčo ikiteisminio nagrinėjimo ribos? Atsakyti į pirmąją klausimo dalį nesudėtinga, nes Administracinių bylų teisenos įstatyme pateikta oficiali apibrėžtis, jog administraciniai ginčai – asmenų konfliktai su viešojo administravimo subjektais arba konfliktai tarp nepavaldžių vienas kitam viešojo administravimo subjektų. Prie administracinių ginčų priskiriami ir tarnautojų ginčai su administracija, taip pat rinkimų ginčai. Šioje įstatyminėje apibrėžtyje administracinio ginčo esmė atskleista nurodant subjektus, tarp kurių kilęs ginčas vadinamas administraciniu. Antroji klausimo dalis yra sudėtingesnė, nes įstatyme nerandame apibrėžimo, kuriame būtų aiškiai pasakyta, kas yra administracinio ginčo ikiteisminis nagrinėjimas. Pastebėtina, jog Administracinių bylų teisenos įstatymas tokios konstrukcijos, kaip ikiteisminis nagrinėjimas nevartoja, bet galima teigti, jog ketvirtasis šio įstatymo skirsnis yra skirtas būtent reguliuoti ikiteisminį nagrinėjimą, nors vadinasi jis išankstine skundų (prašymų) nagrinėjimo ne teismo tvarka. Situacija tampa dar painesnė, kai suprasti ikiteisminį nagrinėjimą bandai iš teisinio reguliavimo visumos.
Pirmiausia svarbu tai, kad „ikiteisminio administracinių ginčų nagrinėjimo institutai LR Konstitucijoje tiesiogiai neminimi, bet LR Konstitucijos 33 str. 2d. yra įtvirtinta piliečių teisė kritikuoti valstybės įstaigų ar pareigūnų darbą, apskųsti jų sprendimus“1. Teisiniame reguliavime painiava kyla ir dėl to, kad administracinė procedūra yra sunkiai atskiriama nuo administracinio proceso. Stasys Šedbaras, neradęs aiškaus skirtumo tarp administracinės procedūros ir administracinio ginčo nagrinėjimo ikiteismine tvarka, konstatuoja, jog „įstatymų leidėjas, vartodamas teisines sąvokas, nėra nuoseklus“. Tiesa, autorius pagal tai, koks subjektas nagrinėja ginčus, skiria 3 administracinio ginčo nagrinėjimo institucines sistemas: 1) viešojo administravimo institucijas; 2) specialios administracinių ginčų ikiteisminio nagrinėjimo institucijas; 3) administracinį teismą2.
Galbūt ginčo nagrinėjimas viešojo administravimo institucijoje yra administracinė procedūra, o administracinio ginčo nagrinėjimas specialioje institucijoje ir teisme yra administracinis procesas? Bet kokią teorinę ar praktinę naudą duoda toks išskyrimas? Manytina, jog jokios, nes net įstatymų leidėjas nematė prasmės ir nenubrėžė aiškios linijos tarp administracinės procedūros ir proceso. Arvydas Andruškevičius išskiria tokias viešojo administravimo aktų...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3399 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
13 psl., (3399 ž.)
Darbo duomenys
  • Teisės referatas
  • 13 psl., (3399 ž.)
  • Word failas 110 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Neteisminis administracinių ginčų nagrinėjimas

Neteisminis administracinių ginčų nagrinėjimas Teisė Peržiūrėti darbą

Administracinių ginčų nagrinėjimo bylos

Administracinių ginčų nagrinėjimo bylos Teisė Peržiūrėti darbą

Administracinės teisės pažeidimų viešosios tvarkos srityje kvalifikavimo problemos

Administracinės teisės pažeidimų viešosios tvarkos srityje kvalifikavimo problemos Teisė Peržiūrėti darbą

Bylų dėl pastato, žemės ar miško valdymo nuosavybės teise fakto nustatymo nagrinėjimo ypatingosios teisenos tvarka problemos

Bylų dėl pastato, žemės ar miško valdymo nuosavybės teise fakto nustatymo nagrinėjimo ypatingosios teisenos tvarka problemos Teisė Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt