...................................
VERTINIMAS............................
ĮVADAS
Klausimas - kas yra teisė - tradiciškas, bet atsakymai į jį netradiciški. Tai klausimas, kuris neturi galutinių atsakymų; kiekviena epocha, o neretai ir kiekviena žmonių karta iš naujo ir iš naujo atsakinėja, regis, į jau seniai atsakytus klausimus. Ir atsakinėja ne todėl, kad būtų užmiršusi ankstesnių kartų atsakymus, o todėl, kad tie atsakymai nuolat praranda savo pakankamumą keičiantis žmogaus egzistavimo sąlygoms: įveikinėdamas vienas grėsmes savo teisėms žmogus kuria naujas.
Kiekvienas žmogus kaip asmenybė, turbūt pateiktų labai savotišką ir skirtingą pačios teisės suvokimą. Teisę labai sunku suvokti vienareikšmiškai, glaustai. Norėdamas suprasti teisę turi išsiaiškinti ką reiškia pats jos terminas, kokie jos principai ir pan.
Visi visuomenėje egzistuojantys santykiai yra reguliuojami teisės normų – elgesio taisyklių, privalomų tam tikrai visuomeninių santykių subjektų grupei tam tikru laikotarpiu ir tam tikroje teritorijoje. Šios elgesio taisyklės įtvirtinamos teisės aktuose – įstatymuose, poįstatyminiuose aktuose (Lietuvos Respublikos vyriausybės nutarimuose, ministrų ir kitų valdymo institucijų įsakymuose ir t.t.).
Šiais laikais išsilavinęs žmogus yra tiesiog priverstas susidurti su įvairiausiais teisiniais procesais. Turbūt kiekvienam iš mūsų būtų verta nors šiek tiek susipažinti su šiuo dalyku. Nuo tų laikų kai teisė susikūrė, ji gerokai patobulėjo ir tapo daug sudėtingesniu procesu. Teisė keičiasi ir, žinoma, tobulėja ir šiais laikais. Todėl yra verta susipažinti bent su atskirais šio dalyko elementais. Šio darbo tikslas – pateikti teisės teorijoje analizuojamus teisės formos ir teisės šaltinio sąvokų ypatumus bei pasistengti pateikti jų skirtumus.
Darbo tikslui siekti išsikelti šie darbo uždaviniai:
• Apibūdinti teisės atsiradimą ir sampratos daugiaprasmiškumą;
• Pateikti teisės formos ir šaltinio sampratų analizę;
• Išskirti teisės formos ir teisės šaltinio skirtumus.
Darbo atlikimo metodas – mokslinės literatūros analizė.
1. Teisės atsiradimas ir šio termino daugiareikšmiškumas
Svarbus visuomenės bruožas yra jos organizuotumas, socialinį gyvenimą sudarančių visuomeninių santykių sutvarkymas ir būtinumas juos reguliuoti. Socialinio gyvenimo reguliavimas - tai žmonių ir jų kolektyvų elgesio nustatymas, siekimas nukreipti jų funkcionavimą ir raidą tinkama linkme, nustatyti atitinkamas ribas ir...
Šį darbą sudaro 3358 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!