Šperos

Švietimas Lietuvoje

9.6   (2 atsiliepimai)
Švietimas Lietuvoje 1 puslapis
Švietimas Lietuvoje 2 puslapis
Švietimas Lietuvoje 3 puslapis
Švietimas Lietuvoje 4 puslapis
Švietimas Lietuvoje 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1. Pirmųjų Lietuvos švietimo veikėjų idėjos ( Roizijus, Rapalionis, Kulvietis, Mažvydas, Liauksminas, Daukša).
ROIZIJUS (apie 1505 – 1571) - poetas, teisinių veikalų autorius. Nuo 1537 studijavo teisę Bolonijos, Paduvos, Romos universitetuose. 1542 atvyko profesoriauti į Krokuvos universitetą. 1549 paskirtas karaliaus Žygimanto Augusto teisės patarėju. Nuo 1551 ar 1552 iki mirties gyveno ir dirbo daugiausia Vilniuje. Reiškėsi kaip teisinių įstatymų ir sąvadų kūrėjas, yra II Lietuvos Statuto vienas rengėjų. Roizijaus poetinę kūrybą sudaro įvairūs žanrai: satyros, epigramos, elegijos, dedikacijos, poemos ir kt. Roizijus buvo Renesanso epochoje atsiradusių facesijų, taip pat epicedijų, makaronikų pradininkas Lietuvoje. Dažniausios jo satyrų ir epigramų temos – diduomenės ir Bažnyčios atstovų gobšumas, neteisėtai įsigyjamos pareigybės, prisitaikėliškumas.
RAPALIONIS (apie 1485 – 1545) - vienas iš lietuvių raštijos pradininkų, pirmasis Karaliaučiaus universiteto teologijos profesorius, dėstė hebrajų kalba, psalmių prasme. Rapalionis rengė jaunuolius į aukštąją mokyklą, reikšmingai prisidėjo kuriant Karaliaučiaus universitetą.
KULVIETIS (apie 1510 m. – 1545) – humanistas, pirmosios Lietuvoje aukštosios mokyklos steigėjas, vienas iš raštijos pradininkų. Jis rūpinosi prūsų ir lietuvių raštu bei knyga. Išvertė dalį tekstų atspausdintų pirmoje lietuviškoje knygoje, buvo sukaupęs vertingų humanistinio pobūdžio pasaulietinių knygų biblioteką. Kulviečio laiškas karalienei Bonai „Tikėjimo išpažinimas“ parašytas lotynų kalba buvo atspausdintas atskira knygele. Jame Kulvietis išdėstė savo požiūrį į to meto nepakankamą katalikų bažnyčios dvasininkų išsilavinimo lygį, teigė, kad švietimo reikalams turi būti panaudojama dalis bažnyčios turtų.
MAŽVYDAS (apie 1520 - 1563) - literatūros pradininkas, produktyviausias XVI a. lietuvių rašytojas. Studijuodamas Karaliaučiuje, Mažvydas 1547 m. parengė ir išleido pirmąją lietuvišką knygą, tokiu būdu padarydamas pradžią raštijai ir spaudai lietuvių kalba. Jis siekė išplėtoti lietuvių kalbos vartojimą viešame gyvenime, kad lietuvių kalba būtų mokoma rašto.
LIAUKSMINAS (apie 1596 – 1670) - vienas garsiausių senojo Vilniaus Universiteto mokslininkų, žymus filosofas, Lietuvos muzikologijos pradininkas. Liauksminas parašė Lotynų kalba pirmąjį Lietuvoje muzikos vadovėlį „Muzikos menas ir praktika", trumpą graikų kalbos gramatiką „Graikų kalbos taisyklių sąvadas". Jis buvo geras...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 9764 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (9764 ž.)
Darbo duomenys
  • Mokslo ir švietimo špera
  • 5 psl., (9764 ž.)
  • Word failas 215 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt