Rašinys
,,Svajonės ir realybės sankirta literatūroje"
Kas sudaužo žmogaus svajones?
Svajonė - minčių sukurtas vaizdinys apie malonius, trokštamus dalykus. Svajonės suteikia pasauliui įdomumą ir prasmę. Jos leidžia panirti į norimą pasaulį, kur nėra skausmo, rūpesčių bei vargų. Deja, šiame pasaulyje daug žmonių gyvena sunkiomis aplinkybėmis ir būna taip, kad žmogus savo svajones sutriuškina pats. Tokia svajonės ir realybės sankirta atskleidžiama XIX a. pabaigos ir XX a. pradžios lietuvių rašytojo Jono Biliūno apysakoje ,,Liūdna pasaka” ir XIX-XX a. sandūroje kūrusio lietuvių poeto Maironio poezijoje.
Maironio poezijoje teigiama, jog žmogus savo svajones sudaužo pats, suviliotas patogaus gyvenimo galimybėmis. Jis rašė, išleido savo kūrinius tautinio atgimimo laikotarpiu, Lietuvai atgavus nepriklausomybę. Eilėraštyje ,,Skausmo balsas” Maironis pašiepia žmonių menkumą, išjuokia tokių žmonių gyvenimo tuštybę, kurie nedaro nieko Lietuvos labui ir tenkinasi tik savo reikmėmis. Pirmosios dvi eilutės kupinos idealo šviesos, kadangi kalbantysis linksmas, jo nuotaika pakili, prisimenamos praėjusios jaunystės dienos. Tačiau kitos dvi šios strofos eilutės atskleidžia jau kitą nuotaiką. Eilėraščio žmogų užvaldo rūsti nuotaika, jaučiamas nusivylimas. Antrojoje strofoje poetas tarsi kreipiasi į žmogų, tačiau iš tikrųjų jis smerkia ne atskirą individą, o gyvenimą, visuomenę, kietaširdžius žmones. Maironis negailestingas tiems, kurie pažadėjo vargti už savo žemę, bet pamiršo tai dėl asmeninės gerovės. Dar ir eilėraštyje ,,Mano moksladraugiams” pašiepiami bendrataučiai, kurie pamiršo tautiškumą. Satyroje vyrauja nusivylimas žmonėmis, norima juos pašiepti, parodyti jų savanaudiškumą. Maironis prisimena ankstesnius laikus, perteikdamas juos lyrinio „aš“ išgyvenimais, kuomet, būdamas dar jaunas ir nepatyręs gyvenimo žmogus kartu su draugais troško laisvos, tobulos valstybės, idealizavo meilę ir pasišventimą. Deja, jo draugai buvo suviliuoti patogaus gyvenimo galimybėmis ir dėl to eilėraščio žmogus niekina juos, jais yra nusivylęs. Taigi žmogaus svajones gali sudaužyti materialinė gerovė, savanaudiškumas, geros gyvenimo galimybės.
Šį darbą sudaro 515 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!