Namų darbai

Skirtingo amžiaus mokinių liaudies dainos suvokimo ir įsisavinimo galimybės

9.4   (2 atsiliepimai)
Skirtingo amžiaus mokinių liaudies dainos suvokimo ir įsisavinimo galimybės 1 puslapis
Skirtingo amžiaus mokinių liaudies dainos suvokimo ir įsisavinimo galimybės 2 puslapis
Skirtingo amžiaus mokinių liaudies dainos suvokimo ir įsisavinimo galimybės 3 puslapis
Skirtingo amžiaus mokinių liaudies dainos suvokimo ir įsisavinimo galimybės 4 puslapis
Skirtingo amžiaus mokinių liaudies dainos suvokimo ir įsisavinimo galimybės 5 puslapis
Skirtingo amžiaus mokinių liaudies dainos suvokimo ir įsisavinimo galimybės 6 puslapis
Skirtingo amžiaus mokinių liaudies dainos suvokimo ir įsisavinimo galimybės 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Lietuvos valstybei sparčiai integruojantis į Europos sąjungą, kiekvieno piliečio pareiga yra saugoti savo tautos identitetą, siekiant visais įmanomais būdais puoselėti šalies kultūrines, menines bei dvasines vertybes. Lietuvių liaudies muzika yra unikali, tačiau pamažu nykstanti tautos vertybė. Europiniai pavyzdžiai patvirtina, kad menkas ir laiku neatkreiptas dėmesys į tautinės muzikos išsaugojimą, jau nemažai šalių padėjo užmiršti savo liaudies dainas ir instrumentinę muziką. Tauta be tradicijų tęstinumo, be liaudies muzikos yra tauta be savo veido. O ypač maža tauta, norinti išlikti savita kitų didelių tautų atžvilgiu, turi kruopščiai puoselėti savo tradicijas, papročius, kalbą, etnomuziką.
Tradicinėje liaudies kūryboje atsiskleidžia žmogaus, vidinis pasaulis, gamtojauta, išmintis, bendravimo papročiai. Gilinimasis į liaudies kūrybos meninį pasaulį padeda geriau suvokti savo šaknis, pažinti sielos gelmes, identifikuoti ir apibrėžti save individualios ir kolektyvinės sąmonės lygmenyje.
Prieš įsigalint miesto kultūrai, kurią įtakoja įvairių tautų tradicinė bei moderni kultūra, liaudies kūryba supo žmogų namų aplinkoje, liaudies muzikavimas buvo natūralus. Vakarėliuose, vestuvėse, patalkėse vieni muzikuodavo, vesdavo dainas, ratelius, kiti mokėjo pritarti, “tūravoti”. Žmogus žinojo šventės turinį, formą, juto jos prasmę. Vestuvėse, Advento – Kalėdų laikotarpio vakarėliuose, per Užgavėnes, Jonines, talkų pabaigtuves ir pan. žmonės nekoncertavo, visi buvo aktyvūs šventės dalyviai. Šių dienų vaikai, jaunimas, neretai ir suaugusieji jau nežino ką reiškia būti šventės dalyviu.
Kauno I – oje muzikos mokykloje 1992 m. sukurta etninės muzikos dalyko programa. Mokiniai supažindinami su dainuojamąja tautosaka, instrumentiniu muzikavimu, etnochoreografija, kalendorinių švenčių apeigomis ir papročiais, mokomi pasiruošti šventėms; formuojami solinio bei ansamblinio dainavimo, šokio, grojimo liaudies instrumentais (pasirinktinai kanklėmis, skudučiais, armonika) įgūdžiai.
Į etninės kultūros mokymą integruojami muzikinė raiška, etninės kultūros pažinimas, įvaldoma muzikos kalba (muzikinių struktūrų suvokimas, atpažinimas ir mokėjimas taikyti praktikoje, dainavimas, grojimas, improvizavimas, šokis, papročių išmanymas), tradicinė kultūra tampa savastimi šiuolaikiniame gyvenime.
Mokymo eigoje tradicinė liaudies kūryba yra rekonstruojama. Viena iš priežasčių yra ta, kad švenčių aprašai yra nepakankamai išsamūs. Bendras pasirinktos šventės vaizdas atkuriamas, remiantis etnologinių tyrinėjimų duomenimis, atsižvelgiama...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2193 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (2193 ž.)
Darbo duomenys
  • Pedagogikos namų darbas
  • 7 psl., (2193 ž.)
  • Word failas 62 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt