Greičiausi sveikatos apsaugos, taip pat laboratorinės medicinos pokyčiai susiję su sveikatos priežiūros valdymu. Dėl jos labai sutrumpėjo buvimo ligoninėje trukmė, ir ši tendencija neabejotinai turi ir turės daug įtakos labaratorinei medicinai ateityje. Tai reiškia, kad trumpės laikas tarp tyrimo užsakymo ir jo atlikimo, taigi ir pačių tyrimų atlikimo laikas, plėsis tyrimų galimybės, spektras. Pirminėje sveikatos priežiūros grandyje diagnostika yra dažniausiai susijusi su atrankiniais labaratoriniais tyrimais, o ligoninėse, be abejo, koncentruosis aukštos technologijos laboratorinė įranga ir ją reikės mokėti valdyti. Kitas svarbus veiksnys, turėsiantis daug įtakos laboratorinei medicinai, taip pat visai sveikatos priežiūros sistemai, yra gyventojų senėjimas. Per keletą dešimtmečių pailgėjo gyvenimo trukmė, bet kartu iškilo ir nauja vyresnio amžiaus žmonių sveikatos kokybės problema. Numatoma, kad per pirmuosius dvidešimt kito tūkstantmečio metų vyresnių kaip 65 metų asmenų pasaulyje padaugės trečdaliu. Taigi, išsprendę vienas sveikatos problemas, susidursime su naujomis, ir čia turbūt glūdi medicinos sėkmės mįslė. Laboratorinė medicina taip pat turės prisitaikyti prie šių naujų besikeičiančių poreikių. Didės greito kompleksinio laboratorinio ligonio tyrimo poreikis. Keičiasi ir laboratorijų aprūpinimo kompanijų struktūra. Prognozuojama, kad svarbiausios sritys, kuriose koncentruosis daugiausia mokslinių tyrimų ir tuo pagrindu bus kuriamos naujos technologijos, yra šios: molekulinė diagnostika, tyrimai prie ligonio, vaizdų analizė, laboratorijų automatizavimas, robotai ir informatika. Bus atrasta naujų genetinių ligų žymenų, plėsis kompiuterizuotas rizikos nustatymas, informacijos valdymas, daugės rizikos valdymo programų, vienijančių ligų diagnostiką bei gydymą. Aktualia sritimi, kurią taip pat turės valdyti laboratorijos, taps farmokogenetika.
Sepsis (gr. puvimas), infekcinė liga, kai pūliniai mikrobai patenka į kraują, limfą ir išplinta po visą organizmą. Dažniau serga vyresni (>50m.) žmonės. Sepsį dažniausiai sukelia auksinis stafilokokas, rečiau – streptokokai, žarninės lazdelės, paratifo lazdelės. Mikrobai į kraują ir limfą gali patekti iš šunvotės, supūliavusios žaizdos, uždegimo apimtų pilvo organų, tonzilių, nesveikų dantų. Ypač dažnai sepsis prasideda, kai būna labai sumažėjęs organizmo atsparumas, kai į organizmą patekusių mikrobų būna labai daug arba jie...
Šį darbą sudaro 2345 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!