Trauminis šokas- tai labai sunki, pasireiškianti progresuojančiu visų funkcijų slopinimu organizmo būklė, kurią sukelia didelė trauma, lydima kraujavimo, nervų sistemos perdirginimo ir kitokių veiksnių.
Šiame darbe aš plačiau aprašysiu šoko skirstymą į tam tikras stadijas, skirstymą į laipsnius. O taip pat išdėstysiu simptomus pasireiškiančius trauminio šoko metu, bei jo gydymą.
Šokas yra ūminis kraujotakos nepakankamumas, kuris sutrikdo mikrocirkuliaciją (deguonies tiekimą ląstelėms ir jų medžiagų apykaitą), o kartu ir atskirų organų funkciją.
Svarbiausios priežastys, sukeliančios šoką, yra išorinis ir vidinis kraujavimas, skausmas ir plazmos netekimas nudegus. Ši būsena gali išsivystyti po traumos, ypač masyvios (pvz., dubens kaulų lūžimo, autoįvykio).Tuo metu mechaniniai faktoriai pažeidžia audinius, labai smarkiai dirginamos nervinės galūnėlės, ir jomis sklindantys impulsai tiesiog perdirgina centrinę nervų sistemą. Be to, netenkama kraujo – sumažėja cirkuliuojančių skysčių tūris organizme – tai hipovolemija. Kadangi prasideda hipovolemija, mažiau veninio kraujo priteka į širdį, o ši mažiau kraujo išmeta į arterijas, krinta arterinis kraujospūdis. Sulėtėja kapiliarinė kraujotaka, pablogėja audinių mityba ir deguonies tiekimas audiniams.
Deguonies stoka sutrikdo audinių medžiagų apykaitą: atsipalaiduoja daugiau pieno rūgšties, vystosi acidozė. Dėl to spazmuoja prekapiliarai, kapiliarinė kraujotaka ir audinių mityba dar labiau pablogėja. Sulėtėjus kapiliaruose kraujotakai, eritrocitai vietomis sulimpa vienas su kitu, o vėliau susidaro trombai. Tai dar labiau pablogina audinių mitybą ir veninio kraujo gryžimą į širdį. Susidaro užburtas ratas. Ir jeigu šis procesas nebus nutrauktas gydymo priemonėmis, gresia mirtis.
Klinika. Ligos klinika gana dinamiška. Iš pradžių ligonis esti neramus, jį kankina troškulys. Oda būna blyški, šalta, prakaituota. Ligoniui nustatomas dažnas pulsas, sumažėjęs sistolinis kraujospūdis ir sumažėjusi jo pulsinė amplitudė (norma – 40 mmHg), valandinė diurezė (mažiau nei 30 ml/h).
Šokui progresuojant, ligonis pasidaro mieguistas, papilkėja jo oda, kurioje paryškėja kraujagyslių piešinys (marmurinė oda). Jam nustatomas labai dažnas pulsas, smarkiai sumažėjęs ar visai Korotkovo metodu neišmatuojamas sistolinis kraujospūdis. Kvėpavimas būna dažnas, paviršutinis, girdisi drėgni karkalai, vystosi anurija.
Šoko metu širdies indeksas esti sumažėjęs, periferinis arteriolių pasipriešinimas...
Šį darbą sudaro 1594 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!