Potemės

Senojo ir Naujojo Testamentų vaizdinių interpretacija Literatūroje

10   (1 atsiliepimai)
Senojo ir Naujojo Testamentų vaizdinių interpretacija Literatūroje 1 puslapis
Senojo ir Naujojo Testamentų vaizdinių interpretacija Literatūroje 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Senojo ir Naujojo Tastamentų vaizdinių interpretacija literatūroje.
Biblija – krikščionių šventasis raštas, jų taip pat vadinamas Dievo Žodžiu arba Šventuoju Raštu, įvairių autorių raštų rinkinys, religinės dogmatikos ir pamaldų pagrindas, sudarantis žydų tikėjimo pagrindą. Dalis Biblijos (Senasis Testamentas) yra kilęs iš judėjų religijos, todėl taip pat yra žydų šventoji knyga. Bibliją sudaro Naujasis ir Senasis Testamentai.
Senasis Testamentas – žydų biblinių knygų rinkinys, iš esmės apimantis Almanachą. Su Naujuoju Testamentu sudaro krikščionių Šventąjį Raštą. Jame atsispindi žydų tautos istorija ir religinė mintis. Tanachas parašytas hebrajų ir aramėjų kalbomis. Aprašomas pasaulio sukūrimas, tautos susikūrimas ir istorija, taip pat jame surašyti įvairūs įstatymai, įskaitant Dekalogą. Kai kurie aprašomi įvykiai yra autentiški (pvz., Saliamono valdymas), kai kurių autentiškumas nėra patvirtintas. Senojo testamento pasakojimai kalba apie svarbias būties problemas - tautos ir tėvynės santykį, tremtį, žmogiškąsias vertybes ir aistras. Daugelis pasakojimų, tokių kaip Pirmas pasakojimas apie kūrimą, Babelio bokštas, Kaino ir Abelio istorija visais laikais įkvėpė menininkus ir rašytojus. Ypač populiarus ir įvairiai interpretuojamas pasakojimas apie pirmąjį žmogžudį Kainą. Anglų poetas romantikas Džordžas Baironas parašė dramą ,,Kainas", kurioje svarsto žmogaus laisvės, autoriteto, paklusnumo problemą. Čia Kainas yra ne nusidėjėlis, nužudęs iš pavydo savo brolį, bet žmogus, maištautojas, svarstantis apie gyvybę kaip vertybę, paklusnumą stipresniam, laisvę.
Naujasis Testamentas, antroji krikščionių Biblijos (Šventojo Rašto) dalis, apaštalų ir pirmųjų krikščionių liudijimas apie Jėzų Kristų. Jį sudaro keturios Evangelijos ir Apaštalų raštai, Išminties knygos ir Pranašo knyga. Svarbiausios Evangelijos, užrašytos keturių evangelistų- Mato, Morkaus, Luko ir Jono. Jose užrašyta, ką kalbėjo Kristus ir ko mokė. Naujasis Testamentas yra daugelio įvairių amžių šventųjų, mąstytojų, menininkų įkvėpimo šaltinis. Evangelijoje pagal Matą yra svarbiausias viso Naujojo testamento tekstas - Kalno pamokslas. Jame išdėstyti būsimos krikščionybės doroviniai pagrindai. Šiame pamoksle atskleidžiama krikščioniškos meilės esmė (cituoju): ,,jei kas užgautų per dešinį skruostą, atsuk jam kitą, prašančiam duok ir nuo norinčio iš tavęs pasiskolinti nenusigręžk, mylėkite savo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 612 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
ODT failas (.odt)
Apimtis
2 psl., (612 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 2 psl., (612 ž.)
  • ODT failas 17 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt