Rašiniai

Reakcijos į smurtą vaizdavimas lietuvių autorių literatūroje

9.4   (2 atsiliepimai)
Reakcijos į smurtą vaizdavimas lietuvių autorių literatūroje 1 puslapis
Reakcijos į smurtą vaizdavimas lietuvių autorių literatūroje 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Anksčiau ar vėliau, visi žmonės gyvenime susiduria su įvairiomis smurto išraiškomis ir visi į tai reaguoja labai skirtingai. Smurtas tai fizinės ar emocinės kančios, tyčiniai sužalojimai panaudojant jėgą arba žodžius, jei smurtaujama psichologiškai. Reakcijos į smurtą taip pat būna skirtingos. XX a. pirmosios pusės poetas, dramaturgas Balys Sruoga memuarinėje knygoje „Dievų miškas“ reakciją į smurtą vaizdavo ironiškai. O XX a. antros pusės ir XXI pradžios lietuvių prozininkas Juozas Aputis, novelių rinkinyje „Keleivio novelės“ aprašė reakciją į smurtą kaip egzistencinės situacijos suvokimą ir išeities norint pasiekti gera, ieškojimą.
XX a. antros pusės ir XXI pradžios lietuvių prozininkas Juozas Aputis, novelių rinkinyje „Keleivio novelės“ rašė apie žmoniškumą bei reakcijas į smurtą. Apučio kūryboje itin svarbus žmogaus išbandymo smurto akivaizdoje motyvas. Jam rūpi žmogaus gebėjimas atsilaikyti, neišduoti savęs, vaizduojamos dorovinio pasirinkimo, vidinės stiprybės išmėginimo situacijos. Jo novelėse žmogiškumo ir smurto susidūrimas yra pagrindinė šio rinkinio tema, o išeities ieškojimas- didžiausia autoriaus rūpestis. (pvz. „Autorius ieško išeities“, „Horizonte bėga šernai“, „Šūvis po Marazyno ąžuolų“).
Gyvenime kartais atsitinka taip, jog savo natūralią reakciją į smurtą tenka nuslėpti. Savo išgyvenimus bei išskirtinį požiūrį memuarų romane „Dievų miškas” pateikė katastrofų literatūros atstovas Balys Sruoga. „Dievų miškas” tai dokumentinis romanas apie dvejų metų išgyvenimus, patirtus Antrojo pasaulinio karo laikotarpiu Štuthofo koncentracijos lageryje. Rašytojas šiame kūrinyje ne tik autorius, bet ir pagrindinis veikėjas. Romanas yra laikomas vienu savičiausių XX a. kūrinių, kadangi koncentracijos stovykloje patirti išgyvenimai pavaizduoti netradiciškai, ciniškai šaipomasi iš lagerio žiaurių prižiūrėtojų, kalinių bei buities.
1943 m. kovo mėnesį okupantai-gestapininkai uždarė visas Lietuvos mokslo įstaigas ir Lietuvos didėliuose miestuose suėmė...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 504 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (504 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (504 ž.)
  • Word failas 17 KB
  • Įkeltas: 2022 m.
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Reakcijos į smurtą vaizdavimas lietuviu literatūroje

Reakcijos į smurtą vaizdavimas lietuviu literatūroje Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Hamletiškos asmenybės lietuvių literatūroje (A. Mickevičius, Maironis, V. Krėvė, V. Mykolaitis-Putinas, A. Škėma, Just. Marcinkevičius, J. Aputis)

Hamletiškos asmenybės lietuvių literatūroje (A. Mickevičius, Maironis, V. Krėvė, V. Mykolaitis-Putinas, A. Škėma, Just. Marcinkevičius, J. Aputis) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Moters vaizdavimas lietuvių literatūroje (J. Tumas-Vaižgantas, J. Biliūnas)

Moters vaizdavimas lietuvių literatūroje (J. Tumas-Vaižgantas, J. Biliūnas) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Kuo žmogus gražus lietuvių literatūroje? (M. Daukša, V. Kudirka, J. Biliūnas)

Kuo žmogus gražus lietuvių literatūroje? (M. Daukša, V. Kudirka, J. Biliūnas) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt