Namų darbai

Psichosocialinis modelis

10   (1 atsiliepimai)
Psichosocialinis modelis 1 puslapis
Psichosocialinis modelis 2 puslapis
Psichosocialinis modelis 3 puslapis
Psichosocialinis modelis 4 puslapis
Psichosocialinis modelis 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

.....................................
(parašas)
VERTINIMAS : ...............................
Vilnius, 2006
Psichoanalitinė teorija teigia:
• žmogų veikia pasąmonės vaizdiniai, kurie kilę iš žmonijos evoliucijos ir istorijos;
• šie vaizdiniai nėra įgyti, jie įgimti;
• C.G. Jung (1875-1961), Šveicarijos psichologas išskyrė tris iš dalies susijusias sistemas: Ego, asmeninė pasąmonė ir kolektyvinę pasąmonę.
C.G. Jungas teigė, kad be seksualinių, agresijos, alkio, troškulio instinktų, siekiama ir individualizacijos. Visą mūsų elgesį sąlygoja sąmoningi ir nesąmoningi impulsai, motyvai.
Taigi jis teigia, kad arčiausiai išorinio pasaulio yra sąmonė, į kuria įeina mokslo idėjos, pasaulio pažinimo sistemos, didžiosios religijos, civilizuoto elgesio tradicijos. Sąmonės centrą sudaro Ego, pačios asmenybės išgyvenimas, patyrimas. Jis suteikia sąmonei pastovumą ir kryptį, sudaro sąlygas sąmoningai planuoti, analizuoti, valingai veikti. Gyvenant Ego tobulėja, keičiasi, ir galutinai šios psichikos dalies tikslas - susilieti su Savastimi, jeigu asmenybė bręsta gerąja linkme, arba su Persona, jeigu asmenybė krypsta blogąja linkme.
Asmeninę pasąmonę sudaro visa tai, ką asmenybė kažkada turėjo sąmonėje, ir sąlygiškai lengvai gali vėl grąžinti į sąmonę. Tai toks turinys, kuris gali be jokio pavojaus psichinei sveikatai būti pervestas į sąmonę. Asmeninėje pasąmonėje psichikos elementai yra susitelkę į kompleksus. Tai emociškai nuspalvintos mintys, elgesys, susieti tarpusavyje asociacijomis. Šiai pasąmonei priklauso tie išgyvenimai, kurie buvo nemalonūs, skausmingi, ir buvo išstumti. Kompleksai gali turėti neįsisąmonintą archetipinę (pradinio vaizdo, pirmavaizdžio) šerdį. Kompleksai yra natūralūs ir būtini psichikos dariniai. Jie gali plėtotis teigiama ir neigiama linkme. Pavyzdžiui, kaip pasireiškia tėvo kompleksas: žmogus negali rašyti, kai šalia kas nors stovi. Paaiškėjo, kad jis vis prisimena, kaip reaguodavo į tėvą, mokytoją, kurie rodydavo pirštu ir bardavosi, aiškindami, kaip rašyti.
Sąmonė, Ego ir asmeninė pasąmonė įgyjami gyvenant, o kolektyvinė pasąmonė išeina už individualios psichikos ribų. Ją sudarantys archetipai išeina už individualios psichikos ribų. Arčiausiai sąmonės yra šie žmogaus tapatumo archetipai: Persona, Šešėlis, Anima (moteriškoji), Animus (vyriškoji). Savasties archetipas yra tikrasis psichikos centras ir jis išgyvenamas tuomet, kai žmogaus sąmonė pasiekia pilnatvę.
• Persona yra prisitaikymo prie aplinkos archetipas. Tarsi...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1806 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (1806 ž.)
Darbo duomenys
  • Socialinio darbo namų darbas
  • 5 psl., (1806 ž.)
  • Word failas 64 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt