ĮŽVALGOS……………………………………………………………………………………………9.
LITERATŪRA……………………………………………………………………………………….11.
Kuo labiau įvairėja socialinis gyvenimas, tuo labiau plečiasi socialinio darbo apimtys bei reikalavimai jo kokybei. Per pastarąjį dešimtmetį socialinis darbas Lietuvoje tapo be galo aktualia tyrimų ir praktinės veiklos sritimi. Pirmiausia tai pasakytina apie įstatyminės bazės kūrimą. Parengta daug svarbių nutarimų ir įstatymų, reglamentuojančių socialinių darbuotojų veiklą. Sparčiai plėtojamas socialinių paslaugų tinklas, steigiamos įvairaus tipo stacionarios globos įstaigos, teikiamos nestacionarios paslaugos įvairioms žmonių grupėms. Socialiniai darbuotojai neapsiriboja vien tiesioginės paramos, labdaros skirstymu, edukacinėmis priemonėmis jie skatina paties žmogaus aktyvumą, jo iniciatyvumą tam, kad žmogus galėtų gyventi visavertį gyvenimą. Socialiniai darbuotojai dalyvauja prevencinėje veikloje, atlikdami švietėjišką, aiškinamąjį darbą visuomenėje, kad būtų išvengta galimų socialinių problemų pasireiškimo. Susiformuoja socialinio darbo, kaip profesinės veiklos, samprata, kurios pagrindinis tikslas – žmogaus socialinė integracija, atskleidžiant reikalingus jam vidinius bei išorinius išteklius ir veiksmingai bei koordinuotai juos panaudojant.
Mūsų šalis, pereidama iš planinės į rinkos ekonomiką, susiduria su svarbiomis politinėmis, ekonominėmis, ekologinėmis, socialinio vystymosi, vertybių ir kitomis problemomis, kurių sprendimo sėkmė priklauso nuo daugelio mokslų ir socialinių pasiekimų. Socialinis darbas šių mokslų rejestre yra ganėtinai naujas, bet turinti savą sisteminę – struktūrinę realybės tyrimo sritį, dalyką. Socialinio darbo dalyku laikytinas žmogaus, grupių, bendruomenių socialinių reiškinių, problemų analizavimo bei sprendimo procesas. Sprendžiant įvairias problemas gali išryškėti kiek kitoks požiūris į tą patį dalyką, kuris dažniausiai būna nulemtas įvairių teorinių srovių teigiamų prioritetų.
Socialiniame darbe taikomi įvairūs socialinių problemų sprendimo modeliai, besiremiantys skirtinga metodologija.
Šiame rašto darbe mes plačiau išanalizuosime krizės intervencijos modelį: išsiaiškinsime, kaip krizę supranta psichologai, sociologai, psichiatrai, kaip ją aiškina žymūs mokslininkai, kaip šį modelį galima taikyti socialiniame darbe.
D. Kaplano, Z. Plužek (1996) teigimu, krize vadina situaciją, kai žmogus susiduria su sunkumais norėdamas realizuoti jam svarbius tikslus, kai negali jų įveikti įprastais būdais.
G. Olportas (1998) krize vadina emocinio ir protinio streso situaciją, reikalaujančią greitų permainų, kurios gali iššaukti asmenybės struktūros pokyčius (progresyvius ir regresyvius). Regresyvūs pokyčiai ypač pavojingi,...
Šį darbą sudaro 2677 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!