Pasirinkau krizių intervencijos teorijos taikymą socialiniame darbe todėl, nes ši tema man artima ir priimtina. Dažniausiai nesugebu priimti teisingų ir svarių sprendimų, o juk krizės pagrindas, tai yra sudėtingos situacijos, kurių asmenys, nesugeba išspręsti patys. Visuomet, skirtingos krizės man sukelia susidomėjimą, nes esu analizuojantis ir sprendimų ieškantis žmogus, kuris dažnai sutrinka ir pasimeta beprasmybėje, todėl manau, jog ši teorija yra kaip tik man.
Žodis krizė vartojamas įvairioms reikšmėms, kurias vienija bendras pasikeitimo fenomenas: krizė – tai netikėtos ir sunkios gyvenimo permainos, lūžio sąlygota būsena/situacija, kurią lydi didelis nerimas, įtampa, grėsmė, nesaugumas, pavojus, pasimetimas ir kiti panašūs išgyvenimai. (O.K.Polukordienė, 2003)
Krizių intervencija – tai psichoterapijos rūšis, skubi psichologinė pagalba, teikiama krizinių išgyvenimų metu.(O.K.Polukordienė, 2003)
Socialinis darbas - profesinė veikla, kuri įgalina žmones, šeimas, bendruomenes ir visuomenę spręsti tarpusavio santykių ir socialines problemas, skatindama socialinę kaitą, gerindama gyvenimo kokybę ir stiprindama solidarumą bei socialinį teisingumą.
TIKSLAS:
Išanalizuoti krizių intervencijos teorijos taikymą socialiniame darbe.
UŽDAVINIAI:
Aprašyti bendrąsias krizių charakteristikas ir esminius bruožus.
Atskleisti krizių kilmes ir intervencijos teorijas.
Paanalizuoti socialinį darbą krizių intervencijos srityje.
BENDROSIOS KRIZIŲ CHARAKTERISTIKOS IR ESMINIAI BRUOŽAI
Knygos „ Šeimos krizių prevencija, socialinės ir psichologinės pagalbos šeimos būdai“ (2008) teigia, jog krizės terminas taikomas visoms situacijoms, reikalaujančioms asmens sprendimo, dėl ko laikinai sutrinka žmogaus ar grupės žmonių psichinė pusiausvyra arba prarandama visuomeninė pusiausvyra. Ši knyga aprašo, jog krizės terminas kasdieniniame gyvenime reiškia pavojinga linkme besirutuliuojančią situaciją. Krizės terminas pakeičiamas kitais terminais, tokiais kaip stresas, konfliktas, sunki situacija, nenormali reakcija netekus artimo žmogaus, arba apskritai vadinamoji situacija, kai nedelsiant būtina aplinkinių pagalba, intervencija į asmens aplinką.
Kita autorė T. N. Liobikienė (2006) teigia, jog krizės terminas plačiai naudojamas medicinoje dar nuo Hipokrato laikų. Jis reiškė ligos kulminaciją: kai ligos simptomai sustiprėja, o po to įvyksta persilaužimas, temperatūra krenta, būklė arba pagerėja, arba pablogėja. Ši autorė cituoja Z. Pluzek (1966), kuris nurodo, kad krizės terminas daugiaprasmis: „ Krize vadinama situacija, kai būtina skubi aplinkinių pagalba ir intervencija į žmogaus aplinką“. Minėta autorė teigia, jog krizę gali sukelti tiek skausmingi, tiek džiugūs įvykiai. Kaip ir kiekvienas reiškinys, krizė pasižymi tam tikra jai būdinga dinamika, požymiais, trukme. Ji gali būti ūmi ir užsitęsusi, vienkartinė ir daugybinė. Krizė ištinka individus ir šeimas. Ši autorė pateikia krizės išsivystymui svarbius faktorius:
Šį darbą sudaro 2130 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!