Postmodernizmas turbūt sunkiausiai apibrėžiama sąvoka. Beveik neįmanoma jos sklandžiai apibrėžti arba nupasakoti, tačiau kalbant labai paprastai postmodernizmą būtų galima įvardinti, kaip žodį, kuris savyje jungia tai, kaip šiandien mąsto didelė dalis pasaulio.
Postmodernizmas skatina "pasirink pats" tikėjimus. Interneto siūlomos galimybės artimai susijusios su postmodernistiniu požiūriu – bet kas gali pasiūlyti arba susirasti bet kokį požiūrį. Žmogus neprivalo niekuo tikėti jei jis to nenori. Tokie reiškiniai, kaip internetas, globalizacija itin sąlygoja ne tik mūsų kasdienybę, bet ir tai kaip mes suvokiame pasaulį ir kaip tas pasaulis veikia mus. Tai yra kokį žmogų sukurią šiuolaikinio pasaulio moderniosios technologijos ir kardinalūs pokyčiai mus supančioje aplinkoje.
Šiame darbe aš aptarsiu kaip postmodernizmas ir reliatyvizmas įvardina žmogiškąsias vertybes, kas jas formuoja, kaip pats žmogus save suvokia ir pateikia ir kaip į tokius pokyčius reaguoja Bažnyčia.
Postmodernistai yra seklūs ir besivaikantys paviršutiniškų dalykų ir dirbtinių vaizdų. Vertybėmis tampa gausa, praeinamumas ir anonimiškumas. Postmodernizmas gana aiškiai pasisako už reliatyvizmą ir prieš vienintelės, ypatingos, objektyvios, išorinės ar transendentinės tiesos idėją. Svarbu pažinimo, vertybių, tikrovės kintamumas. Reliatyvistai teigia, kad nėra absoliučios tiesos ir absoliučių etinių vertybių. "Tiesa" yra tai, ką mes kiekvienas tikim esant tiesa. Kažkas gali būti tiesa vienam žmogui, bet visiška netiesa kitam. Šiuolaikiniam žmogui pasirinkimas didelė vertybė. Į viską žiūrima kaip į vienodai teisinga.
Postmodernizmas mėgsta skirtingumą, jis siekia multikultūralizmo tai sąlygojo tai, kad gyvename pasaulyje, kuriame žmonės reikalauja pasirinkimo ir laisvių. Nėra jokios objektyvios tiesos arba vertybių, nes jos yra reliatyvios ir priklauso nuo išskirtinės kiekvieno individo patirties arba yra būdingos kiekvienai visuomenei ar kultūrai arba susietos su ideologija, kurią galima perimti (filosofinis reliatyvizmas).
Postmodernistai teigia, kad objektyvios realybės samprata yra abejotina. Realybė susideda iš „reikšmių“, kurias kiekvienas žmogus interpretuoja skirtingai, tai yra kiekvienas jas dekoduoja ar „dekonstruoja“ atsižvelgdamas į savo supratimą. Visiems priimtinų idealų egzistavimas apskritai yra neįmanomas, decentralizuotoje visuomenėje atsiranda poreikis ar net gi tiesiog nesąmoningas tikslas laužyti...
Šį darbą sudaro 1168 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!