Referatai

Atvira visuomenė ir jos priešai

10   (1 atsiliepimai)
Atvira visuomenė ir jos priešai 1 puslapis
Atvira visuomenė ir jos priešai 2 puslapis
Atvira visuomenė ir jos priešai 3 puslapis
Atvira visuomenė ir jos priešai 4 puslapis
Atvira visuomenė ir jos priešai 5 puslapis
Atvira visuomenė ir jos priešai 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Popper’is teigė, kad filosofijos atsiradimą galima aiškinti kaip atsaką į uždaros visuomenės ir jai būdingų magiškųjų tikėjimų žlugimą. Tai pastanga prarastą magiškąjį tikėjimą pakeisti racionaliu tikėjimu; teorijos ir mito tradiciją filosofija pakeicia, įsteigdama naują tradiciją – teorijų ir mitų ardymo ir kritinio jų gvildenimo tradiciją. Svarbus momentas yra tas, kad filosofijos atsiradimas sutampa su vadinamųjų orfinių sektų plitimu, o šių sektų nariai paprastą vienovės jauseną bandė pakeisti nauja mistine religija.) Pirmieji filosofai, trys didieji jonėnai ir Pitogoras, galimas daiktas, visai nesuprato veiksnių, sukėlusių jų reakciją. Jie buvo socialinės revoliucijos atstovai, o kartu jos nesąmoningi priešininkai. Pats faktas, kad jie steigė mokyklas, sektas ar ordinus, t.y. naujas socialines institucijas, tiksliau pasakius, konkrečias grupes, praktikavusias bendruomeninį gyvenima ir atlikusias bendruomenės funkcijas, grupes, dažniausiai kuriamas pagal idealios genties provaizdį, įrodo, kad jie buvo visuomeninio gyvenimo reformatoriai ir kad jie bandė patenkinti tam tikras socialines reikmes. Kad jie atsiliepė į šias reikmes ir į savąjį pokyčių jutimą ne pamėgdžiodami Hesiodą, išradusį istoricistinį likimo ir žlugimo mitą, o pradėdami kritikos ir diskusijų tradiciją, o kartu su ja ir racionalaus mąstymo meną yra vienas iš paslaptingiausių mūsiškės civilizacijos ištakų faktų. Tačiau netgi tie racionalistai į gentinės visuomenės vienovės prarastį reagavo daugiau emociškai. Jų protavimas išreiškia netikrumo jausmą, įtampą, susijusią su tais pokyčiais, kurių padarinys yra mūsiškė individualistinė civilizacija. Vienas seniausių posakių, išreiškiančių šią įtampą, priklauso Anaksimandrui, antrajam Jonijos filosofui. Individuali egzistencija jam atrodė esanti hubris, šventvagiškas neteisingumo aktas, piktybiškas uzurpavimo veiksmas, dėl kurio individai turi kentėti ir atgailauti.socialinės revoliucijos vyksmą ir klasių kovą pirmasis aiškiai suvokė Herakleitas. Tai, kaip jis sąmoningai apmąstė savajį nerimo jausma ir sukūrė pirmąją antidemokatinę idealogiją ir pirmąją istoricistinę kismo bei likimo filosofiją. Herakleitas buvo pirmasis sąmoningas atviros visuomenės priešas.
Karta kuri ženklina žmonyjos istorijos posūkio tašką vadinama didžiaja karta;tai karta gyvenusi Atėnuose prieš pat Peloponeso karą ir jo metu. Šiai kartai priklausė...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1269 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1269 ž.)
Darbo duomenys
  • Naujausiųjų amžių filosofijos referatas
  • 6 psl., (1269 ž.)
  • Word failas 42 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Egzistencializmo idėjos šiuolaikinėje visuomenėje

Egzistencializmo idėjos šiuolaikinėje visuomenėje Naujausiųjų amžių filosofija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą