Patikrinti tiriamojo asmens (savo) pastabumą ir įvertinti dėmesingumą, dėmesio pastovumą.
Skaitmeninis piešinys, dėmesio pastovumo testas, chronometras, pieštukas.
Darbas susideda iš 2-jų dalių. 1-oje darbo dalyje atliekamas dėmesio pastovumo testas (1 pav.). Reikia akimis (o ne pieštuku ar pirštu) kiek galima greičiau sekti kiekvieną piešinio"raizgyno" liniją. Baigus sekti liniją, tuščiame langelyje iš dešinės parašomas linijos numeris. Paskui pasitikrinama pieštuku. Klaidos apibūdina dėmesio nepastovumą. Užduoties atlikimo laikas taip pat išmatuojamas chronometru nuo darbo pradžios iki pabaigos.
2- oje dalyje pateikiamas skaitmeninis piešinys, kuriame skirtingai pavaizduota ir išmėtyta skaičiai nuo 1 iki 90 (2 pav.). Piešinyje skaičiai pavaizduoti nevienodo dydžio, ryškumo ir pateikti skirtinguose - baltuose, horizontaliai, vertikaliai, įstrižai užbrūkšniuotose fonuose. 1- oji užduotis - kuo greičiau surasti visus skaitmenis iš eilės nuo 1 iki 90. 2-oji užduotis - surasti skaičius nuo 1 iki 90, ir nuo 1 iki 45 ir nuo 90 iki 45- tuo pačiu metu surasti skaičius. Abiejų užduočių atlikimo laikas išmatuojamas chronometru nuo darbo pradžios iki pabaigos.
Teorinė dalis:
Pagrindinės žmogaus psichinės savybės, nulemiančios jo efektyvų darbą, yra suvokimas, atmintis, apsisprendimas, dėmesys, mąstymas, mokymasis ir t.t.
Kiekvienas žmogus gali labai išsiugdyti gebėjimą susikaupti. Nemokėjimas sutelkti savo dėmesio konkrečiu momentu į lemiamą, svarbiausią dalyką daugelio bėda. Bandymų rezultatai įvairių žmonių yra skirtingi. Tai lemia žmogaus nervinių procesų paslankumas nuo kurio priklauso gebėjimas perkelti dėmesį. Lavindamiesi ir treniruodamiesi galima gerokai patobulinti gebėjimą perkelti dėmesį.
Dėmesio lavinimui treniruotes naudinga suskirstyti į 3 formas:
Bendras dėmesingumas. Nesukeliant sau jokios išankstinės užduoties nustatoma, kokius įsidėmima įspūdžius su kuriais buvo susiduriama.
Kryptingas dėmesingumas. Duodama atidžiai apžiūrėti nurodytą objektą. Paskui klausinėjama apie tai, kas susiję su šiuo objektu.
Tikslinis pastabumas. Duodama stebėti tam tikras kokio nors reiškinio detales, o paskui pasirodo...
Šį darbą sudaro 570 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!