Visi
Pristatymai
Referatai
Praktikos ataskaitos
Tyrimai
Testai
Kita
Namų darbai
Konspektai
Analizės
Kursiniai darbai
Laboratoriniai darbai
Uždaviniai
Pavyzdžiai
Bakalauro darbai
Šperos
Rašiniai
Verslo planai
Diplominiai darbai
Potemės
Magistro darbai
Pamokų planai
Esės
Rodyti daugiau...
Rasta 829 rezultatų
Kelių patiekalų technologijos kortelės
Kelių patiekalų technologijos kortelės
10   (1 atsiliepimai)
Kelių patiekalų technologijos kortelės

Atpjauname 8 sprandinės gabalėlius, išmušame, kad būtų ploni supjaustome grybus juos patroškiname, keptuvėje ant svisto. Ant mėsos gabalėlio dedame grybus. Mėsos kraštą aptepame kiaušinio baltymu. Uždengiame kitu mėsos gabalėliu, kraštus apspaudžiam. Kepame ant įkaitintos keptuvės.
Technologinė kortelė Nr.2
Patiekalo pavadinimas: Kiaulienos troškinys
Receptūrų rinkinys „Kepsniai ir troškiniai: 2013
Patiekalo išeiga: 940g
Žaliava
Bruto(g)
Neto(g)
1. Kiaulės šlaunies
700
680
2. Aliejus
100
100
3. Svogūnas
50
40
4. Saldžios paprikos milteliai
20
20
5. Druska
15
15
6. Pipirai
15
15
7. Aštrios paprikos milteliai
20
20
8. žirnelių
50
20
Gaminimo technologija:
Kiaulieną supjaustome pailgomis juostelėmis. Susmulkintus svogūnus pakepame ant aliejaus. Į svogūnus sudedame visus prieskonius. Sudedame kiaulienos juosteles, patroškiname ant suminkštėjusios mėsos užberiame žirnelių.
Technologinė kortelė Nr. 3
Patiekalo pavadinimas: Blynelių tortas
Receptūrų rinkinys „Blynai, blyneliai“ 2013
Patiekalo išeiga: 470g
Žaliava
Bruto(g)
Neto(g)
1. Kiaušinių
415 vnt.
415 vnt.
2....

Technologijų mokyklinio brandos egzamino baigiamojo darbo aprašas.
Technologijų mokyklinio brandos egzamino baigiamojo darbo aprašas.
9.4   (2 atsiliepimai)
Technologijų mokyklinio brandos egzamino baigiamojo darbo aprašas.

Alternatyvus variantas – panašus, giminingas pasiūlymas/sprendimo būdas.
Grafinis vaizdavimas – iliustravimas, vaizdavimas laisvai pasirinkta forma (schema, brėžinys, iliustravimas ir kt.) ir / ar nustatyta forma (mezgimo, nėrimo raštai, kt.).
Projektavimas – projektinių idėjų paieška, detalizavimas, tikslinimas, apibendrinimas grafine / aprašomąja forma.
Verslo planas – dokumentas leidžiantis pagrysti arba paneigti idėja atsižvelgiant į visas vykstančias aplinkoje permaina, tai projektavimo ir pagrindimo priemonė, sauganti įmonę nuo neefektyvios veiklos
Marketingas – tai visuma veiksmų, kurie paruošia, padeda, pritaiko produktus (paslaugas) pardavimui rinkoje
Marketingo planas – viena svarbiausių verslo plano dalių. Susidededa iš trijų dalių: rinkos analizė, marketingo rinkinys ir pardavimų prognozė
Rinkos analizė – rinkos tyrimas, dalies gyventojų nuomonės apie paslaugas surinkimas.
Marketingo rinkinys – kainos ir jų nustatymas, nuolaidos.
Pardavimų prognozė - numatomas pardavimų kiekis.
Patentas – dokumentas leidžiantis užsiimti tam tikra veiklos rūšimi.
3. PROJEKTAVIMAS
Mano verslo idėja grožio salonas. Šią verslo idėja pasirinkau nes per visus žmonijos civilizacijos amžius moters grožis galbūt buvo svarbiausias ir labiausiai varginantis dailiosios lyties rūpestis. Šiais laikais savo išvaizda labai rūpinasi ir vyrai. Grožio salonų paslaugų veikla Lietuvoje yra labai išsiplėtusi ir populiari, ypač didmesčiuose. Grožio salonų, kirpyklų paslaugas visada turės paklausą, nes kiekvienas vyras nors vieną kartą (arba dažniau) per du mėnesius turi kirpti plaukus ir kiekviena moteris nori gražiai atrodyti, turėti madingą šukuoseną, todėl jie nesigaili pinigų išoriniam išvaizdžiui. Šio grožio salono pranašumas tai kad jame bus viskas povienu stogu: kirpejos, manikiūristės, pedikiūristės ir visažistės paslaugos. Mano rajone tokio grozio salono nėra kur viskas butu vienoje vietoje, todėl tai butu labai patogu šeme rajone gyvenantiems žmonems. Tuo tikslu vykdysiu šiuos veiksmus:
• Atliksiu rinkos analizę - išsiaiškinti kas aktualu vartotojui, kokia prekę jis rinktųsi (apklausa)
• Sudarysiu marketingo planą
• Paslaugų pardavimo prognozę
• Paskaičiuosiu realizavimo įplaukas
• įmonės veiklos analizę
• gamybinį organizacinį planą
• finansinį planą
• rizikos įvertinimą
Pagrindinis mano būsimo verslo tikslas – teikti kokybiškas paslaugas už vartotojams prieinamą kainą, kad jis rinktūsi būtent mano paslaugas, kad jam jos...

4 klasės dailės ir technologijų ilgalaikis planas
4 klasės dailės ir technologijų ilgalaikis planas
10   (1 atsiliepimai)
4 klasės dailės ir technologijų ilgalaikis planas

TIKSLAS: Siekiama, kad mokiniai mokytųsi grafinės, tapybinės, erdvinės plastikos raiškos, įvairių technikų ir technologijų, išbandytų įvairias medžiagas, drąsiai eksperimentuotų, improvizuotų, individualiai pritaikytų dailės raiškos ir pažinimo gebėjimus bei įgūdžius, susipažintų su grafikos, tapybos, erdvinės plastinės raiškos žodynu, tautinio kultūrinio paveldo savitumu, originalia dailininkų menine raiška.
II. PAGRINDINĖS MOKYMO(SI) PRIEMONĖS: Įvairaus formato piešimo, spalvotas ir vyniojamas (rusvas ar pilkšvas) popierius, kartonas, antrinių žaliavų ir gamtos medžiagų rinkiniai, seni spalvoti žurnalai, paprasti pieštukai, liniuotės, žirklės, lipni juostelė, segikliai, tušas, klijuotė, indeliai vandeniui, dailės vadovėliai, informaciniai leidiniai, meno albumai, žinynai ir enciklopedijos, žymiausių dailės ir tautodailės kūrinių reprodukcijų rinkiniai, architektūros ir vietinės aplinkos gamtos ir kultūros paminklų nuotraukos, kompiuteris ir interneto ryšys, skaitmeninis fotoaparatas, skrajutės apie gimtąjį kraštą, jo gamtos ir kultūros paminklus. Skaitmeniniai mokymosi ir informacijos šaltiniai: Pradinukas ABC, Ugdymo SODAS, Emokykla, BMK pamokos ir kt.
• Emocijų veidukai. ,,Žalia-geltona-raudona“ kortelių naudojimas.
• Vertinimas rankų ženklais – nykščio metodas.
• Savo darbo pristatymas: mokiniai kalba apie savo dailės kūrinį ir kūrybinį procesą jį įsivertindami, nurodydami stiprybes ir silpnybes, aptaria įgytą patirtį.
• Kūrybinių darbų parodėlių klasėje organizavimas.
(tema ar kelios temos pagal BP, NMPP, PUPP, BE )
Integracija su kitomis programomis
Val.sk.
Laukiami pasiekimai
(dalyko žinios, gebėjimai, nuostatos pagal BP, NMPP, PUPP, BE)
Vertinimo formos
Dailė ir technologijos. Laisvoji raiška ir dailės tyrinėjimas
Įvadinė pamoka
1
Savais žodžiais papasakos, kuo įdomūs įvairūs menai, kokius meninės veiklos įgūdžius galima būtų pritaikyti kasdieniame gyvenime.
Refleksija žodžiu pagal pateiktus konkrečius klausimus.
DAILĖ (46)
Laisvoji raiška(4)
Dailės šakos: tapyba, grafika, skulptūra, tekstilė; jų paskirtis. Pasirinktų raiškos priemonių naudojimas sumanymui perteikti.
Judrios ir ramios kompozicijos.
2
2
Pasirinks dailės techniką atsižvelgiant į numatomą kūrinio formą. Skirs ir savais žodžiais apibūdins dailės kūrinių atlikimo techniką.
Savitai perteiks judėjimo ar ramybės įspūdį. Savais žodžiais nusakys dailės kūrinio nuotaiką.
Savo darbo pristatymas, kūrybinių darbų parodėlė klasėje.
Savo darbo pristatymas, kūrybinių darbų parodėlė klasėje.
Spalvinė raiška (15)
Pirmas ir antras planas. Vienas kitą užstojantys vaizdai.
Pamoka vyks mokyklos kieme.
Dekoras, spalva, ritmas.
Įvairiaspalvė dekoratyvi ritminė kompozicija.
Kostiumas kaip žmogaus įvaizdis. Koliažas.
Ką ir...

Technologijų pamokų išplėstiniai planai
Technologijų pamokų išplėstiniai planai
9.6   (3 atsiliepimai)
Technologijų pamokų išplėstiniai planai

• mokomieji - pažintiniai: apsilankyti skrybėlių parodoje, atkreipti dėmesį į skrybėlaičių formas, raštus, spalvą, plėsti mokinių akiratį, mokyti nerti skrybėlę;
• lavinamieji: skatinti saviraišką, lavinti dėmesį, mąstymą, kūrybiškumą, ugdyti kruopštumą, pratinti turimas žinias ir įgūdžius panaudoti praktiniame darbe;
• auklėjamieji: ugdyti grožio supratimą, estetinį skonį, pagarbą darbui, skatinti domėjimąsi liaudies menu.
UŽDAVINIAI:
• Nunerti galvos apdangalą (skrybėlaitę, kepuraitę) pasirinktam žaisliukui.
METODAI IR METODINIAI BŪDAI:
Ekskursija, aptarimas, vaizdinis sudominimas, skatinimas, praktinis darbas, konsultavimas, patarimas, nuomonės reiškimas, pagyrimas, įvertinimas.
PRIEMONĖS: spalvoti siūlai, vąšelis, žirklės, plastmasiniai žaisliukai, lėlė, papuošta nerta skrybėlaite.
PASIRUOŠIMAS PAMOKAI: Praeitoje pamokoje buvo paskelbta sekančios pamokos tema ir pamokai reikalingos priemonės, kurias mergaitės atsineša į sekančią pamoką.
PAMOKOS EIGA: 2 pamokos.
1 pamoka: Ekskursija į skrybėlių parodą.
Temos ir tikslo paskelbimas, saugaus eismo reikalavimų priminimas - 5 min.
Lankymasis parodoje - 30 min.
Parodos aptarimas - 10 min.
PERTRAUKA.
2 pamoka: Praktinis darbas: nerta skrybėlaitė žaisliukui.
Temos pakartojimas, darbo saugos reikalavimų priminimas - 3 min.
Užduoties skelbimas, sudominimas megzta skrybėlaite lėlei, skatinimas pasirinkti žaisliuką - 5 min.
Praktinis darbas: mergaitės išsirenka labiausiai patikusį žaisliuką ir neria jai skrybėlaitę, panaudodamos nėrimą iš centro. Spalvą ir siūlą pasirenka pačios. Kas neaišku ir nesuprantama, mergaitės konsultuojasi su mokytoja - 25 min.
Baigiamoji dalis: mergaitės baigia nerti, uždeda skrybėlaitę žaisliukui ant galvos ir visas figūrėlės sustato ant stalo. Visos skatinamos pareikšti savo nuomonę apie darbelius. Visos pagiriamos. Mergaičių darbai vertinami pagal kruopštumą, originalumą, išbaigtumą. Įspūdingiausios skrybėlaitės autorė apdovanojama nėrimo knygele: „Nėrinių raštai“ - 10 min.
Darbo vietos sutvarkymas. Sekančios pamokos temos ir priemonių paskelbimas - 2 min.
SKAMBUTIS.
PRIEMONĖ: ŽAISLIUKAI
APSIUVIMO ĮGŪDŽIŲ ĮTVIRTINIMAS
1. KLASĖ: 9.
2. DALYKAS: TECHNOLOGIJOS.
3. PAMOKOS TEMA: PROJEKTAS:„DŽINSINĖ EUROPA.”
4. PAMOKOS TIPAS: MIŠRUS.
5. PAMOKOS FORMA: TĘSTINĖ - ĮTVIRTINAMOJI.
6. PAMOKOS TIKSLAI:
◦ mokomieji - pažintiniai: susipažinti su Europos Sąjungos valstybėmis, heraldika, simbolika, skatinti pažinti jų tautinius motyvus, pabrėžti savitumą, mokyti derinti spalvas, turtinti žinias;
◦ lavinamieji: skatinti aktyvumą, pasitikėjimą savimi, ugdyti kruopštumą, lavinti mąstymą, dėmesį, vaizduotę, įtvirtinti apsiuvimo įgūdžius,...

1 klasės dailės ir technologijų ilgalaikis planas ir priedas
1 klasės dailės ir technologijų ilgalaikis planas ir priedas
10   (1 atsiliepimai)
1 klasės dailės ir technologijų ilgalaikis planas ir priedas

TIKSLAS : Meninei vaikų raiškai įgyvendinti taikyti paprastas dailės technikas, mokyti saugiai jomis naudotis išgaunant įvairias linijas, formas, ornamentus, kūrybinius projektus. Dailės kūrinėliais puošti savo klasę, mokyklos aplinką, šeimoje vykstanęius renginius, šventes. Išmokyti tikslingai vartoti dailės ir technologijų sąvokas, pastebėti tautodailės ryšį su etnokultūros papročiais.
1. Stakėnienė I., Tuinylaitė R., Vizgirdienė E. Dailė ir technologijos I klasės vadovėlis. Kaunas. Šviesa. 2007.
2. Stakėnienė I., Tuinylaitė R., Vizgirdienė E. Dailė ir technologijos I klasės mokytojo knyga. Kaunas. Šviesa. 2006.
3. Grabauskienė A., Morkytė J. Dailė ir darbeliai 1-4 klasei vadovėlis. Kaunas. Šviesa. 1995.
4. Grabauskienė A., Morkytė J. Dailė ir darbeliai 1-4 klasei mokytojo knyga. Kaunas. Šviesa. 1995.
III. VERTINIMAS: Pagal savo meninius gebėjimus geba atlikti dailės ir technojogijų darbus, juos aptaria, apibudina tinkamai vartodami dailės sąvokas.
Savo kūrybinius darbus pristato, eksponuoja parodėlėse, dalyvauja parodose už klasės ribų, vykdo kūrybinius- meninius projektus. Darbeliams atlikti turi reikiamas priemones, jas geba tinkamai panaudoti ir pritaikyti. Už kiekvienos savaitės dailės ir technologijų darbą gauna įvertinimą.
• „Šviesoforo“ (žalia, geltona, raudona) kortelių naudojimas
• Kortelės - Nykščio metodas
• Įsivertinimo kortelės
• Emocijų veidukai.
• Vertinimas rankų ženklais – nykščio metodas
• Žodiniai apibendrinamieji paskatinimai ir vertinimai
• Savęs vertinimas – pasirinkimo metodas
Dailės
dalyko
sritys ir pamokų skaičius
Mokinių pasiekimai iš Pradinio ir pagrindinio ugdymo bendrųjų programų (2008)
Turinys
(temos)
Integracija su kitomis programomis
Praktinė, tiriamoji, projektinė veikla, mokymasis už mokyklos ribų
Nuostatos
Gebėjimai
Žinios ir supratimas
Dailės raiška
(grafinė raiška)
6 pamokos
Veikti drąsiai ir pasitikėti savo jėgomis.
Stengtis taupiai naudoti turimus išteklius.
Norėti rūpintis savo saugumu.
Ugdytis tvarkingo darbo įgūdžius.
Norėti ieškoti naujų kūrybos būdų.
Įžvelgti grožį gamtoje ir dailės kūriniuose.
Norėti užbaigti pradėtus darbus.
Norėti gyventi estetiškoje ir tvarkingoje aplinkoje.
Domėtis kūrybine savo ir draugų veikla, stengtis bendradarbiauti
Stengtis tinkamai parodyti savo ir draugų kūrybą, gerbti autorystę.
1.2. Idėjai įgyvendinti taikyti paprastas dailės technikas (piešimas pieštukais, flomasteriais, kreidelėmis, tušu, plunksnelėmis ,spaudavimas ir kt.), saugiai jomis naudotis.
1.3 Įvairiai naudoti linijas, išgaunant savitą ritmą, nuotaiką.
1.4. Dailės kūrinėliais puošti savo klasę ir buitį, pritaikyti juos mokykloje, šeimoje vykstantiems renginiams,...

Statybos darbų technologijos projektas
Statybos darbų technologijos projektas
9.0   (3 atsiliepimai)
Statybos darbų technologijos projektas

5 Denginio konstrukcijos – sąramos, perdengimo plokštės.
5.6 Stogo dangos tipas – 2sl. “Midos” danga.
5. Statybos vieta – Pramonės bei Uosio gatvių sankirtoje.
6. Objekto statybos teritorija pažymėta raudonomis linijomis situacijos plane.
7. Statybos teritorijoje esantis gruntas – priesmėlis.
8. Kiti duomenys pagal dėstytojo nurodymus – gruntiniai vandenys yra 9-10m gylyje.
9. Objekto statybos pradžia – 2006m balandžio 1d.
10. Duomenys projektavimui – architektūrinis-konstrukcinis projektas.
II. Projekto tekstinė - skaičiuojamoji dalis
1. Apskaičiuoti statybos darbų apimtis.
2. Apskaičiuoti statybos darbų mechanizmų ir darbo jėgos sąnaudas, medžiagų poreikį.
3. Parinkti mechanizmus pagrindiniams statybos - montavimo darbams, pateikiant planines arba erdvines schemas, grafikus.
4. Parinkti montavimo įrangą (montavimo prietaisai, prikabinimo lynai, traversos, laikino elementų tvirtinimo, reguliavimo į projektinę padėtį ir sandėliavimo priemonės), nubraižant schemą arba eskizą. Parinkti transporto priemones.
5. Aprašyti visų technologinių procesų atliekamų darbų technologiją, darbininkų darbo organizavimą, saugaus darbo ir priešgaisrinės apsaugos reikalavimus:
6. Sudaryti stogo įrengimo darbų proceso technologinę kortelę.
7. Parinkti nurodyto proceso alternatyvius sprendimus.
8. Apskaičiuoti projektuojamų procesų techninius ekonominius rodiklius.
9. Atlikti gautų rezultatų analizę ir pagrįsti priimto sprendimo racionalumą.
10. Apskaičiuoti statinio techninius ir ekonominius rodiklius.
11. Pateikti naudotos literatūros sąrašą.
III. Grafinė dalis
1. Sudaryti ir nubraižyti technologinę kortelę: stogo įrengimo darbų technologiniam procesui.
Braižyti Al formato lape masteliu M 1:200
2. Grafiškai pateikti procesų vertinimo rezultatus ( A2 arba A3 formato lapuose).
3. Tekstinė dalis, joje esančios kortelės, grafikai, schemos bei kursinio projekto viršelis užrašomas ir nubraižomas aiškiai A4 formato lapuose pagal galiojančius reikalavimus.
Projekto užduoties įteikimo data.2007-02-01
Projekto užbaigimo data ...2007-04-............
........................................................................
Projekto užduotį išdavė:doc. R. Miniotaitė
Projekto užduotį gavo:stud. ………………
ĮVADAS
Kadangi kiekvieną dieną žmogus suiduria su buitimi, buitiniais dalykais, daiktais, neišvengiamaijam reikia tam tikros paskirties prietaisų, priemonių, kurios palegvina žmogaus buitį. Šiam tikslui t.y. norint, šiuos daiktus pateikti žmogui, kad jis juo galėtų pirkti, projektuojamos tam...

Mėsos gaminių (dešrų) technologija: perdirbimas, laikymas
Mėsos gaminių (dešrų) technologija: perdirbimas, laikymas
10   (1 atsiliepimai)
Mėsos gaminių (dešrų) technologija: perdirbimas, laikymas

Dažniausiai gaminami mėsos gaminiai yra dešros. Šiuolaikinėje rinkoje jų yra labai platus asortimentas ir jis kuo toliau tuo labiau yra plečiamas. Taigi kiekvienas vartotojas gali laisvai pasirinkti jam tinkamiausią bei mėgiamiausią. Be to, kad dešrų asortimentas yra labai platus, dar vienas pliusas yra tas, kad jos yra patvarios (ypač rūkytos), negreitai genda, patogios vartoti maistui todėl ir turi didelę paklausą. Mes pasirinkome šią mėsos gaminių grupę, nes mums pačioms buvo įdomų sužinoti apie siūlomų dešrų asortimentą, jų gamybos technologiją bei procesą, bei joms keliamus kokybės reikalavimus.
Sukimšta į natūralią ar dirbtinę žarną susmulkinta, sumaišyta su kai kuriais priedais bei prieskoniais ir specialiai termiškai apdorota mėsa vadinama dešra. Visos dešros, išskyrus žalias dešreles yra gatavi produktai ir prieš vartojant jų papildomai apdoroti nereikia. Todėl, gaminant dešras, reikia labai griežtai laikytis visų sanitarijos ir technologijos reikalavimų.
• gali būti gaminamos su krauju, mėsos nuopjovomis, subproduktais ir kita vertinga žaliava, kuri netinka tiesiogiai realizuoti.
Pagal tai, iš kokios žaliavos pagamintos, dešros skirstomos į: mėsos, subproduktų, kraujinės.
Termiškai apdorotos dešros:
• virta dešra;
• virta dešrelė;
• sardelė;
• kepamoji dešrelė;
• kepta dešra;
• virta rūkyta dešra;
• karštai rūkyta dešra;
• sterilizuota dešra;
• sterilizuota dešrelė.
Netermiškai apdorotos dešros:
• šaltai rūkyta dešra;
• skilandis;
• rūkyta tepamoji dešra;
• vytinta dešra;
• tepamoji dešra.
2. MĖSOS GAMINIŲ (DEŠRŲ) ASORTIMENTAS
2.1. Virtos dešros
Virtos dešros gaminamos iš kiaulienos, jautienos, paukštienos malinio, pieno, kiaušinių, prieskonių ir kt. Paskaninamos natūraliais prieskoniais (kardamonais, muskatais, imbierais, pipirais) ir skonio stiprikliais. Virtos dešros kemšamos į natūralius ar dirbtinus apvalkalus. Šios dešros gaminamos dažniausiai tiesios iki 50 cm ilgio, galai užspausti metlinėmis kabėmis. Sukimštos į plonąsias žarnas suriečiamos ringėmis. Virtų dešrų drėgnumas 67 – 70 proc. Tai švelnaus skonio kasdienio vartojimo produktas.
Virtų dešrų grupei priskiriama: virtos dešros, dešrelės ir sardelės, kepeninės dešros ir paštetai, kraujinės dešros ir slėgtainiai.
Virtų dešrų asortimentas: „Panerio“, „Punios“, Daktariška“, „Pieniška“, „Utenos“, „Klaipėdos gardžioji“, „Palangos“, „Žemaitijos“ ir kt.
2.2. Virtos dešrelės ir sardelės
Dešrelės nuo virtų dešrų skiriasi mažu...

Dailės ir technologijų teminis  planas: 1 ir 2 klasėms
Dailės ir technologijų teminis planas: 1 ir 2 klasėms
10   (1 atsiliepimai)
Dailės ir technologijų teminis  planas: 1 ir 2 klasėms

• Padėti vaikams suprasti kuriamąją darbo paskirtį, grožio kūrimą sieti su praktine veikla, integruoti vaikų meninę ir darbinę veiklą.
• Remiantis spontaniška vaikų kūryba, skleisti ir plėtoti kiekvieno mokinio kūrybinius gebėjimus, atlikti darbus įvairia technika, įveikti pasitaikantį psichologinį nepasitikėjimą savo jėgomis.
• Skatinti grožėtis gyvenamąja aplinka, ugdyti meilę gamtai ir gyvūnijai.
• Ugdyti gebėjimą tirti, eksperimentuoti, ieškoti originalių sprendimų.
• Lavinti pastabumą, pirštų smulkiuosius judesius, erdvinį suvokimą, vaizduotę, mąstymą, dėmesį.
• Ugdyti darbo kultūros įgūdžius bei įpročius.
• Supažindinti su pagrindinėmis vizualinės raiškos periemonėmis, tautodailei artimomis technikomis, pirmaisiais dailės kūrimo ir kūrybos nagrinėjomo elementais.
• Skatinti grožėtis metų laikų ir paros laiko vaizdais, patirtus įspūdžius reikšti plastine kalba, linija, dėme, spalva, forma, ieškoti įvairių komponavimo ir stilizavimo variantų.
• Mokyti pratinti darbu ir kūryba puošti savo buitį, udgyti krašto tradicijas atliepiančios buities kultūros poreikį.
• Supažindinti su medžiagomis, kurių galima rasti aplinkoje, ir jas panaudoti kuriant mozaikas, vitražus, žaislus.
• Ugdyti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.
RUGSĖJIS
Eil.
nr.
Pam sk.
Mokomoji
problema
Tema
ir tikslai
Klasės veikla. Technika, priemonės
Pastabos
I klasė
II klasė
1.
2.
2
Kopleksinė ekskursija.
Eskizavimas
Ankstyvojo rudens požymiai
• Stebėti ankstyvojo rudens požymius.
• Grožėtis gamta
• Eskizuoti.
• Prisirinkti lapų, kitos gamtinės medžiagos.
• Aptarti eskizus.
Paprastu pieštuku piešti debesėlį iš natūros.
Paprastu pieštuku eskizuoti medžius, perteikti jų siluetų įvairovę.
3.
4.
2.
Spalvų kalba.
Tapyba.
Atspaudai.
Rudens lapai
• Mokyti kontūrinio piešimo.
• Mokyti pritaikyti gamtinę medžiagą.
Išmokyti laikyti teptuką ir tapyti akvarele.Pieštuku apvedžioti ant popieriaus padėtą džiovintą klevo lapą ir nuspalvinti akvareliniais dažais.
Ant lapo tepti šiltų spalvų guašo dažus ir atspausti. Plonu teptuku apvesti kontūrus.
5.
6.
2.
Konstravimas ir modeliavimas.
Gamtos modeliukai
• Supažindinti su meniniu konstravimu, tinkamomis medžiagomis.
• Meninis konstravimas. Naudoti gamtinę medžiagą.
Iš plėšyto laikraščio ant melsvo popieriaus lapo mažėjimo tvarka klijuoti paukščius.
Plėšyti ir karpyti aplikaciją- mozaiką.Derinti spalvas.
7.
8.
2.
Popieriaus aplikacija.
Aplikacinė mozaika.
Paukščiai
• Susipažinti su popieriau savybėmis.
• Mokyti įvairių aplikacijos rūšių
• Supažindinti su būdingomis paukščių formomis ir spalvomis.
Iš plėšyto laikraščio ant melsvo popieriaus lapo mažėjimo tvarka klijuoti paukščius.
Plėšyti ir karpyti aplikacija- mozaiką.Derinti spalvas.
SPALIS
9.
10.
2
Tapymas guašu.
Natiurmortai
Šiltos spalvos
• Maišyti šiltas spalvas.
• Derinti daiktų dydžius, spalvas ir formas.
• Piešti natiurmortą.
• Aptarti rudens gėles, vaisius ir daržoves, miško...

Mėsos konservų gamybos technologija
Mėsos konservų gamybos technologija
10   (2 atsiliepimai)
Mėsos konservų gamybos technologija

Mėsos konservai gaminami iš kiaulienos, jautienos, avienos, paukštienos, subproduktų, pusgaminių, dešrų faršo, dedama augalinių produktų, taukų ir prieskonių.
Gaminant konservus, iš mėsos yra pašalinami kaulai, sausgyslės, todėl jie yra kaloringesni už šviežią mėsą. Mėsos konservai turi didelę paklausą, patogu juos vartoti pirmųjų ir antrųjų patiekalų paruošimui, išvykose, ekskursijose, taip pat vežti į tolimus rajonus. Pagal paskirtį konservai skirstomi į užkandžių, pietų, dietinius ir skirtus vaikų mitybai. O pagal pagrindines žaliavas konservai skirstomi į mėsos, subproduktų, dešrų faršo ir dešrų gaminių, paukštienos bei mėsos konservai su augaliniais priedais. Mėsos konservai gaminami iš troškintos, virtos, keptos, sūdytos mėsos.
Sterilizuoti mėsos konservai
Konservuojama kiauliena, jautiena, paukštiena arba jų produktai. Sterilizuoti konservai ilgai išsilaiko, nes aukšta temperatūra sunaikina visus mikroorganizmus. Konservavimui skirta mėsa nuimama nuo kaulų, pašalinamos sausgyslės, plėvės, kremzlės, riebalai , supjaustoma gabalais, nuplaunama tekančiu vandeniu. Tada sudedama į indus žalia, kepta, troškinta, virta, rūkyta, įdedama druskos, juodųjų pipirų, laurų lapelių, prieskonių.
Jei mėsa kepama, temperatūra turi būti 120-200 laips. tada susidaro kieta plutelė, o viduje ji lieka sultinga, pusžalė. Mėsa baigiama gaminti sterilizuojant, tačiau tada susilpnėja jos kvapas.
Mėsą troškinant reikia įpilti šiek tiek vandens, riebalų. Puodas turi būti uždengtas. Veikiama garų, riebalų ir karščio, mėsa pasidaro minkšta ir įgauna malonų skonį. Mėsa išsitroškinusi, jai paspaudus šakute neišsiskiria rausvas skystis.
Virtos mėsos konservai skirti gataviems patiekalams. Mėsa sudedama į verdantį vandenį, įberiama druskos, prieskonių ir verdama.
Sterilizavimas pailgina ir rūkytos mėsos saugojimo laiką. Dideliais gabalais supjaustyta mėsa sudedama į indus ir iki viršaus, kad būtų apsemta, užpilama šiek tiek pasūdytu vandeniu. Galima užpilti karštu sultiniu arba padažu, likusiu mėsą išvirus ar ištroškinus.
Mėsos konservavimui tinka metaliniai arba stikliniai 0,5 ir 1 l talpos indai. Juos reikia gerai išplauti karštu vandeniu. Paruošta mėsa iškarto sudedama į sterilius indus, užpilama karštu sultiniu ir uždaroma. Metaliniuose induose iki dangtelio turi būti ne daugiau kaip 1 cm, o stikliniuose – 2 cm. Laisvos vietos....

Technologijų mokyklinio egzamino darbo aprašas. „Dviaukštis inkilas“
Technologijų mokyklinio egzamino darbo aprašas. „Dviaukštis inkilas“
10   (1 atsiliepimai)
Technologijų mokyklinio egzamino darbo aprašas. „Dviaukštis inkilas“

Buvo pateikta užduotis dėl valstibinio branduos egzamino, naudojant medžio apdirbimo technologijas pagaminti pasirinktą gaminį.Šais laikais galima prigalvoti daug įvairių dirbinių iš miedienos, prie sukurtu galima išgalvoti daug įvairausių detalių. Internete radau daug pavyzdžių, kaip pagaminti inkilą, tačiau man norėjosi kažko įdomesnio.Mano pasirenkta mediena buvo pušis. Darbo eigoje sunkiausia buvo tinkamai apdirbti medį, jį reikėjo obliuoti, tinkamai nušveisti, kad galima būtų pradeti savo darbą. Taip pat prie medienos aš pritaisau metalinį kabliuką, kad inkiliuką laikitų iš galo. Mano pagamintas dviaukštis inkilas atitinka užduoties reikalavimus, nes yra sudarytas iš nemažiau kaip 4 detalių ir atliekant ne mažiau kaip 3 skirtingus medienos apdirbimo būdus. Darbas buvo gaminamas naudojant pušies medieną. Pagal pateiktą užduotį darbas atliktas kokybiškai. Gaminys buvo apdirbamas laikantis saugaus darbo (su įvairiais įrankiais) taisyklių.
Temos aktualumas. Projektas ( dviejų aukštų inkilas) buvo pasirinktas, nes atitinka pateiktą baigiamojo darbo tikslą. Tema yra aktuali, nes inkilas bus nauduojamas ne tik kaip namelis paukščiams, bet ir kaip sodo puošmena. Inkiliukas dviejų aukštų - tai jis pavasarį suteiks varnėnams daug džaugsmo, o žmonėms kurie mėgsta juos stebeti suteiks laimės.
Naudojant medžio apdirbimo technologijas pagaminti pasirinktą gaminį. Gaminys turi būti ergonomiškas, lengvai ir saugiai eksploatuojamas, estetiškas, tiktų numatytoje erdvėje. Darbas turi būti atliktas panaudojant ne mažiau keturis konstrukcinius elementus; atliekant ne mažiau kaip tris skirtingus medienos apdirbimo būdus; atliekant paruošiamąsias detalių apdailos operacijas; detalų sujungimai turi atitikti gaminio paskirtį ir jungčių techninius reikalavimus; vadovaujantis saugaus darbo taisyklėmis.
1. Analizuoti ir vertinti gaminio analogus, išskirti ir pagrįsti geriausią idėją, pasirinkti pagal jos patrauklumą.
2. Rinkti informaciją internete apie gaminio pavyzdžius, gamybą ir panaudojimo galimybes.
3. Kūrybiškai ir racionaliai parinkti medžiagas/išteklius, įvertinti jų savybių tinkamumą kuriamam produktui.
4. Grafiškai pavaizduoti gaminį, apskaičiuoti jo konstrukciją, medžiagų poreikį.
5. Pavaizduoti gaminio gaminimo etapus.
6. Saugiai naudoti darbo priemones.
7. Žodžiu ir raštu pristatyti ir argumentuotai įvertinti darbo rezultatus.
Baigiamojo darbo rengimo planas
Eil. Nr.
Darbo etapai
Darbo atlikimo terminai
Darbo pradžia (data)
Darbo pabaiga (data)
1.
Idėjų...

...