Vienmetės gėlės- augalai augantys vienerius metus ir per tą laiką užaugina sėklas, jas subrandina. Vienmetės gėlės yra skirstomos į dvi grupes, tai yra tipiškos vienmetės gėlės ir netipiškos vienmetės gėlės. Tipiškos vienmetės gėlės yra sėjamos tiesiai į lysves, jų vegetacija trumpa, tęsiasi nuo 3 iki 4 mėnesių ir tais pačias metais subrandina sėklas. Netipiškos vienmetės gėlės savo gimtinėje auga kaip daugiametės gėlės, tačiau pas mus Lietuvoje auginamos kaip vienmetės gėlės, nes gamtos sąlygos neleidžia augti keliarius metus, tokios gėlės sėjamos anksti, tai yra vasario-kovo menesiais, dažniausiai patalpose, jų vegetacija trunka nuo 6 iki 8 mėnesių.
Nustatyti vienečių gėlių dekoratyvumą, panaudojimą ir paplitimą Lietuvoje.
BEGONIJOS-BEGONIA
Begonijos priklauso begonininių (begoniaceae) šeimai. Augalai kile iš Venesuelos . Žinoma apie 1000 begonijų rusių šioje šeimoje. Begonijos ūgliai, lapai ir žiedai primena funksija. Smulkūs dantyti lapai, liauni raudoni stiebai ir į svyrančias kekias susitelkę apvalūs žiedai – visa tai yra fuksijų yaptybės. Per vasarą greitai augdama begonija suformuoja tankia lapija krūmelių.
Lietuvos gėlynuose begonijos auginamos kaip vienmetės gėlės. Begonijos ypač jautrios šalčiui, ypač kai žemė yra šlapia. Todėl persodinti jas į gėlių lysvaites, vazonus ar krepšelius reikėtų tik birželį. Persodinkite begonijas į lysvaites saulėtoje vietoje ar daliniame šešėlyje šiltoje užuovėjuoje, tačiau venkite nuolat šlapios žemės. Augalaui labai kenčia dėgną vasarą ypač nemėgsta stipraus vėjo. Prieš laistydami leiskite žemei vazo nuose išdžiuti. Įmirkusioje, mažai deguonies turinčioje dirvoje šakniaplaukiai dažnai žūva ir augalus apninka miltligė. (2,3)
Dažniausios begonijų ligos: Diegavirtė, Tikroji miltligė, Bakteriozė, Bakterinis vėžys (1)
Visažydė begonija
(begonija semperflorens)
Tai augalai 30-50 cm auksčio, mažai besišakojantys, dideliais ir blizgančiaias lapais bei stambiais, iki 5 cm skersmens žiedais. (2)
Šios gėlės naudojamos vazoninių gėlių gėlininkystėje.
Visažydė begonija
GVAIZDŪNĖ-ZINNA
Gentyje yra 15 rūšių, kilusių iš Amerikos žemyno, daugiausia Meksikos. Į Europą introdukuota 18-19a. Lietuvoje plačiausiai auginama puikioji gvaizdūdė, rečiau- siauralapė gvaizdūnė.
Gvaizdūnė- ilgos vegetacijos augalas, todėl sėjamos kovo- balandžio mėnesiais į dėžutes patalpose. Į nuolatinę vietą sodinamos 20-40 cm atstumais, praėjus...
Šį darbą sudaro 1019 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!