Kaunas, 2000 m.
Šio amžiaus šeštajame dešimtmetyje pradėjo formuotis naujas požiūris į organizacijąč kuris davė impulsą naujų teorijų atsiradimui. Vadybos praktikai ir teoretikai nukreipė savo veiklą organizacijosč kaip visumos efektyvaus ir našaus funkcionavimo link.
Organizacijų kitimo priežastys ir būdai tampa viena svarbiausių vadybos mokslo metodologinių problemų, kuriai skiriamas vis didėjantis dėmesys. Organizacijos vystymas iš esmės yra sisteminio pobūdžio, o tai kur kas daugiau negu atskirų jos dalių ar net elgsenos pakeitimas. Šis vystymas apima veiklos pagrindų, lūkesčių ar net elgsenos pasikeitimus.Organizacijoje yra mažiausiai dvi skirtingos subsistemos – socialinė ir techninė, todėl pagrindinis uždavinys yra šias dvi sistemas sujungti į kokybišką sistemą, geriausiai tinkančią veikti jos aplinkoje, kitaip tariant tapti aukšto veiklos rezultatyvumo ir efektyvumo lygio organizacija.
Šiame darbe mūsų grupė analizuos organizacijos transformacijos procesus pažvelgdama į juos pro socialinę ir techninę prizmę ir, be abejonės, išsamiai neapimdama visų organizacijos pasikeitimo ir transformacijos aspektų nes tai negalima padaryti dėl mažos šio darbo apimties.
Organizacija – kaip nuolatinis transformacijos procesas
Organizacijos socialinės sistemos vystymas.
Organizacinis organizacijos vystymas – tai procesas, kuriuo suformuojamas reikiamas valdymo – organizacinis potencialas, sukuriama efektyviai funkcionuojanti socialinė žmonių sistema. Mokslininkas Beckhard į organizacinį vystymą žiūrėjo kaip į planuotą, valdomą iš viršaus, apimantį visą organizaciją, planuotų intervencijų procesą, kuriuo siekiama didinti organizacijos efektyvumą. Tuo tarpu Bennis mano, kad organizacinis vystymas – tai mokymosi strategija, naudojama keisti žmonių lūkesčius, vertybines orientacijas, organizacijos struktūrą, kad lengviau būtų adaptuojamasi prie naujų technologijų, rinkų, pasikeitimų. Tačiau visi užsienio šalių mokslininkai sutinka, kad organizacinis vystymas susijęs su planuotu pasikeitimu, be to šių pasikeitimų taikinys yra visa organizacija kaip socialinė sistema.
Organizacinio vystymo procesą, kaip planingą organizacijos funkcionavimo tobulinimo procesą, galima įsivaizduoti kaip trijų nuoseklių veiksmų – situacijos diagnostikos, poveikio ir poveikio efektyvumo kontrolės grandinę. Organizacinis vytymo procesas pavaizduojamas 1 paveiksle.
Organizacinio vystymo, kaip ir bet kurio kito valdymo proceso, pagrindas yra teisinga informacija apie objektą – jo būvį, privalumus ir trūkumus bei...
Šį darbą sudaro 2009 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!