1)Netustuminiai: DĖMĖ-odos ar gleivin nuolat ar laikin spalvos pasikeitimas. Ji savo konsistencija ir reljefu nesiskiria nuo aplinkinių audinių. Dėmės būna: a)Kraujagyslinės-uždegiminės (atsiranda išsiplėtus tikros odos spenel sl kapiliara, paspaudus dėmė išnyksta) ir neuždegimi (atsiranda del nuolat išsipletusiu odos kraujagyslių, spaudžiant nyksta lėtai); b) Hemoraginės atsiranda, kai į aplinkinius audinius patenka eritrocitų. Jas paspaudu neišnyksta. Spalva – rausva, mėlyna, žalsva, geltona; c)Pigmentinės formuojas dėl įgimto ar įgyto odos pigmentacijos sutrikimo. Kai hiperpigmentac, atsiranda rudų ir juodų dėmių, Depigmentacija, atsiranda baltų dėmių. PAPULĖ ribotas epidermio proliferatas, dermos infiltratas arba abu kartu, iki 10mm. Spaudžiant pablykšt.MAZGELIS-ribots susikaupims cholesterolio ar kt. medžiagų, o kartais ir infiltratas. MAZGAS ribotas, iškilęs virs odos paviršiaus uždegiminis elementas, siekiantis poodį ir gilesnes struktūras. GUMBELIS uždegiminis, kompaktiškas netuštumin ribots odos iškilims, siekiants tikrosios odos tinklin sluoksnį. PŪKŠLE ribota, staiga atsiradusi spenel sluoksnio edema, kuri greitai ir pranyksta. Jos būna rausvos ar baltos su paraudusiu lankeliu. Dydis įvairus. Pranykus jokių pėdsakų nelieka.
2)Tuštuminiai: PŪSLELE ribots <0,5cm epidermio pakilimas prisipildęs serozinio skysčio, kartais gali būti ir kraujo. Jos būna vienakamerės ir dvikamerės. PŪSLE ribotas >0,5cm epider pakilimas pripildyts serozin skysčio. PŪLINUKAS epidermio pakilimas pripildytas pūlių. Jį supa paraudusios odos laukelis. CISTA tikrojo odoje ar giliau esantis jungiamojo audin kapsule apsup darinys, prisipildęs skysto ar kieto (gleivių, riebalų ir kt.) turinio.
Antriniai atsiranda iš pirminių. Skiriami: a)Pigmentinės ir depigmentuotos dėmės, atsiranda išnykus pirminiams bėrimams b)Pleiskanos,žvynai-atsiskiriančios ragin sluoksnio ląstelių plokštelės. Pleiskanų spalva priklauso nuo jose esančio oro, riebal kiekio; c)Šašai-sudžiuvęs serozins ir/ar pūlinis skystis, kraujas, jų mišinys; d)Erozijos-epidermio paviršins defektas, susidaręs plyšus pūslelei ar pūlinukui. Užgyja be pėdsakų; e)Nusikasymai-linijinės erozijos, siekiančios viršutinius tikros odos sluoksnius, dažnai padengtos hemoraginiais šašais. Lieka randai; f)Opa-gilesnis odos defektas. Užgyja randu; g)Randas-naujai susidaręs jung aud, užpildantis odos defektą; g)Odos atrofija-oda susiraukšlėja, prasišviečia kraujagyslės, įgauna melsvai-raudoną atspalvį; h)Lichenifikacija-oda sustorėja, sukietėja, pleiskanoja, paryškėja jos piešinys, hiperpigmentuojasi. Pirminė atsirand dirginant odą.Antrinė, susiliejus papulėms...
Šį darbą sudaro 12848 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!