Namų darbai

Našlaitės motyvas lietuvių tautosakoje

9.4   (3 atsiliepimai)
Našlaitės motyvas lietuvių tautosakoje 1 puslapis
Našlaitės motyvas lietuvių tautosakoje 2 puslapis
Našlaitės motyvas lietuvių tautosakoje 3 puslapis
Našlaitės motyvas lietuvių tautosakoje 4 puslapis
Našlaitės motyvas lietuvių tautosakoje 5 puslapis
Našlaitės motyvas lietuvių tautosakoje 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

 Pasakos - vieni ryškiausių ir žinomiausių tautosakos kūrinių. Šaknimis tvirtai įaugusios į liaudies gyvenimą, nulemtos jos pasaulėžiūros ir idealų, stebuklinės pasakos išliko gyvos iki mūsų dienų. Susipažinę vaikystėje su stebuklinių pasakų pasauliu, mes prisimename jį visą gyvenimą.
Stebuklų pasakos – tai neįtikinamiausios istorijos. Fantazijos čia tiek, kad nors vežimu vežk. Normaliame gyvenime viso to nėra, tai – stebuklų šalis. Tomis fantastinėmis istorijomis primename ir didelį džiaugsmą, patiriamą klausantis, kaip išsipildo visų troškimai ir laimi tie, kurie nusipelno mūsų simpatijų.
Stebuklų pasakos vaizduoja įvairius konfliktus. Kai kuriose nagrinėjamų pasakų siužetuose atsiranda ir našlaitės motyvas. Lietuvių kalboje našlaitis, našlaitė suvokiamas kaip vieno ar abiejų tėvų netekęs vaikas, kurio gyvenimas yra labai sunkus. Našlaitės padėtis pasakoje prilygsta vargšės, apleistosios daliai. Ji atspindi tuos socialinius bei visuomeninius dėsningumus, kada duktė, netekusi giminės globos, paliekama likimo valiai. Dažniausiai vedybos su turtingu ir kilmingu jaunikiu iš kitos karalystės ne tik išgelbsti našlaitę, bet ir suteikia jai naują, aukštesnį visuomeninį statusą.
Ne vienas lietuvių tautosakos tyrėjas yra pastebėjęs, kad lietuvių kultūroje itin ryškus globa ir meile drįstas brolio ir sesers ryšys. Stebuklinėse pasakose šis santykių modelis taip pat išskiriamas. Sesuo priima atsakomybę už brolio ar brolių likimą, toks sesers globėjiškumas pasakose, kuriose brolis už seserį jaunesnis, atrodo natūralus. Čia sesuo rūpinasi broliu lyg motina (sergsti, kad jis negertų iš gyvulio pėdos, eina jo, raganos pavogto, vaduoti: „Broliukas ir sesutė“, „Trys seserys gelbsti broliuką“). Šioji sesuo gali turėti ir magiškų galių. Tarkim, ji surenka nužudyto broliuko, kurio mėsą suvalgė pamotė ragana, kaulelius ir padeda į paukščio lizdą, iš tų kaulų išperimas paukštis, kurį sesuo meta per petį ir tuomet stojasi gyvas jos brolis („Paukštis – nužudytas berniukas“). Siužetų, kuriuose ryškus sesers rūpinimasis broliu ar broliais gausa leidžia tvirtinti, jog ji yra labiausiai atsidavusi artimiesiems. Kitas moteris ji pranoksta savo aktyvumu bei iniciatyvumu.
Paklusnios našlaitės paveikslu pasaka įkūnija nuolankumą ir pagarbą ne...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1722 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1722 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos namų darbas
  • 6 psl., (1722 ž.)
  • Word failas 54 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Hamletiškos asmenybės lietuvių literatūroje (A. Mickevičius, Maironis, V. Krėvė, V. Mykolaitis-Putinas, A. Škėma, Just. Marcinkevičius, J. Aputis)

Hamletiškos asmenybės lietuvių literatūroje (A. Mickevičius, Maironis, V. Krėvė, V. Mykolaitis-Putinas, A. Škėma, Just. Marcinkevičius, J. Aputis) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Dramatiškos asmenybės lietuvių literatūroje (V. Krėvė, M. Katiliškis, J. Biliūnas)

Dramatiškos asmenybės lietuvių literatūroje (V. Krėvė, M. Katiliškis, J. Biliūnas) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Kaip praradimai keičia žmogų lietuvių literatūroje (M. Daukša, K. Donelaitis, S. Nėris)

Kaip praradimai keičia žmogų lietuvių literatūroje (M. Daukša, K. Donelaitis, S. Nėris) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Žmogaus ir gamtos sąsaja lietuvių literatūroje (K. Donelaitis, A. Baranauskas, M. Katiliškis)

Žmogaus ir gamtos sąsaja lietuvių literatūroje (K. Donelaitis, A. Baranauskas, M. Katiliškis) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt