Potemės

Žmogaus ir gamtos ryšys lietuvių literatūroje (K. Donelaitis, A. Baranauskas, Maironis, Vincas Mykolaitis-Putinas)

10   (1 atsiliepimai)
Žmogaus ir gamtos ryšys lietuvių literatūroje (K. Donelaitis, A. Baranauskas, Maironis, Vincas Mykolaitis-Putinas) 1 puslapis
Žmogaus ir gamtos ryšys lietuvių literatūroje (K. Donelaitis, A. Baranauskas, Maironis, Vincas Mykolaitis-Putinas) 2 puslapis
Žmogaus ir gamtos ryšys lietuvių literatūroje (K. Donelaitis, A. Baranauskas, Maironis, Vincas Mykolaitis-Putinas) 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Darbo tema
žmogaus ir gamtos ryšys.
Ištrauka

Gamta, nors ir egzistuoja nepriklausomai nuo žmogaus, visada apžvelgiama iš individo pozicijos, nes būtent žmogus tuos santykius su gamta ir kuria. Skirtingų laikotarpių literatūra atskleidžia nevienodas gamtos vertinimo pozicijas, todėl vaizduoja skirtingus individo ir gamtos santykius. Glaudžiausias žmogaus ir gamtos santykis išlaikomas kūriniuose, kuriuose ryškiai atsispindi agrarinė pasaulėjauta, tačiau bėgant laikui tas santykis kinta, žmogus, nors ir tapatinasi su gamta, dažnai neberanda dvasios ramybės, yra kankinamas abejonių. O šiandien remdamasi Kristijono Donelaičio epine didaktine poema ,,Metai“, Antano Baranausko lyrine romantine poema ,,Anykščių šilelis“, Maironio eilėraščiais ,,Užmigo žemė“ ir ,,Nuo Birutės kalno“ bei Vinco Mykolaičio-Putino eilėraščiu ,,Rudenio naktį“ , aptarsiu, koks ryšys tarp žmogaus ir gamtos išryškėja skirtingų laikotarpių kūriniuose.
Ilgą laiką visa, kas gamtiška, buvo suvokiama kaip dieviška tvarka, iš kurios reikia mokytis. Tokios pozicijos laikosi ir XVIII a. Mažosios Lietuvos kūrėjas, grožinės lietuvių literatūros pradininkas K.Donelaitis poemoje ,,Metai“. Poemos centre – lietuvninkai būrai, kurių gyvenimas sukasi pagal gamtos ciklą. Visos keturios poemos dalys sietinos su metų laikų kaita: Pavasario linksmybės, Vasaros darbai, Rudenio gėrybės, Žiemos rūpesčiai. Visas šia poemos dalis jungia saulė, kuri pavasarį ,,atkopdama budina svietą“, o rudenį ,,vėl nuo mūs atstodama ritas“. Poemoje poetizuojamas žemdirbio darbas, kuris atliekamas pagal gamtos diktuojamą ritmą, nes ilgus šimtmečius lietuviai gyveno globojami gamtos. Akcentuojama, kad be sunkaus ,,trūso Dievs mus išmaityt nežadėjo“ ir nuolat yra mokoma santarvės su gamta: ,,dirvai duok, kas reik, jei jos palūkanų nori/ Juk neprivalo ji tau duot, negavusi nieko“. Be to, poemos pasakotojas primena būrams, kad jie turi mokytis iš gamtos – tobulai sukurto Dievo pasaulio. Epizode apie gandro šeimyną yra teigiama, kad gandras parlėkęs rado sugriuvusius namus, todėl pirmiausia ,,gaspadoriškai“ kartu su pačia juos sutvarkė, tik po to sau valgio ieškojo, o pasisotinę ,,Dievui iš širdies visos viernai dėkavojo“. Tokios darnos pasakotojas siūlo pasimokyti ir būrams, nes gamta yra puikus harmoningų santykių pavyzdys. Be to, gražiai...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 977 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
3 psl., (977 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 3 psl., (977 ž.)
  • Word failas 17 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt