Rašiniai

Hamletiškos asmenybės lietuvių literatūroje (Krėvė-Mickevičius, Mykolaitis-Putinas)

10   (3 atsiliepimai)
Hamletiškos asmenybės lietuvių literatūroje (Krėvė-Mickevičius, Mykolaitis-Putinas) 1 puslapis
Hamletiškos asmenybės lietuvių literatūroje (Krėvė-Mickevičius, Mykolaitis-Putinas) 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

“Hamletas” – tai Viljamo Šekspyro, vieno iš žymiausių pasaulio dramaturgų, drama. „Būti ar nebūti“ - visiems žinoma pagrindinio veikėjo Hamleto ištarta frazė. Ji nurodo, jog veikėjas yra draskomas vidinių prieštaravimų, jis nebežino, kur yra riba tarp gėrio ir blogio, kiekvieną jo sprendimą seka ilgas dvejonių bei apmąstymų kelias. Hamletiškomis savybėmis pasižyminčias asmenybes galime rasti ir XX amžiaus lietuvių literatūroje. Prozininkas Vincas Krėvė – Mickevičius dramoje “Skirgaila” sukūrė valdovo asmenybę, kuri yra kankinama psichologinių prieštaravimų. O poetas Vincas Mykolaitis – Putinas romane “Altorių šešėly” aprašė jauno žmogaus vidinį dramatizmą, kylantį iš supratimo, jog einama ne tuo gyvenimo keliu.
Neoromantikas Vincas Krėvė – Mickevičius dramoje “Skirgaila” vaizduoja istorijos kryžkelėje bei vertybių krizės situacijoje atsidūrusią asmenybę. Kūrinyje veiksmas vyksta tada, kai Lietuva, oficialiai priėmusi krikštą, buvo bejėgė kovoti su Dievo iškilimu. Viduje maištauja kunigaikščiai, o lenkai ir kryžiuočiai, prisidengdami naujo Dievo vardu, siekia sunaikinti senąją Lietuvos kultūrą, religiją, papročius. Šių įvykių kryžkelėje ir atsiranda Didysis Lietuvos kunigaikštis Skirgaila. Kaip būdinga romantizmui, rašytojui rūpi vienišas, savo vertybėms ištikimas žmogus – būtent toks ir yra Skirgaila. Kunigaikštis yra pasiaukojęs Lietuvai, svarbiausias jo tikslas – gimtosios žemės vientisumas. Dėl valstybės interesų jis galėtų atsisakyti net valdžios: „Jei žinotau, kad jie (Jogaila ir Vytautas) geriau sugebės jos garbę išlaikyti, aš užleistau jiems savo vietą.“ Tai aštraus proto, nuolat svarstantis esminius pasaulėžiūros klausimus valdovas. Krikščiony­bę jis vertina kritiškai, viduje nuo jos atsiriboja, bet senų dievų taip pat nelaiko tautos gyvenimo lėmėjais — jie niekuo nebegali padėti. Tai ypatingas veikėjas, savotiškas likimo vykdytojas, priimantis pasaulio iššūkį, jam tenkanti atsakomybė pranoksta paprasto žmogaus galimybes ir verčia jį kentėti. Skirgailos charakteriu rašytojas siekia sujungti didybę ir tragizmą. Ne kartą dramoje kartojama: „Aš noriu visiems gera, bet nežinau, kaip tai pasiekti“. Savo veiksmais griaudamas nusistovėjusias gyvenimo normas jis atneša žmonėms daug sukrėtimų. Herojus sukelia daug kančių kitiems ir kenčia pats, nes per jį...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 675 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (675 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (675 ž.)
  • Word failas 19 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt