Rašiniai

Namai ir pasaulis lietuvių literatūroje (Žemaitė, Donelaitis)

9.4   (2 atsiliepimai)
Namai ir pasaulis lietuvių literatūroje (Žemaitė, Donelaitis) 1 puslapis
Namai ir pasaulis lietuvių literatūroje (Žemaitė, Donelaitis) 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Namai. Toks paprastas žodis. Nesudėtingas - tik penkios raidės. Šį žodį dažnai vartojame savo kasdienėje kalboje. Vartojame jo net nepastebėdami, net nesusimąstydami, ką jis iš tikro reiškia, neįsigilindami į šio, atrodo, paprasto žodžio prasmę. Bet ar jis toks paprastas kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio? Jokiu būdu ne. Tai suprato mūsų literatūros klasikai: K. Donelaitis ir Žemaitė. Jie savo kūryboje įrodė, jog namai - tai ne tik mūsų būstas.
K. Donelaitis pirmasis taip sureikšmina namų vaidmenį. Namai tapo neatsiejama būro dalele, nusakančia gyventojo vidų, visas gerąsias ir blogąsias charakterio savybes.
Būrai net pyksta ant tų, kurie pasiduoda svetimšalių įtakai: "Tarp lietuvninkų daugsyk tūls randasi smirdas, | kurs, lietuviškai kalbėdams ir šokinėdams, lyg kaip tikras vokietis mums gėdą padaro. | Daug tarp mūs yra, kurie, durnai prisiriję, | vokiškas dainas dainuot ir keikt paspartin | ir kaip vokiečiai kasdien į karčiamą bėga". Tokias "naujoves" būrams visiškai nepriimtinos, jie patenkinti senuoju gyvenimo būdu, senosiomis tradicijomis, senaisiais namais.
Savo kūryboje namus sureikšmino ir Žemaitė. "Marčioje" galime palyginti dvi šeimas - Driežų ir Vingių. Skiriasi ne tik šių veikėjų gyvenimo būdas, bet ir jų namai. Vingių troba - tai jų gyventojų nevalyvumo ir tingumo atspindys: "Trobos stogas storai apkerpėjęs ( … ), kerpės kėkso kukliais kaip duonos kepalais. ( … ) Stogas per vidurį giliai įlinkęs kaip kumelės nugara; viduryje iškišta lentų gerklė, kamino pavidalo, kitą kartą dūmus vėmusi, dabar visai nukrypusi į vieną pusę ( … )." Kokie namai, tokie ir šeimininkai. Štai kad ir Jonas: " ( … ) rankos degutuotos, burna kaip sėtuvė, nosis kaip už trečioką agurkas, akys užgriuvusios, galva...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 732 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (732 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (732 ž.)
  • Word failas 59 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Hamletiškos asmenybės lietuvių literatūroje (A. Mickevičius, Maironis, V. Krėvė, V. Mykolaitis-Putinas, A. Škėma, Just. Marcinkevičius, J. Aputis)

Hamletiškos asmenybės lietuvių literatūroje (A. Mickevičius, Maironis, V. Krėvė, V. Mykolaitis-Putinas, A. Škėma, Just. Marcinkevičius, J. Aputis) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Žmogaus ir gamtos ryšys lietuvių literatūroje (K. Donelaitis, A. Baranauskas)

Žmogaus ir gamtos ryšys lietuvių literatūroje (K. Donelaitis, A. Baranauskas) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Žmogaus ir gamtos ryšys lietuvių literatūroje (K. Donelaitis, A. Baranauskas, Maironis, Vincas Mykolaitis-Putinas)

Žmogaus ir gamtos ryšys lietuvių literatūroje (K. Donelaitis, A. Baranauskas, Maironis, Vincas Mykolaitis-Putinas) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Žmogaus ir gamtos ryšys lietuvių literatūroje (K. Donelaitis, A. Baranauskas, Maironis)

Žmogaus ir gamtos ryšys lietuvių literatūroje (K. Donelaitis, A. Baranauskas, Maironis) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt