Kontekstas. Mokiniai susipažinę su Renesanso epochos savybėmis Europoje ir Lietuvoje, skaitę J. Visliciečio „Prūsų karo“, Mykalojaus Husoviano „Giesmės apie stumbrą“ ištraukas, pažvelgę keletą Gedimino ir Vytauto laiškų, nagrinėję Lietuvos metraščių tematiką, istorinius-literatūrinius ypatumus, taip pat kalbėję apie renesanso literatūros daugiakalbiškumą.
Tema. Radvilos ir jų reikšmė istoriniame kontekste.
Tikslas. Supažindinti mokinius su Radvilų gimine, išryškinant Radvilos Rudojo asmenybę.
1. Peržiūrėti Radvilų giminės perlaidojimo ceremoniją ir pakomentuoti Radvilų giminės svarbą Lietuvos istorijoje.
2. Sudaryti Radvilų giminės geneologinį medį.
3. Išskirti Radvilos Rudojo asmenybę istoriniame kontekste.
Pamoka vyksta informacinių technologijų kabinete, kiekviena mokinių grupė turi kompiuterius, prie kurių dirbs visą pamoką. Mokiniai sėdi grupėmis po 4-5 mokinius vienoje grupėje.
Laikas
Mokytojo veikla
Mokinių veikla
Darbo formos, užduotys mokiniams
2 min.
Skelbia pamokos tikslą ir uždavinius, susodina mokinius grupėmis, ant lentos užrašo pamokos temą, svarbiausias istorines sąvokas ir pavardes, susijusias su nagrinėjama tema.
Klauso mokytojo aiškinamų tikslų ir uždavinių, susėda grupėmis pagal mokytojo nurodymus.
Mokytojo aiškinimas.
3min.
rodo reportažą apie Radvilų giminės perlaidojimą.
Žiūri reportažo medžiagą.
Reportažo peržiūra.
3 min.
Mokytojas užduoda klausimus, susijusius su peržiūrėtos ištraukos medžiaga.
Mokiniai atsakinėja į mokytojo patektus klausimus argumentuodami, pateikdami pavyzdžių, išreikšdami ir pagrįsdami savo nuomonę.
Klausimo-atsakymo metodas.
1 min.
Mokytojas skelbia geneologinio medžio sudarymo užduotį.
Mokiniai įdėmiai klausosi mokytojo užduoties, užsirašo užduoties reikalavimus.
Mokytojo aiškinimas, minčių lietus.
Užduoties paskelbimas: dirbdami grupėmis ir naudodamiesi pateiktais internetiniais šaltiniais, sudarykite kompiuteriu Radvilų giminės geneologinį medį.
15 min.
Mokytojas stebi mokinių darbą, konsultuoja, jeigu mokiniams kyla klausimų.
Mokiniai dirba grupėmis: vienas mokinys užrašo kompiuteriu draugų pateiktą informaciją apie Radvilų giminę.
Mokiniai dirba grupėmis. Kuriamas geneologinis medis.
7 min.
Mokytojas stebi paruoštus mokinių darbus, komentuoja.
Kiekvienos grupės atstovai pristato darbą, kiti mokiniai papildo. Vienas mokinys sudaro bendrą Radvilų giminės geneologinį medį. Kiti mokiniai padeda papildydami jau žinomą informaciją (priedas nr. 1, Ravilų_giminės_geneologinis_medis).
Darbų pristatymas, klausimas-atsakymas, diskusija.
10 min.
Mokytojas trumpai pristato Radvilą Rudąjį, prašo mokinių pristatyti namų darbą.
3 gabieji mokiniai (savo noru) pristato iš anksto paruoštas prezentacijas apie Radvilos Rudojo asmenybę. Kiti mokiniai klausosi, papildo atsakymus žodžiu (priedas_nr.2_Radvilos_Rudojo_asmenybė).
Monologinis mokinių kalbėjimas, atsakymai į mokinių ir mokytojos pateiktus klausimus.
3 min.
Mokytojas apibendrina...
Šį darbą sudaro 1002 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!