TEMA. Garsų įvairovė.
DALYVIAI: septintos klasės mokiniai, 4G klasės trys mokiniai.
prasmių, todėl verta jiems skirti daugiau dėmesio.
PAMOKOS UŽDAVINIAI:
Klausydamiesi aplinkos bei įrašytų garsų gebės juos įvardyti; skaitydami literatūros bei
tautosakos kūrinius gebės tinkamai klausytis bei nusakyti garsų prasmę; gebės apibūdinti,
sugrupuoti, imituoti ir kūrybiškai pateikti per pamoką išgirstus garsus; dirbdami grupėse sukurs
pasirinkto garso aprašymą, jį pristatys; aptars pamokos patirtis bei įvertins savo mokymosi
rezultatus.
METODAI:
Pasakojimas, aiškinimas, deklamavimas, klausymasis, dalinė kūrinių analizė pagal
pateiktas užduotis, pokalbis, klausimai – atsakymai, skaidrių demonstravimas, garsų įrašų
klausymas, garsų imitavimo mįslės, darbas grupėse.
INTEGRACIJA:
Su gramatika – kartosime veiksmažodžius, sinonimus, priebalsius, su muzika -
pamokoje mokiniai klausysis muzikos instrumentų įrašų; su etika – mokiniai mokysis
bendradarbiavimo su klasės draugais, vyresniais mokiniais ir mokytojais, filosofuos apie garso
reikšmę žmogui, aplinkai; su IT - mokiniai stebės abiturientų paruoštą vaizdinę medžiaga.
Mokytojai pamoką padės vesti trys abiturientai: atmintinai skaitys tris literatūros
tekstus, septintokams pasiūlys muzikines mįsles ir parodys savo pačių paruoštas skaidres.
PRIEMONĖS:
Multimedija, skaidres, CD grotuvas, garsų įrašai, sąsiuviniai, A5 formato 10
popieriaus lapų, rašymo priemonės, sulankstoma lenta, skirtingų spalvų rašikliai lentai.
LITERATŪRA:
Vida Marcišauskaitė, Danguolė Mikulėnienė, Jurgita Petrauskaitė, Vaida
Kainauskienė, Rimvydas Sruogis. Lietuvių kalba 7 klasei, II ŠOK serijos knyga, ,,Šviesa“, 2008,
Nijolė Černauskienė, Vilda Skairienė, Loreta Žvironaitė. Literatūra 7 klasei, II ŠOK
serijos knyga, ,,Šviesa“, 2009,
K. Donelaičio poemos ,,Metai” trečiosios dalies ,,Rudenio gėrybės” ištrauka,
I. Šeiniaus apysakos „Vasaros vaišės“ ištrauka,
Leonardo Gutausko eilėraštis ,,Sraigė aš šliaužti”.
VERTINIMAS:
Septintokai patys aptaria ir įsivertina mokymosi sėkmes ir nesėkmes.
Abiturientai už kūrybinį darbą ir tekstų skaitymą vertinami kaupiamuoju pažymiu.
PAMOKOS EIGA:
Mokytojo veikla Mokinių veikla
Pasirengimas veiklai:
Iš anksto mokytojas siūlo kūrybinę užduotį
keliems vyresniųjų klasių mokiniams (kurie
nori): rasti įvairių garsų įrašų, juos įrašyti į
CD, taip pat paruošti skaidres tiems garsams
iliustruoti (3priedas), rasti skirtingų
literatūros tekstų su garso interpretacijomis
(1 priedas).
Mokytojas pasiūlo septintokams kelis
smulkiosios tautosakos – garsų
pamėgdžiojimų – pavyzdžių.
Pamokos įžanga:
Mokytojas paaiškina, kad mokiniai pamokos
pradžioje nebus informuoti, ko mokysis ir ką
konkrečiai veiks pamokoje, neišgirs nei
tikslų, nei uždavinių, kad neprarastų
netikėtumo džiaugsmo galimybės. Kaip H.
Radauskas yra pasakęs, ,,literatūra pati
savaime yra tikslas“.
I dalis. Klausomės aplinkos garsų.
Mokiniai ir...
Šį darbą sudaro 1526 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!