Pamokos tikslas: Mokiniai galės naudoti nepriklausomų įvykių sankirtos tikimybės formulę(P(A ir B) = P(A) * P(B)) uždaviniams spręsti; mokiniai šią formulę turėtų suprasti, jos mokėti atmintinai nereikia.
1. Mokytojo aiškinimai.
2. Išankstynių orientyrų metodas (atsakymai į klausimus, pateiktus lapelyje).
3. Darbas poromis.
Pasiruošimas: prieš pamoką mokytoja lentoje parašys kelis uždavinius:
1. Metami 3 kauliukai. Kokia tikimybė, kad visuose kauliukuose iškris 6?
2. Metama moneta ir lošimo kauliukas. Kokia tikimybė, kad iškris herbas, o kauliuko atsivertusių akučių skaičius bus lyginis?
ir pasakys, kad šios pamokos pabaigoje mokiniai gebės spręsti tokio pobūdžio uždavinius.
Pamokos eiga:
1) Pamokos pradžioje mokytoja keliems mokiniams išdalins lapelius(lapelių pavyzdžiai plano gale),
kuriuose bus parašytas tekstas ir jiems reikės atsakyti į klausimą, kuris bus kiekviename lapelyje skirtingas;
2) 3 mokiniai (stiprus ir silpnesnis (pagal matematines žinias), ir 1 aktyvus (kuris dažnai reiškiasi pamokos metu)) nagrinėsis išdalintus tekstus(šie mokiniai perskys tekstą ir jei jis mokiniams pasirodys per sunkus, gali pasikviesti po vieną mokinį, kuris padės atsakyti į klausimą);
3) Likusiai klasės daliai mokytoja aiškins, kaip galima spręsti tokio pobūdžio uždavinius(uždaviniai prie motyvacijos), kai dar nežinome kas yra nepriklausomi įvykiai, bei nežinome kaip skaičiuojama nepriklausomų įvykių sankirtos tikimybė;
4) Aiškindama 1 uždavinį mokytoja pasikvies prie lentos vieną mokinį, kuris mėtys 3 kauliukus kelis kartus (pavyzdžiui 10), o mokytoja lentoje fiksuos kiek akučių atsivertė kiekvienu metimu. Po to pažiūrės kiek kartų iš 10 metimų iškrito visi 3 kauliukai, kad jų visų akučių skaičius yra 6. Aišku, gali atsitikti taip, kad nei karto neiškris visi 6, o gali kelis kartus taip iškristi, po šio pavyzdžio mokytoja galės pasakyti, kad jei nežinotume teorijos ir formulės (kurią sužinosime vėliau), tokius uždavinius būtų galima spręsti labai ilgai; (10 min.)
5) Kai išrinkti 3 mokiniai jau bus pasiruošę atsakyti į jiems lapelyje pateiktą klausimą klasė turėtų klausytis ir klausti, jei ko nesupras; (10min.)
6) Po to mokytoja parodo, kaip lengvai galima išspręsti uždavinį, kurį prieš tai sprendėme bandymų būdu remiantis tuo,...
Šį darbą sudaro 1056 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!